ES PROJEKTAI
 
Įvykdytas 2019-23 m. Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos ES projektas MEDINĖS ARCHITEKTŪROS PAVELDO MUZIEJAUS VILNIUJE, POLOCKO G. 52 SUKŪRIMAS. PROJEKTO PREZENTACIJA.

Vilniaus memorialinių muziejų direkcija
ir Literatūrinis A. Puškino muziejus partnerių teisėmis dalyvavo Lietuvos muziejų asociacijos neformaliojo švietimo edukaciniame projekte „Muziejus – mokykla – moksleivis. Muziejų ir bendrojo lavinimo mokyklų nacionalinis partnerystės tinklas“.
Projektas buvo gyvendinamas pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ VP1-2.2-ŠMM-10-V priemonę „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“. Projekto veiklos vyko 2012 - 2015 m. PROJEKTO PREZENTACIJA

  

Daugiau apie Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos edukacinę programą MOKOMĖS MUZIEJUOSE

  





2013 m. sausio mėnesį Vilniaus savivaldybės muziejai pradėjo dirbti su Lietuvos integralia muziejų informacine sistema (e LIMIS). Šios sistemos paskirtis – užtikrinti Lietuvos muziejuose saugomų eksponatų automatizuotą apskaitą, skaitmeninės informacijos apie juos kūrimą, kaupimą, saugojimą, sklaidą bei integravimą į virtualią kultūros paveldo erdvę.
Metų pradžioje LIMIS duomenų bazėje  buvo pateikti duomenys apie  255 Literatūrinio A. Puškino muziejaus eksponatus. Ruošiamasi įkelti ir kitų Vilniaus muziejų eksponatus. Į LIMIS perkelti duomenys šiuo metu yra tikslinami, papildomi ir  palaipsniui viešinami.
Susipažinti su viešai prieinamais Lietuvos muziejų  duomenimis apie jų saugomus eksponatus, galima LIMIS sistemos portale
www.limis.lt.

 



 

Jūs galite tapti mūsų rėmėjais
skambinkite
8.5 2628525, 8 6.7017742

 
Interneto svetainės lankytojų skaitliukas įdėtas 2007.01.10

Skelbiant šiame interneto portale esančią informaciją, prašome nurodyti portalo adresą: www.vilniausmuziejai.lt

©Vilniaus memorialinių muziejų direkcija

SVETAINĖS MEDIS                                                                                                                  sugrižti į titulinį


MARKUČIŲ DVARO MUZIEJUS

MARIJOS IR JURGIO ŠLAPELIŲ
NAMAS-MUZIEJUS


Untitled Document

 

Gerbiamieji Vilniaus miesto savivaldybės klientai!
Šį mėnesį atliekame apklausą dėl Klientų aptarnavimo skyriaus, Civilinės metrikacijos skyriaus, seniūnijų ir Savivaldybės jaunimo, sporto bei kultūros įstaigų veiklos skaidrumo.
Siekiame, kad būtumėte patenkinti teikiamomis paslaugomis ir nuolat geriname jų kokybę. Jūsų nuomonė, ką galėtume daryti geriau, skaidriau, paprasčiau, mums labai svarbi. Maloniai prašome skirti kelias minutes ir atsakyti į kelis klausimus:
 Apklausos nuorodos:  https://forms.office.com/e/0K070c6b7c

 


VERTA APLANKYTI






.Memorialinis kultūros ir informacijos centras








Lietuvos mokslininkų laikraštis

MOKSLO LIETUVA

 



 

Gerbiamieji svetainės lankytojai, Vilniaus memorialinių muziejų direkcija dėkoja visiems, paskyrusiems mums 1,2 proc. savo pajamų mokesčio. Ankstesniais metais pervestas mums lėšas panaudojome šios interneto svetainės serverio nuomai ir vardo palaikymui apmokėti, muziejų veikloms. Maloniai kviečiame kviečiame paremti mus ir šiemet.
ĮSTAIGOS DUOMENYS..


 

2012 m. pavasarį Lietuvos dailės muziejus pasirašė tarptautinio koncorciumo dalyvių sutartį su pagrindiniu projekto „Europena Photography“ (Europos Komisijos iš dalies finansuojamas tarptautinis senų fotografijų, sukurtų 1839–1939 metais skaitmeninimo ir sklaidos projektas)  vykdytoju Alinari 24 ORE Spa (kurio pareigas dabar yra perėmęs Promoter) dėl Lietuvos dailės muziejaus dalyvavimo projekte. Projektą įgyvendina 19 partnerių iš 13 pasaulio šalių. Lietuvos dailės muziejus – vienas iš jų. Jis organizuoja ir koordinuoja projekto įgyvendinimą Lietuvoje.Lietuvos muziejai – šio projekto dalyviai.  


 
Idėjų mugė, 2009 m.spalio 30 d.
NAUJIENŲ ARCHYVAS 2012 m.
sugrįžti į 2013 m. naujienas..
 
     
     
     

Nuo 2012 m. gruodžio 18 d. iki 2013 m. sausio 31 d. Venclovų namuose – muziejuje veikia vieno eksponato parodėlė – „Kuntaplio pasakojimai“ . „Kuntaplis“ – smagus, žvitrus, gyvybingas, pašaipus ir krizenantis laikraštėlis, leistas Kaune nuo 1933 m. liepos 2 d. iki 1940 m. gruodžio 15 d. „Kuntaplį“ kartą per savaitę siūdavo Maironio gatvėje, Nr. 14. Kiekvienas „Kuntaplio“ modelis būdavo vis kitoks, tačiau visuomet – su pakulne, kad pašaipūniškai užmintų tiems, kas kūrė ir sudarė įvairų, platų ir kūrybingą laikraštuko turinį.
 „Kuntaplio“ batsiuviu – redaktoriumi ir

  leidėju tapo Teofilis Tilvytis, o jį avėjo tie, kuriems trynė kulnus socialinio ir politinio gyvenimo negerovės, valstybinės valdžios aferos, suktybės, paprastų ir turtingų ponaičių ydos bei kvailybės.
„Kuntaplyje“ gausu linksmų, trumpų žinučių, čaižių feljetonų, pašaipių šaržų ir išraiškingų antraščių, Lietuvos miestų, miestelių, kaimų - kaimelių gyvenimo peripetijų, užsienio šalių politinių aktualijų, prozinių bei poetinių karikatūrų ir kitų komiškų mizanscenų. „Kuntaplis“ spėdavo visur įlįsti - į Prezidentūrą, Valstybinį teatrą, Vilnių, Šančių mėsos parduotuvę, Ukmergės žyduko siuvyklą; akylai išklausydavo radiofonų spektaklius, diplomatų kalbas, Kauno ponių „pliotkavones“; surinkdavo skirtingų Lietuvos miestų skelbimus, pranešimus ir garsiai juos skelbdavo. „Kuntaplis“ buvo sveikos kritikos ir gero humoro gyvsidabris Lietuvos tarpukario gyvenime
.
     

KONKURSO NUOSTATAI
 
2013 m sausio 6 d. VINCUI MYKOLAIČIUI-PUTINUI - 120
daugiau apie akciją "Būsenos"
 
 
 

VENCLOVŲ NAMUOSE-MUZIEJUJE gruodžio 18 d. Arkadijaus Gotesmano solo koncertas.

  Iš vaizdingosios Užkarpatės kilęs perkusininkas, avangardinio džiazo ir šiuolaikinės muzikos atlikėjas
Arkadijus Gotesmanas pakvietė į solinį koncertą. Praėjusiais metais pasibaigęs Gotesmano koncertų ciklas „Gotesmanas ir draugai“ Venclovų muziejuje sulaukė didelio susidomėjimo ir atgaivino muziejaus erdvę. Šį mėnesį atlikėjas sugrįžo su nauja solo programa. Gotesmanas performasų metu su savimi neša didelį filosofinį turinį ir energijos užtaisą, žongliruoja ritminėmis struktūromis ir nepalieka abejingų.
     

Kviečiame Jus gruodžio 16 d., 16 val., į pirmąjį tęstinio projekto  „Lietuvos meno riteriai“ renginį, kuris vyks Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje (Pilies g. 40, Vilnius).  Šis renginys skiriamas Lietuvos operos ir baleto patriarchams – solistui, režisieriui ir pedagogui Petrui Olekai (1895–1975) bei balerinai ir pedagogei Jadvygai Jovaišaitei-Olekienei (1903–2000) prisiminti. Daugiau..

 
VENCLOVŲ NAMUOSE-MUZIEJUJE, Pamėnkalnio g. 34
 

Kviečiame Jus gruodžio 15 d., 14 val. į retrospektyvinės menininko Ričardo Vaino parodos atidarymą, kuris vyks Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje (Pilies g. 40, Vilnius). Bus eksponuojamos spalvotos medžio skulptūros ir tapybos darbai.
Paroda vyks iki 2013 m. sausio 8 dienos.

 
 
 

VENCLOVŲ NAMUOSE-MUZIEJUJE, Pamėnkalnio g. 34 gruodžio 13 d. (ketvirtadienį), 18 val. – Kalėdinis renginys su AIESEC.
Jaunimo organizacija AIESEC pakvietė į tarptautinį susitikimą, kurio metu buvo diskutuojama apie Kalėdų šventimo tradicijas įvairiose šalyse.

 

 
     


Kęstutis Nastopka Venclovų namuose-muziejuje renginio metu, Jono Jakimavičiaus fotografija

 

Gruodžio 10 d. Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija paskelbė 2012 m. Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatus. Daugiau ..

Vilniaus memorialinių muziejų direkcija sveikina direkcijos Muziejų tarybos narį profesorių Kęstutį Nastopką tapusį 2012 m. premijos laureatu už pasaulinį pripažinimą pelniusios lietuviškos semiotikos plėtojimą ir literatūros kūrinių suvokimo meną.

 
     
 

Venclovų namuose-muziejuje gruodžio 5 d. (trečiadienį), 19 val. – slovėnų kinas, literatūra ir muzika.

Lietuvoje viešintis slovėnų rašytojas, vertėjas ir muzikantas Klemen Pisk pristatys literatūrinę –muzikinę programą. Vakaro metu bus rodomas filmas apie slovėnų hip-hopo kultūrą „V letu hip hopa“ (angl. „In the year of hip hop“), kurią pristato „Pasaulinio slovėnų dokumentinio kino dienos“.

Renginys nemokamas.

     

Lapkričio 23 d. Lietuvos Nacionalinio muziejaus salėje įvyko Valstybinės Jono Basanavičiaus premijos įteikimo iškilmės. 2012 m. Valstybinės Jono Basanavičiaus premijos laureatus Vitalių Pranciškų Stepulį ir Živilę Antaniną Mačionienę sveikino ir apdovanojimus įteikė ministras pirmininkas Andrius Kubilius ir kultūros ministras Arūnas Gelūnas. Valstybinė Jono Basanavičiaus premija skiriama kiekvienais metais už reikšmingiausius paskutiniųjų 5 metų Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių lietuvių darbus, susijusius su etninės kultūros tradicijų plėtojimu, puoselėjimu, ugdymu ir tyrinėjimu, taip pat kūrybinę ir mokslinę veiklą etninės kultūros srityje.
2012 m. premija paskirta V.P.Stepuliui ir Ž.A.Mačionienei už ilgalaikę visuomeninę etnokultūrinę veiklą, kuriant unikalų kultūros ir gamtos paminklą – Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyną J.Basanavičiaus tėviškėje Ožkabaliuose (Vilkaviškio r.), įgyvendinant ir plėtojant reikšmingą visuomeninę, pilietinę idėją.
Vilniaus memorialinių muziejų direkcija nuoširdžiai sveikina premijos laureatus ir ypatingai dėkoja p. Vitaliui už pasodintą Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyne liepaitę, skirtą Beatričės Grincevičiūtės 100 – mečiui.

 

Iškilmių akimirkos

2011 m balandžio mėn. Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyne buvo pasodinta liepaitė, skirta B.Grincevičiūtės 100 – mečiui

Gedimino Zemlicko fotografijos

 
 

2011 m. Tarptautinio kamerinio dainavimo konkurso "Beatričė" laureatas Giedrius Prunskus ir jo mokiniai - Marius Kraujalis, Osvaldas Petraška, Karolis Kašiuba. Koncertmeisterė - Virginija Daugirdienė. Skambės J.Gruodžio, J. Tallat-Kelpšos , M. K. Oginskio, V. Bartulio ir kitų kompozitorių kūriniai.

Įėjimas nemokamas.
A. Vienuolio 12 -1, Vilnius (Įėjimas iš kiemo). Telefonai pasiteiravimui
(85 2617422, 8.67883655)
 

Ketvirtadienį, lapkričio 22 d. 20 val. Venclovų namuose-muziejuje vyko
filmo "A Blue Bird" (2012, rež. Sebastian Wesman) pristatymas.
Operatorius ir fotografas: Edina Csüllög (Vengrija) ir Tauno Kund (Estija)
Garso režisūra bažnyčioje: Ann Reimann (Estija)
Viršelio dizainas: Stella Maris Santiago (Argentina)
Vadyba: Anneli Kõressaar (Estija)
Režisūra ir montažas: Sebastian Wesman (Argentina)

----
www.sebastianwesman.com
Rengėjas Armontas Gečiauskas, Agharta www.arma.lt

„A Blue Bird“ – tai kelionė link meninio eksperimento ir šiuolaikiško dialogo tarp skirtingų vizualaus garso suvokimo taškų. Mėlynasis paukštis nuolat migruoja, nuolat susieja tarpusavyje aibę skirtingų garsų, kurdamas unikalų ir belaikį peizažą.
„A Blue Bird“ – tai audiovizualinis patyrimas, kuris turi dokumentikos, meninio filmo ir garsinio eksperimento elementų. Projekte skamba minimalistinė eksperimentinė muzika.
Projektą sudaro septyni skyriai ir vizualus prologas. Tai paverčia jį akustine istorija arba vizualia kelione naujo skambesio link.
„A Blue Bird“ buvo nufilmuotas Kaarli bažnyčioje Taline, dalyvaujant menininkams iš Estijos, Vengrijos ir Argentinos. Projekto trukmė yra 42 su puse minutės. Jį planuojama pristatyti kino bei garso meno festivaliuose įvairiose pasaulio šalyse.
2012 m. rugsėjo mėnesį „A Blue Bird“ buvo įtrauktas į Argentinos FECI (Festival Internacional de Cine de Ituzaingó) kino festivalio oficialią programą.
2012 m. lapkritį „A Blue Bird“ yra demonstruojamas Kulturhuset kultūros centre Stokholme.
 

DAUGIAU, FOTOGRAFIJOS

 
 

Spalio 29–30 d., 19 val. Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje vyks neįprastas renginys. Senojo namo erdvės – nuo autentiškais baldais apstatytų kambarių iki paslaptingo rūsio ir mažučio vidinio kiemelio – prisipildys spektaklio premjerai būdingo šurmulio. Čia bus rodomas spektaklis „POST SCRIPTUM“ pagal Miguelio Delibes romaną „Penkios valandos su Mariju“. Idėjos autorė, režisierė ir Karmenos vaidmens atlikėja – Eglė Tulevičiūtė, spektaklio muzikinio sprendimo autorė ir flamenko solistė – Brigita Bublytė. Daugiau..

Kristijono Sipario fotografijos iš spektaklio repeticijų

 
     


A, Kleinas, R. Narkaus foto

Rupert pristato:

Adamas Kleinmanas ir Raimundas Malašauskas: pokalbis apie pokalbį.
Spalio 26 d. 18 val. Venclovų namai-muziejus (Pamėnkalnio g. 34, Vilnius)


Raimundas Malašauskas ir Adamas Kleinmanas, du buvę dOCUMENTA(13) agentai ir, dar svarbiau, kambariokai, kartu išgyvenę šią “epinę vasarą”, kviečia susitikti pokalbiui apie dOCUMENTA’os ir kitų didelių parodų prigimtį ir veikimo principus, apie 3 valandą ryto vykdavusius virtuvinius pokalbius su svečiais bei gyvenimą mažame introspektiniame pasaulėlyje -

 

Kaselyje - šią vasarą. Po pokalbio, kurio tema – pokalbis, svečiai pristatys ir pakvies pažiūrėti Pierro Huyghe’o filmą „The Host and The Cloud“ (2011), kuris buvo rodytas šių metų dOCUMENTA’oje.

Adamas Kleinmanas: pokalbis “Tau trūksta supratimo galios; ar tu supranti?”
Spalio 27 d. 18 val. Venclovų namai-muziejus (Pamėnkalnio g. 34, Vilnius).

Juokingas dalykas nutiko pakeliui į Fridericianum. Ten, tiesiai priešais pastatą, vyras, visas juodai apsirengęs, įtariu, aktyvistas, sukonstravo mažą narvą, kuriame buvo didžiulis kiškis, toks didelis, kad jo ausys turėjo būti bent 40 cm ilgio. Bandydamas išsiaiškinti situaciją, pastebėjau nedidelį ženklą, jis skelbė: “Kiškis yra gyvas”. Aš, žinoma, supratautai kaip aliuziją į Josepho Beuyso 1965-ųjų metų performansą “Kaip paaiškinti paveikslus negyvam kiškiui”. Daugiau..

Rupert yra projektais įvykstanti, transdisciplininė, paraakademinė, edukacinė programa, vykstanti Vilniuje. Daugiau informacijos www.rupert.lt

Renginys remiamas Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos.

     
 

Spalio 25 d. 18 val. B. Grincevičiūtės memorialiniame bute-muziejuje „Beatričės namai“ (A. Vienuolio 12-1, tel. 8-5 2617422) atidaroma Kristinos  Glinevičienės grafikos ir rankdarbių paroda.

Paroda veiks iki lapkričio 9 d.
Įėjimas nemokamas.

     

KINOFONAS
Sovietmečio laikotarpio meninio kino vakarai-diskusijos trečiadieniais Venclovų namuose-muziejuje (Pamėnkalnio g. 34).

Įėjimas nemokamas.

Spalio 24 d. 18 val. žiūrėsime kino koliažą ZODIAKAS (1986 m.). Prieš peržiūrą kviesime diskusijai su operatoriumi Algimantu Mockumi.

Scenarijaus autorius – Pranas Morkus. Režisierius – Jonas Vaitkus. Operatorius – Algimantas Mockus. Dailininkas Vytautas Kalinauskas. Kompozitorius – Osvaldas Balakauskas. Choreografija –Maja Pliseckaja.

 

Filme panaudoti M.K.Čiurlionio paveikslai, dienoraščių ir muzikos fragmentai. Vaidina: Mūzą – Maja Pliseckaja, Menininką – Grigorijus Gladijus, Merginą –Ingeborga Dapkūnaitė, Draugą – Pranas Piaulokas

Renginys organizuojamas kartu su Lietuvos kinematografininkų sąjunga.

 
     


-pre-TARP'2012: POETINIŲ KOMIKSŲ DIRBTUVĖS VENCLOVŲ NAMUOSE-MUZIEJUJE

Kas yra poezija? Kas yra komiksas? Kas yra dirbtuvės? Kas yra kas?
Viskas paaiškės ir atsitiks, arba niekas nepaaiškės, bet tikrai atsitiks spalio 19 – 21 dienomis surengtų poetinių komiksų dirbtuvėse. Dalyvauti ar pažiūrėti į dirbtuves kviečiami visi piešiantys arba rašantys, arba besidomintys.

Kas tai sugalvojo? Sugalvojo ir organizuoja festivalis „TARP“, kasmet poeziją verčiantis susipažinti su kitomis menų šakomis ir žanrais. Prie dirbtuvių organizacijos sklandumo ir linksmumo prisideda SHALTMIRA. Šiais metais „TARP“ siūlo poezijai naują eksperimentą - susibičiuliauti ir su komiksais.

Turite klausimų, pastabų, pasiūlymų, linkėjimų? Rašykite: sklaida@tarpfest.lt

 

Kada ir kur viskas vyks? Dirbtuvės rengiamos Venclovų namuose – muziejuje (Pamėnkalnio g. 34, Vilniuje), kuris visam spalio mėnesiui sutiko padaryti gerą darbą ir tapti „TARP“ festivalio būstine.
- Spalio 19 d. (penktadienį) piešit ir eiliuosit nuo 17 iki 20 val.
- Spalio 20 ir spalio 21 dienomis tas pats dėsis nuo 12 iki 15 val.

Kas ten ką darys?
- Lietuvių poetai pristatys vietoje kuriamas ir anksčiau sukurtas eiles.
- Piešėjai pieš ir pateiks savas komiksistines poezijos interpretacijas.
- Kažkur už kadro gros muzika, šmėžuos video projekcijos, pirmyn atgal vaikštinės žiūrovai.
- Vėliau dirbtuvių metu sukurti darbai bus eksponuojami „Kablyje“ ir kitose „TARP“ renginių erdvėse.

Norite užeiti? Taip ir padarykite, dar ir draugų atsiveskite – įėjimas laisvas. O jeigu norite dalyvauti – piešti ar rašyti – būtų puiku, kad apie save prasineštumėte iki spalio 10 dienos adresu sklaida@tarpfest.lt. Tada žinosim, kiek flomasterių nupirkt!

Daugiau apie TARP festivalį
ir šių metų programą, ieškokite čia: www.tarpfest.lt

 

2012 m spalio 19 d. minėsime VINCO KRĖVĖS 130 M. SUKAKTĮ

Kviečiame į renginį Varėnos r. Merkinės V. Krėvės gimnazijoje

     

VIENO EKSPONATO PARODA
Prieš 65-erius metus, 1947 m. spalio 16 d., bute, kuriame dabar įsteigtas V. Mykolaičio-Putino memorialinis butas-muziejus (Tauro g. 10-3, Vilnius), mirė rašytojas Balys Sruoga. Prisimindami šią sukaktį, kviečiame spalio 16 d.–lapkričio 30 d. apsilankyti muziejuje veikiančioje vieno eksponato parodoje – tai vieno įdomiausių B. Sruogos fondo, saugomo V. Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje, eksponatų – grafiko Viktoro Petravičiaus darbas „Biblijinis motyvas” (mišri technika, dydis – 41,5 x 51cm), priklausęs Vandai Daugirdaitei-Sruogienei ir kabėjęs jos namuose Čikagoje. Daugiau..

     

2012 m. spalio 11 d., ketvirtadienį, 20 val., Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į susitikimą su Karoliu Dambrausku. Lektorius papasakos apie beveik mėnesį trukusią kelionę po Ukrainą. Susitikimas vyks Venclovų namuose-muziejuje, Pamėnkalnio g. 34, Vilniuje.

Renginys Facebook'e

Kas yra Ukraina? Ir kodėl ji turėtų kažką reikšti mums – lietuviams? Tokie du klausimai turėtų lydėti šią paskaitą. Joje lektorius ketina

 

Karolis Dambrauskas

pasidalinti įspūdžiais iš beveik mėnesio trukmės kelionės autostopu ir traukiniais po šią šalį. Kelionės metu Karolis aplankė keturis didžiuosius Ukrainos miestus: Lvovą, Kijevą, Charkovą, Odesą, ir vieną autonominį regioną – Krymą. Daugiau..
Įėjimas laisvas.

 

KINOFONAS
Sovietmečio laikotarpio meninio kino vakarai-diskusijos trečiadieniais Venclovų namuose-muziejuje (Pamėnkalnio g. 34).

Įėjimas nemokamas.

 

Spalio 10 d. žiūrėjome filmą "Sodybų tuštėjimo metas" (1976 m., rež. Almantas Grikevičius).

Renginiai organizuojami kartu su Lietuvos kinematografininkų sąjunga.

     
2012-IEJI - MAIRONIO METAI
 
 

Kviečiame Jus spalio 4 d., ketvirtadienį, 18 val. atvykti į Marijos ir Jurgio Šlapelių namą-muziejų (Pilies g. 40), kur bus atidaroma Kęstučio Šapokos kuruojama Gintaro Znamierowski ir Donato Srogio paroda „Žmogus, kultūra, poreikiai: mylėti kultūrą, pažinti save ir kitus. 1988–2012“.

Paroda vyks iki spalio 17 d.

     

KINOFONAS Sovietmečio laikotarpio meninio kino vakarai-diskusijos trečiadieniais Venclovų namuose-muziejuje (Pamėnkalnio g. 34).

Įėjimas nemokamas.

Spalio 3 d. žiūrėjome režisieriaus Algirdo Aramino filmą „Kai aš mažas buvau“.

 

Filmo siužetas pinamas iš dviejų žmonių istorijos, kurios niūrią baigtį apibrėžia ryškus menininko potėpis. Filmas „apgyvendintas“ septintojo dešimtmečio Vilniuje, pilname senųjų troleibusų, netikėtų miesto posūkių ir gyvybingų pastatų kerčių.
Ekrane matysime įstabią aktorių vaidybą, filme vaidina: Julija Kavaliauskaitė, Linas Kriščiūnas, Gediminas Karka, Bronius Babkauskas, Juozas Miltinis, Kazimieras Valaitis, Vytautas Kernagis, Elena Savukynaitė ir kt. Į peržiūrą, kaip ir kaskart,  pakviesime kelis filmo kūrėjus. Šį kartą tai bus operatorius Donatas Pečiūra ir lietuvių kino dailininkas, aktorius Linas Kriščiūnas.

Renginys organizuojamas kartu su Lietuvos kinematografininkų sąjunga.

     

KINOFONASSovietmečio laikotarpio meninio kino vakarai-diskusijos trečiadieniais Venclovų namuose-muziejuje.

Įėjimas nemokamas.

Rugsėjo 26 d. buvo žiūrimas filmas
"Nesėtų rugių žydėjimas" (1978 m.), režisierius Marijonas Giedrys. Daugiau apie filmą..

 

Vakare dalyvavo aktorė Ingrida Kilšauskaitė - Navickienė ir operatorius Jonas Tomašauskas

     
     

KINOFONAS Sovietmečio laikotarpio meninio kino vakarai- diskusijos trečiadieniais Venclovų namuose-muziejuje, Pamėnkalnio g. 34 .

Rugsėjo 19 d. vyko filmo "Visa teisybė apie Kolumbą" (režisierius ir scenarijaus autorius Vytautas Žalakevičius, 1970 m.) peržiūra ir diskusija, kurioje dalyvavo diplomatas bei aktorius Juozas Budraitis ir buvęs Lietuvos kino studijos operarius Donatas Pečiūra

 

Trumpas filmo aprašymas:
Neįvardytoje Lotynų Amerikos šalyje siaučia revoliucija. Du jos dalyviai nusileido nuo kalnų į mažą miestelį, kad susitiktų su judėjimo lyderiu Kolumbu. Bet iš mokytojo jie sužino liūdną tiesą: Kolumbas mirė nuo šiltinės. Šią tiesą reikia slėpti, nes būtent su mirusiojo vardu siejamos didžiausios sukilėlių viltys...

Lietuvių kine - tai retas intelektualinio grotesko žanro pavyzdys. Sąlyginė Lotynų Amerika nufilmuota Vilniuje, prie Aušros Vartų ir vienintelėje kalėjimo dekoracijoje. Šioje pastatymo prasme kuklioje juostoje Vytautas Žalakevičius ėmėsi analizuoti totalitarizmą ir jo poveikį žmonių sąmoningumui.

Indrės Matiuliokaitės straipsnis "KALEIDOSKOPAS - kino vakarai Venclovų namuose-muziejuje"

 

Kas yra vietos dvasia (lot. Genius loci)? Ją perteikia menininkai romanuose, eilėraščiuose, dailės,fotografijos bei kino meno kūriniuose, vis plačiau tyrinėja mokslininkai. Daugiau..
FOTOGRAFIJOS

     

T. Venclova, A. Žygavičiaus fotografija
 

Rugsėjo 11-ąją poetui, vertėjui, publicistui, literatūros tyrinėtojui profesoriui Tomui Venclovai sukako 75-eri.

Gimtadienio rytą ministras Arūnas Gelūnas įteikė T. Venclovai Kultūros ministerijos apdovanojimą – garbės ženklą „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

Rugsėjo 11 d. vakare gausus būrys prof. Tomo Venclovos bičiulių ir bendraminčių susirinko į Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos Venclovų namus-muziejų, į gimtadienio vakarą. Jubiliatą sveikino Jo Ekselencija LR Prezidentas Valdas Adamkus, Vilniaus meras Artūras Zuokas, Lietuvos užsienio reikalų

viceministras Egidijus Meilūnas, Lietuvos rašytojų sąjungos vardu – pirmininkas poetas Antanas. A. Jonynas ir pavaduotoja rašytoja Birutė Jonuškaitė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto vardu – direktorius Mindaugas Kvietkauskas, viešnia iš Lenkijos Barbara Torunčik, žurnalo ,,Zeszyty literackie” redaktorė, Raimundas Paknys (,,Paknio leidykla”),  Vilniaus slavistų, Rusų kultūros centro, Jurgio Baltrušaičio fondo vardu – dr. Jelena Konickaja, dr. Pavel Lavrinec, režisierius Georgijus Jefremovas,  žurnalistė Nina Mackievič.  Vakarui talkino istorikas prof. Alfredas Bumblauskas, pakalbinęs jubiliatą istoriografijos temomis (diskusijos vaizdo įrašas, filmavo Benediktas Januševičius), instrumentalistai Dainius Pulauskas (klavišiniai) ir Valerijus Ramoška (pučiamieji). Poeziją skaitė aktorius Romuldas  Ramanauskas. Moderavo VMMD direktorė Birutė Vagrienė.




Jurgitos Galeckaitės fotografijos

Vilniuje ir Kaune buvo surengti kultūros vakarai su prof. T. Venclova:

Rugsėjo 12 d., trečiadienį, Kaune VDU S. ir S. Lozoraičių muziejaus salėje (K. Donelaičio g. 58, I a.)vyko T. Venclovos paskaita-diskusija „Koks universiteto misijos ir ateities vaizdas matosi nuo Jeilio kalvų?“, kurią moderavo prof. Egidijaus Aleksandravičiaus, vėliau Istorinėje Prezidentūroje (Vilniaus g. 33)vyko T. Venclovos kūrybos vakaras

Rugsėjo 13 d., ketvirtadienį, Vilniuje, Rašytojų sąjungoje (Sirvydo g. 6) buvo surengtas T. Venclovos poezijos vakaras . Dalyvavo prof. K. Nastopka ir dr. D. Mitaitė.

Rugsėjo 14 d. rytą Užsienio reikalų ministerijoje vyko T. Venclovos susitikimas su Užsienio reikalų ministru. Buvo surengta paskaita-diskusija su Lietuvos diplomatais „Lietuva pasaulyje - žvilgsnis iš šalies". Lietuvos užsienio reikalų ministras Audrius Ažubalis įteikė T. Venclovai aukšto politinio įvertinimo ženklą - Lietuvos diplomatijos žvaigždę.



Birutės Vagrienės fotografijos

Rugsėjo 14 d., penktadienį, Vilniuje vyko knygos "Czeslawo Miloszo Vilnius: tekstai ir fotografijos" (sudarė Margarita Matulytė, leidykla "Apostrofa", 2012) pristatymas Lietuvos dailės muziejaus Chodkevičių rūmuose (Didžioji g. 4/Bokšto g. 5). Knygoje publikuojamas Č. Milošo ir T. Venclovos "Dialogas apie Vilnių".

Dar skaitykite:

Šalies vadovai 75-ojo jubiliejaus proga sveikina poetą, eseistą, literatūros tyrinėtoją, publicistą, vertėją T. Venclovą (DELFI)

Poetui T.Venclovai garbės apdovanojimą įteikęs A. Gelūnas pasiūlė su juo išgerti žalio vyno (DELFI)

Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos informacija (renginių sąrašas)

Tekstai.lt, diskusijos vaizdo įrašas, filmavo Benediktas Januševičius

Bernardinai.lt, Antano Šimkaus str. "Poeto Tomo Venclovos 75-mečiui – kultūros vakaras jo namuose Pamėnkalnio gatvėje"

VDU: Prof. Tomas Venclova – apie universitetų ateitį

     

KINOFONAS Sovietmečio laikotarpio meninio kino vakarai- diskusijos trečiadieniais Venclovų namuose-muziejuje, Pamėnkalnio g. 34 .

Rugsėjo 12 d. žiūrėjome režisieriaus Vytauto Žalakevičiaus filmą „Niekas nenorėjo mirti” . Pieš filmą vyko susitikimas su Lietuvos kino ir teatro meistrais Regimantu Adomaičiu ir Juozu Budraičiu. Aktorius kalbino režisierius Gytis Lukšas.

Indrės Matiuliokaitės straipsnis "KALEIDOSKOPAS - kino vakarai Venclovų namuose-muziejuje"

 
     

VII TARPTAUTINIS A. PUŠKINO MUZIEJŲ BENDRIJOS SUVAŽIAVIMAS LITERATŪRINIAME A. PUŠKINO MUZIEJUJE

 

Literatūrinis A. Puškino muziejus nuo 2006 metų dalyvauja Tarptautinės Aleksandro Puškino muziejų bendrijos veikloje. Šiai bendrijai priklauso 21 muziejus, veikiantis Rusijos Federacijoje, Ukrainoje, Moldovoje, Slovėnijoje ir Lietuvoje. Tradiciškai bendrijos metinės konferencijos, kuriose dalijamasi darbo patirtimi bei aptariamas tolesnis bendradarbiavimo priemonių planas, vyksta įvairiuose bendrijos veikloje dalyvaujančių valstybių A. Puškino muziejuose.
2012 metų rugsėjo 6-9 dienomis Literatūriniame A. Puškino muziejuje vyks VII-asis Tarptautinis A. Puškino muziejų bendrijos suvažiavimas.
Vieši renginiai:

2012 m. rugsėjo 7 d. 10 val. Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto (Universiteto g. 3) V. Krėvės auditorijoje (2 a., 118 auditorija), įvyks suvažiavimui skirta konferencija ,,A. Puškino muziejų edukacinė veikla puoselėjant rusų kultūrą užsienio valstybėse“.
2012 m. rugsėjo 7 d. 17 val. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje (Vilniaus g., 41).įvyks parodos „A. Puškino kūriniai Lietuvos teatruose“ atidarymas.

 
Mirus buvusiam V. Krėvės-Mickevičiaus memorialinio buto-muziejaus direktoriui Antanui Chlebinskui (1920 06 13 - 2012 09 06), Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos darbuotojai nuoširdžiai užjaučia velionio gimines ir artimuosius.
Apie A.Clebinsko veiklą muziejuje galima plačiau paskaityti ..
     


Džono Keidžo (John Cage) 100-mečiui skirtas vakaras vyko Venclovų namuose-muziejuje rugsėjo 5 d. Dalyvavo knygos John Cage. Metai nuo pirmadienio (Vilnius: Pasviręs pasaulis, 2010) vertėjas Robertas Kundrotas, atlikėjai Andrea Pensado (Argentina/JAV), Jelena Glazova (Ryga), ::vtol:: (Maskva), Lukas Devita (Vilnius). Tai vienas iš eksperimentinės elektroninės muzikos ciklo Vilnius noise week koncertų.
Džonas Keidžas (1912 – 1992) yra vienas garsiausių pokario avangardo atstovų ir vienas įtakingiausių XX amžiaus amerikiečių kompozitorių, eseistas, poetas ir filosofas, artimas dzenbudizmui, muzikologas ir mikologas, padaręs milžinišką įtaką XX a. pasaulio kultūrai. Iškilus praėjusio šimtmečio menininkas laikomas aleatorikos pionieriumi, pakeitusiu elektroninės muzikos istoriją, pradėjęs nestandartiškai naudoti muzikos instrumentus. Nesutikęs su tuo, kad muzikoje svarbiausia yra melodija, jis teigė, kad bet kuris girdimas garsas gali būti muzika. Taip 1938 m. kūrėjas išrado fortepijoną, tarp kurio stygų buvo įmontuoti įvairūs daiktai, o skambinimas tokiu instrumentu galėjo prilygti visam mušamųjų orkestrui. Daugiau apie knygą ..
Informacija apie atlikėjus..

  
Andrea Pensado               Lukas Devita              Robertas Kundrotas
(Argentina/JAV)                    (Vilnius)                      (Vilnius)
        
  
     Jelena Glazova                    ::vtol::                          Rengėjas       Partneris
(Ryga)                    (Maskva)                                        

Daugiau fotografijų:
Katerinos Šatavo fotografijos iš renginio..

     

  Savivaldybių muziejų bendrija rugsėjo 4 - spalio 2 dienomis kviečia į pirmą kartą Lietuvoje rengiamą PARODŲ MUGĘ ,,Parodų tiltai: informacija ir komunikacija". Projekto vadovė SMB pirmininkė Audronė Jakunskienė.
Tai pirmasis bandymas viename mieste vienu metu parodyti ir pristatyti lankytojams net 25 parodas ir edukacines programas, atkeliavusias į Kauną iš įvairių Lietuvos muziejų. MUGĖS PROGRAMA
Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos Venclovų namai-muziejus dalyvauja mugėje ir pristato parodą KASDIENYBĖS ESKIZAI. Parodos atidarymas rugsėjo 5 d. 17.20 val. Paroda eksponuojama Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje Laisvės al. 106, Kaune, lankymas antradieniais–sekmadieniais 11–19 val. Eksponuojamos Venclovų namuose-muziejuje sugomos Ramūno ir Elės Katilių privačios Brodskio piešinių kolekcijos reprodukcijos, kurios – tarsi raktas į Josifo Brodskio asmenybės turtingumą ir begalinį pastabumą jį supančiai aplinkai. Brodskis buvo gabus kasdienybės fiksuotojas, lengvomis, neoklasikinėmis linijomis ir formomis piešiantis kasdienybės vyksmą ir ypač įžvalgiai pastebintis kertinius tuo momentu jį supančių žmonių bruožus. Įdomu tai, jog dauguma buvusių artimų jo draugų ne tik Lietuvoje, bet ir Amerikoje, Italijoje, Rusijoje, turi išsaugoję Brodskio piešinių, paliktų jo apsilankymų metu. Tokiu būdu šis poetas sekė rusų poeto Aleksandro Puškino, palikusio šimtus piešinių ir eskizų, tradicija. Puškinas piešdavo autoportretus, o štai Brodskis pasitelkdavo ir įvairias netikėtas metaforas – ypač mėgo piešti kates, kurias kažkada įvardino savojo alter ego portretais. Brodskio vizualiuose dokumentuose, eskizuose gausu veidų, komikso tipo motyvų, šaržavimo, sarkazmo elementų, literatūrinių nuorodų, sąmojingų, šmaikščių komentarų. Parodos kuratorė – Laima Žukauskaitė, Venclovų namų-muziejaus vyr. fondų saugotoja.
Edukacinė programa „Juos siejo Vilnius…“ Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje vyks rugsėjo 24 d. 10, 11 ir 12 valandomis. „Jie“ – tai Tomas Venclova, Josifas Brodskis ir Česlovas Milošas – vieni ryškiausių XX a. literatų bei humanizmo apologetų. Šių kūrėjų gyvenimo ir kūrybos triptiką formavo ne tik didžiosios praėjusio šimtmečio tragedijos ir įgimtas pasipriešinimo bei nesusitaikymo jausmas, bet ir vienas unikaliausių to laikmečio miestų – Vilnius. Čia, naujamiesčio gatvėmis, apipelijusiais senamiesčio kiemais savo laiku nardė Česlovas Milošas, Tomas Venclova, o Josifas Brodskis, kartą persmelktas gaivalingos ir stoiškos miesto dvasios, čia grįždavo ir grįždavo… Edukacine programa siekiama atskleisti Vilniaus darytą poveikį kiekvienam iš minėtų kūrėjų, atverčiant svarbiausius miesto ir poeto sąšaukos puslapius. Programą veda Venclovų namų muziejininkė Rasa Biveinytė.
     
     

Kaleidoskopas Sovietmečio laikotarpio meninio kino vakarai trečiadieniais po atviru dangumi, Venclovų namų-muziejaus kiemelyje (jei lis - muziejaus svetainėje). Įėjimas nemokamas.

Rugpjūčio 15 d. 21.30 val. - ketvirtoji peržiūra –,,Andromedos Ūkas" («Туманность Андромеды»), Ivano Jefremovo komunistinės utopijos ir mokslinio-fantastinio romano ekranizacija.
Rež. Yevgeni Šerstobitov, 1967.

 
     

POETINIS KONCERTAS

Arkadijus Gotesmanas
(perkusija), Rolandas Rastauskas (tekstai/balsas)



B. Vagrienės fotografijos  

 

2012 m. rugpjūčio 10 d. Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos Venclovų namuose-muziejuje (Pamėnkalnio g. 34) gausiai susirinkusiai publikai koncertavo Arkadijus Gotesmanas ir Rolandas Rastauskas. Šis duetas, kurį pristatė R. Rastauskas, koncertuoja daug metų ir niekada nerepetuoja kūrinių ir nekuria programų iš anksto. Poezija ir perkusijos garsai - kaskart naujai įvykusi improvizacija. Šį kartą T. Venclovos, J. Brodskio, R. Rastausko eilėraščių improvizacijų klausėsi ne tik lietuviškai kalbanti publika - vakare dalyvavo tarptautinio Vasaros literatūrinio seminaro dalyviai.

 

     

Rugpjūčio 8 d. Venclovų namuose-muziejuje (Pamėnkalnio g. 34) koncertavo viešnia iš JAV - dainininkė, dainų kūrėja, žurnalistė Audronė Simanonytė. Šią vasarą lankydamasi Lietuvoje, dainininkė surengė koncertus Kaune, Tauragėje ir Vilniuje, dar ruošiasi vykti į Anykščius.

Venclovų namuose-muziejuje dalininkės klausytis susirinko ne tik vilniečiai, bet ir svetur išvykę tautiečiai, 14-tojo Pasaulio Lietuvių Seimo nariai. Audronę klausytojams pristatė jos bičiulė Sigita Rossen-Šimkuvienė, JAV LB Krašto valdybos vicepirmininkė organizaciniams reikalams. Apie muziejų ir Vilniaus memorialinių muziejų direkciją viešnioms papasakojo direktorė B. Vagrienė, muziejininkės R. Biveinytė ir J. Juozėnaitė. Šio nuotaikingo vakaro metu muziejų aplankė p. Birutė Kairienė, JAV LB vidurio Vakarų Apygardos pirmininkė, p. Giedrė Stankūnienė, XX JAV LB tarybos narė, Pasaulio lietuvių bendruomenės ir  LRS bendros komisijos narė, p. Zita Sidarienė, JAV LB Pietvakarių Floridos apylinkės vicepirmininkė, p. Gelmina Zidelytė, JAV  LB Manheteno bendruomenės apylinkės valdybos narė, p. Jurgita Noreikaitė-Pickel, Vokietijos LB atstovė ir kiti svečiai.

DAUGIAU VAKARO FOTOGRAFIJŲ

 

Audronė Simanonytė gimė Lietuvoje, Kaune, Lietuvos partizano ir politinės kalinės šeimoje. Nuo 2001 m. gyvena JAV, pastaruosius 3 metus – Niujorke. Vilniaus universitete baigusi Lietuvių kalbos ir literatūros studijas, ji šiuo metu dirba laikraštyje ,,Amerikos lietuvis”, bendradarbiauja su portalais ,,Delfi”, ,,Balsas”, ,,Alkas” ir t.t.
Dainininkė pati kuria muziką, rašo tekstus. Apsigyvenusi Niujorke, lankė Juiliard muzikos akademijos dainavimo kursus, mokėsi Niujorko vokalo mokykloje “Singers Forum”.

     
 
MUZIEJŲ KELIAS EINA PER VILNIŲ!
Birželio 3-4 d.
 
VILNIAUS MEMORIALINIŲ MUZIEJŲ DIREKCIJOJE:
 

Venclovų namuose-muziejuje liepos 4 d. žiūrėjome filmą
"Česlovo Milošo amžius". Dalyvaujant režisieriui Juozui
Javaičiui ir prodiuserei Teresai Zibolienei
vyko filmo
aptarimas, diskusija su žiūrovais.
 


Liepos 4 d. Beatričės Grincevičiūtės memorialiniame bute-muziejuje „Beatričės namai“ vyko Dovilės Levickaitės parodos atidarymas.

 
Liepos 3 d. V. Mykolaičio-Putino memorialinis butas-muziejus pasiūlė pietų pertrauką išmainyti į apsilankymą muziejuje. Buvo parodyti dokumentiniai filmai apie V. Mykolaitį-Putiną, ištrauktos fonduose saugomos fotografijos, paslėptas auksinis parkeris, bebro kailio kepurė ir dar daug visokiausių lobių.
 
Liepos 4 d. literatūros mylėtojai susirinko į Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinį butą-muziejų, kuriame vyko parodos „Žvilgsnis į rašytojos Gražinos Latonaitės (Krėvės dukters) kūrybą“ atidarymas.
 
MARIJOS IR JURGIO ŠLAPELIŲ MUZIEJUJE:
 
Liepos 4 d. Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje atidaryta Sigito Baltramaičio paroda ,,Indijos spalvos"
 
LITERATŪRINIAME A. PUŠKINO MUZIEJUJE:
 

Liepos 4 d. literatūros mylėtojai nemokamai aplankė Literatūrinį Aleksandro Puškino muziejų, žiūrėjo filmus apie žymųjį poetą.

 
 
     
 

Kaleidoskopas Sovietmečio laikotarpio meninio kino vakarai kiekvieną trečiadienį po atviru dangumi, Venclovų namų-muziejaus kiemelyje (jei lis - muziejaus svetainėje). Įėjimas nemokamas.
I seansas: birželio 27 d. 22.30 val.
ŽMOGUS EINA PASKUI SAULĘ - chruščiovinio atlydžio laikotarpio kino filmas (1961 m., rež. Michailas Kalikas).
Režisierius Michailas Kalikas – kino kūrėjas, už „žydų buržuazinį nacionalizmą“ kalintas Sibiro lageriuose, vėliau išteisintas, grįžęs ir sukūręs keletą didelės meninės vertės filmų. 1971 m. emigravo į Izraelį. Daugiau..

     
VILNIAUS MEMORIALINIŲ MUZIEJŲ DIREKCIJOE:

Naktinėtojams buvo atverta VINCO MYKOLAIČIO-PUTINO MEMORIALINIO BUTO-MUZIEJAUS ekspozicija ir fondai


Iki vėlyvųjų žvaigždžių VENCLOVŲ NAMUOSE-MUZIEJUJE vyko „Karnavalas be kaukių“, už kurio slėpėsi savitas ir įdomus tarybinis humoras. Anekdotus ir tikras istorijas pasakojo, prisiminimais dalinosi aktorius P. Venclovas, filosofas dr. A. Konickis, režisierius G. Lukšas, muziejaus vadovė L. Žukauskaitė. Antroje renginio dalyje buvo rodomas Gyčio Lukšo režisuotas filmas „Mano vaikystės ruduo“.
Daugiau (FOTOGRAFIJOS)..
Daugiau (VIDEO)..


B. GRINCEVIČIŪTĖS
MEMORIALINIAME BUTE-MUZIEJUJE "BEATRIČĖS NAMAI"

buvo rodoma
tarpdisciplininio meno kūrėjo Tim Kliukoit paroda-instaliacija „Ornitologo kambarys“. Parodos atidaryme grojo Viktorija Smailytė (arfa) ir Fausta Drulytė (fleita)

 

MARIJOS IR jURGIO ŠLAPELIŲ MUZIEJUJE:

Galerijoje vyko Sauliaus Paukščio paroda "Lietuvos vertybės".
Šlapelių muziejaus kiemelyje FUMparFUM/atelier creative surengė KVAPO/VIDEO instaliaciją (aut. A.Mickevičius/P.Laurinkus), kurią papildė Mildos Arčikauskaitės (vokalas) ir Rūtos Dirsytės (gitara) atliekamos Hindi Zahra dainos. Vykdytojas: FUMparFUM/atelier creative (Aistis Mickevičius/Povilas Laurinkus), www.fumparfum.com, Milda Arčikauskaitė (muzika).

 

LITERATŪRINIAME A. PUŠKINO MUZIEJUJE:

Nemokamas muziejaus lankymas, filmų apie poetą Aleksandrą Puškiną peržiūra. Poezijos skaitymai.

 

     
     

2012 m. birželio 6 d. 13 val. Literatūriniame A. Puškino muziejuje įvyks Kultūros rėmimo fondo dalinai finansuojamo XII moksleivių meninės saviraiškos konkurso „Mano Aleksandras Puškinas“ , skirto Lietuvos Muziejų metams 2012 bei poeto Aleksandro Puškino 213-osioms gimimo metinėms paminėti, laureatų apdovanojimo šventė.
Konkurso dalyvių sąrašas..

 
     
 

2012 m. birželio 4 d. 18 val. Venclovų namuose-muziejuje (Pamėnkalnio g. 34) vyks muzikos ir poezijos vakaras „Balta“.

Taip pavadinta Maskvos poetės, kino režisierės ir fotografės Tatjanos Danilianc poezijos rinktinė, kuri ir bus pristatoma renginio metu.  Dalyvauja rinktinės autorė Tatjana Danilianc ir poetas bei vertėjas Georgijus Jefremovas.

Įėjimas laisvas.

     
 

Kviečiame į Jurgos ir Ričardo Anusauskų knygos „Mandarininė antelė“ pristatymą, kuris vyks gegužės 30 d. 18 val. Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejuje (Pilies g. 40, Vilnius).

Muziejaus galerijoje iki birželio 12 d. vyksta ir šių dviejų keliautojų bei gamtos stebėtojų fotografijų paroda.

Daugiau..

     

Gegužės 14-20 dienomis 45 Lietuvos muziejų darbuotojai dalyvavo Lietuvos muziejų asociacijos vykdomame ir LR Kultūros ministerijos dalinai finansuojamame Muziejų metų programos projekte „Lietuvos muziejų specialistų kelionė į „Museum and Heritage Show“ (Londonas)“ . Šio projekto rėmuose buvo surengta muziejų specialistų studijinė kelionė, kurios tikslas - apsilankyti Londone 2012 m. gegužės 16-17 d. vykstančiame kasmetiniame, viename svarbiausių tarptautinių kultūros sektoriaus vadybos ir plėtros renginių – „Museums and Heritage Show“
(http://www.museumsandheritage.com/). „Museums and Heritage Show“ šiemet šventė 20-metį, todėl buvo ypač gausus

 


B. Vagrienės fotografijos

renginių. Parodos stenduose buvo pristatomos naujausios muziejų plėtros idėjos, muziejams ir kultūros organizacijoms siūlomos paslaugos bei produktai, padedantys didinti muziejų ekspozicijų patrauklumą visuomenei bei plėtoti muziejaus veiklas. Tuo pat metu vyko 50 val. nemokamų mokomųjų seminarų, kuriuose pranešimus skaitė garsiausi Europos muziejų, galerijų bei kultūros ir paveldo organizacijų valdymo ir plėtros specialistai. FOTOGRAFIJOS

     
     

Akciją globoja UNESCO, ICOMOS ir Europos taryba. Daugiau apie Europos muziejų naktį galima rasti interneto svetainėje adresu http://www.nuitdesmusees.culture.fr.
 

EUROPOS MUZIEJŲ NAKTIS 2012 gegužės 19 d., šeštadienį

Projektas „Muziejų naktis“, kuriame dalyvauja įvairūs Europos muziejai yra skirtas Tarptautinei muziejų dienai. Pirmoji „Muziejų naktis“, kurios iniciatorė buvo Prancūzijos kultūros ministerija, buvo surengta 2005 m. gegužės 14 d. siekiant į muziejus pritraukti daugiau jaunimo. Tai renginys, kai vienintelį kartą metuose lankytojai muziejuose yra laukiami net ir sutemus! Ir nemokamai!

     
 
     
 
     
     

MUZIEJŲ MUGĖ "Muziejai be sienų" vyko 2012 m. gegužės 18 d. Vilniuje, Rotušės aikštėje. Vilniaus gyventojai ir jo svečiai turėjo galimybę susipažinti su muziejų veikla netradicinėje atviroje erdvėje. Muziejai pristatė edukacinius užsiėmimus, gyvuosius amatus, kilnojamąsias parodas. Lankytojai atvykę į renginį aplankė ne vieną, o kelias dešimtis Lietuvos muziejų vienu metu,

 

dalyvavo įvairiose vaikams ir suaugusiems skirtose veiklose. Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos muziejai pakvietė lankytojus į edukacinius užsiėmimus, A. Puškino muziejus surengė moksleivių darbų parodą, scenoje poeto A. Puškino eiles įvairomis pasaulio kalbomis skaitė Vilniaus Aleksandro Puškino vidurinės mokyklos moksleiviai, M ir J. Šlapelių muziejus pristatė senus leidinius ir edukacinį žaidimą. FOTOGRAFIJOS

     
     


A. Žygavičiaus fotografija

In memoriam Viktorui Petkui

Gegužės 1 d. eidamas 84-uosius metus mirė kovotojas už žmogaus teises, Lietuvos Helsinkio grupės narys-steigėjas, kovotojas dėl Lietuvos laisvės Viktoras Petkus.
Jis buvo vienas iš Lietuvos Helsinkio grupės steigėjų, 1976 m. gruodžio 1 d. paskelbęs apie tai spaudos konferencijoje Maskvoje. 1977 m. rugpjūčio 20 d. kartu su bendraminčiais įkūrė Estijos,
Latvijos ir Lietuvos tautinių judėjimų komitetą, kurio tikslas buvo taikus Baltijos valstybių nepriklausomybės atgavimas.

 

Už savo pažiūras ir kovą dėl žmogaus teisių 25 metus buvo įkalintas Sibiro lageriuose.
Viktoras Petkus buvo ir Venclovų namų-muziejaus bičiulis. Su juo bendradarbiavome 2007 m. sausį rengdami mokslinę konferenciją "Lietuvos Helsinkio grupė. Susitikimas po 30 metų", 2008 m. muziejuje vyko V. Petkaus 80-čio paminėjimui skirtas jo draugų ir bendražygių prisiminimų vakaras. Muziejaus darbuotojų vardu užjaučiame V. Petkaus draugus ir artimuosius.

Lietuvos žmogaus teisių asociacijos nekrologas "Praradimas ne tik Lietuvai"

Daugiau apie Viktorą Petkų spaudoje

Trumpai apie Lietuvos Helsinkio grupę

Mokslinės konferencijos "Lietuvos Helsinkio grupė. Susitikimas po 30 metų" fotografijos

V. Petkaus 80-čio paminėjimo fotografijos

Velionis bus pašarvotas gegužės 2 d. nuo 16 val. Vilniaus laidojimo rūmuose, Olandų g. 22
Atsisveikinimas vyks iki gegužės 4 d. 11 val. Laidojamas gimtųjų Raseinių kapinėse.

     
 

V. Mykolaičio-Putino memorialinis butas-muziejus paskelbė naują virtualią parodą "Vincas Mykolaitis-Putinas ikonografijoje".
Paroda sukurta Europos komisijos finansuojamo projekto „Europeana Photography“ lėšomis. Projekto partneris Lietuvoje – Lietuvos dailės muziejus.
Parodą sudaro V. Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje saugomos nuotraukos, dokumentai, spektaklių afišos, tapybos, skulptūros darbai, rašytojui dovanotose knygose esančios dedikacijos – eksponatai, visapusiškai įamžinantys Vincą Mykolaitį-Putiną. Tai savotiška vizuali lietuvių literatūros klasiko biografija.

Žiūrėti parodą..

     
     
     
     
     

Namuose nėra perdėto iškilmingumo, ten mes galime mikčioti, valgyti uogienę tiesiai iš stiklainio, ar skaityti eilėraščius prisikišę kotletų į burną. Ten kėdė tampa scena, ten ardydamas virdulį esi išradėjas. Ten dažnai gyvena mama, antroji pusė arba katinas. Ir kartais ten ateina svečių.

Rašyk.lt švenčia savo vienuoliktąjį gimtadienį ir nekviečia į renginį.
Rašykas kviečia į svečius (Paraštės Metai 2012)
. Tiesa, kas iš Jūsų bus svečias, o kas namiškis – tik Jūsų pačių pasirinkimas.

Kovo 31 d. 17 val. renkamės
Venclovų namuose-muziejuje (Pamėnkalnio g. 34, Vilnius).

 

Kartu ketiname pragyventi kelias valandas – skaitysime kūrybą, apdovanosime prozos konkurso „Namas Nr. 34“ nugalėtojus ir įteiksime Metų geriausiųjų diplomus. Ragausime įvairiausių Jūsų atsineštų patiekalų ir galbūt iš kėdės pasigaminsime erdvėlaivį arba žaisime domino.

Prašome aktyviai registruotis kūrybos skaitymui el. paštu parastes@kitoks.lt

Tuo pačiu adresu laukiame ir norinčių muzikuoti, vaidinti, vaikščioti lynu, ar tapti išankstiniu gyventoju, laiškų.

Į svečius atsinešk ką nors pagaminęs, nes: a) taip mandagu, b) vyks literatūzuoto patiekalo rinkimai. Išragausim visų, išrinksim kelis ir duosim liaupsių, dovanų.

Ak.., o kur dar ta namų saloninė literatūra, aktualios diskusijos ir meilė iš pirmo sakinio...

     
 

Literatūrinis A.Puškino muziejus kviečia Lietuvos mokyklų moksleivius dalyvauti Dvyliktajame moksleivių meninės saviraiškos konkurse "Mano Aleksandras Puškinas". Konkurse ketinančių dalyvauti moksleivių sąrašus mokyklos turi pateikti konkurso rengėjams iki 2012 m. gegužės 11 d., adresu: Literatūrinis A.Puškino muziejus, Subačiaus g. 124, LT-11013 Vilnius, faksu (8-5) 2600080, arba elektroniniu paštu: a.puskinas@gmail.com

     

Literatūrinis A. Puškino muziejus prisijungė prie Europos komisijos finansuojamo projekto „Europeana Photography“. Projekto partneris Lietuvoje – Lietuvos dailės muziejus.
Autentiškame, pastatytame apie 1868 m.   buvusio Markučių dvaro savininkų - poeto Aleksandro Puškino sūnaus Grigorijaus (1835 - 1905) ir jo žmonos Varvaros Melnikovos Puškinos (1855 - 1935) dvaro sodybos gyvenamajame name įsikūrusio muziejaus rinkinius sudaro unikalūs, iki dvaro nacionalizavimo XX a. 4 dešimtmetyje Grigorijui ir Varvarai Puškinams priklausę baldai, buities daiktai, leidiniai, fotografijos, litografijos, tapybos, skulptūros ir kitų žanrų meno kūriniai, šeimos ir buvusio Markučių dvaro archyvo dokumentai.
Žiūrėti parodą..
Vykdomo projekto I dalyje  eksponuojami „Piešimo šviesa“ - fotografijos  technika 1839 – 1939 metais Mirono ir Leono Butkovskių, Aleksandro Vladyslavo Strauso, Jano Bulhako, kitų Vilniuje bei kitų šalių miestuose  dirbusių fotografų kūriniai,- nuotraukos ir foto negatyvai.

 

Tikimės, kad portretuose įamžintos asmenybės, peizažuose -kraštovaizdžio vaizdai, veiksmą iliustruojančiuose darbuose užfiksuoti įvykiai leis plačiau pažinti laikotarpio gyvenimą, tuometinės mados, buities, architektūros tendencijas, buvusio Markučių dvaro savitumą.
     

2012 m. kovo 18 d. netekome Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos Venclovų namų-muziejaus bičiulio, gamtos žurnalisto Zenono Butkevičiaus. Namus Pamėnkalnio gatvėje, kur dabar įsikūręs muziejus, Zenonas pažino dar būdamas studentu ir mums, muziejaus darbuotojams, buvo malonu pastaraisiais metais jį sutikti mūsų renginiuose. Siūlome kelias šių renginių fotografijas, kurios primins akimirkas, praleistas su Zenonu Butkevičiumi:
vakaras 2008.07.23,
vakaras 2009.06.25,

vakaras 2011.01.21
.
Direkcijos darbuotojų vardu užjaučiame Zenono draugus ir artimuosius.

Apie Z. Butkevičių skaitykite daugiau..

 

In memoriam Zenonui Butkevičiui


Ramūno R. Katiliaus fotografija

     
Trečiadienį, kovo 21 d., 18 val. Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje (Pilies g. 40, Vilnius) vyko Kęstučio Marčiulyno, vienuolio Bo Haeng Sunim, knygos „Laiškai iš Drakono kalnų“ autoriaus susitikimas su visuomene.
Prieš 14 metų aktorius ir režisierius Kęstutis Marčiulynas iškeliavo į Pietų Korėją ir tapo zen budistų vienuoliu Bo Haeng Sunim.
     


Jaunimo gretos. 1957 m. Nr. 5. P. 18

Kovo 21 d. Venclovų namuose-muziejuje (Pamėnkalnio g. 34) vyko diskusijų vakaras „Ką žinome vieni apie kitus? Subkultūros Lietuvoje“, kurio pranešėjais buvo „Pilietinių iniciatyvų centro“ direktorius Girvydas Duoblys ir VDU doktorantas Tautvilas Kavolis.  Ši diskusija kartu yra prof. Tomo Venclovos ir jo bičiulių 1958 m. kilusios Savišvietos ratelio idėjos atgaivinimas. Čia, Venclovų namuose,  vyko laisvos diskusijos, buvo dalijamasi žiniomis apie Vakarų kultūrą bei literatūrą, kuri Lietuvoje, kaip žinia, tuo istoriniu laikotarpiu nebuvo toleruojama, o kai kuriais atvejais – netgi draudžiama.  Įkurti ratelį pavyko tik  1960-aisiais. Tuometiame Vilniuje jis buvo ryškus, nors ir gana uždaras, antikonformizmo židinukas. Apie tai prisiminė diskusijoje dalyvavę būrelio nariai prof. Tomas Venclova, prof. Ramūnas Katilius ir architektas Audronis Katilius. Pirmojo susitikimo tema apie subkultūras pasirinkta neatsitiktinai. Sovietiniu

 

laikotarpiu neformalus jaunimas buvo stipri pasipriešinimo jėga vyravusiai ideologijai . Dabar, pasikeitus politinei ir visuomeninei situacijai, kito ir pačios subkultūros, ir jų vaidmuo.Vakaro pranešėjai pristatė šiuo metu Lietuvoje veikiančios pankų, gotų, metalistų bei skinhead’ų subkultūras. Vakare dalyvavę skinhead’ai patys papasakojo apie savo pažiūras, vyko diskusija. Jos metu mėginome išsiaiškinti  skinhead’ų visuomenines ir politines nuostatas, veiklos įpatumus, sankirtų atsiradimo su visuomene priežastis bei žurnalistikos įtaką mitų apie subkultūras atsiradimui.

     
     

Menininkų darbų aukciono tikslas – surinkti lėšų Vilniaus moterų namų Krizių centro veiklai. Renginio simboliu tapo Vilmanto Marcinkevičiaus darbas "Paženklinta moteris", kuris taip pat bus aukcione. Savo darbus skyrė dailininkai - V.Marcinkevičius, Eglė Babilaitė, Eglė Vertelkaitė, Jurgita Gerlikaitė, Monika Furmanavičiūtė, Eglė Kuckaitė, Dalia Kirkutienė ir kt.
Visų aukcione dalyvaujančių darbų KATALOGAS
     

Kovo 8-ąją Beatričės Grincevičiūtės memorialiniame bute-muziejuje „Beatričės namai“ (A. Vienuolio g. 12-1) vyko Ričardo Bartkevičiaus piešinių parodos GĖLĖMIS APIE MOTERIS atidarymas. Fotografijos..
„...Moterys ir gėlės – tai klasika, gražiausias gamtos derinys, nešantis poeziją į kasdienybę. Kiekviena moteris gali būti slėpininga kaip rožė, paprasta kaip ramunė, išdidi kaip lelija, kukli kaip žibutė. Ir moteris, ir gėlė nuolat išsiilgusios meilės, globos ir rūpesčio, tačiau moteris visada – kelrodė žvaigždė, įsikūnijanti į Motiną, Žmoną, Dukterį, Draugę. Moteris visada graži, graži kaip gėlė, jos abi tobulos savo prigimtimi...“ (Ričardas Bartkevičius)

 
     

  Vincas Krėvė buvo valstybinių ir kultūrinių ryšių su Azerbaidžanu Lietuvoje pradininkas, gyvenęs ir dirbęs Baku mieste nuo 1909 iki 1920 m. Dėl to Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialiniame bute-muziejuje (Tauro g. 10-1, Vilnius) nuo 2012 m. vasario 24 d. iki balandžio 1 d. veikia paroda azerbaidžaniečių tautos genocidui atminti „Chodžaly genocidui – 20“. Paroda atidaryta minint 1992 m. vasario 25–26 d. Kalnų Karabacho regione, Chodžaly mieste, vykdytas žudynes. Parodos organizatoriai – Azerbaidžano Respublikos ambasada ir visuomeninė organizacija „Azeri“.
Plačiau apie parodą ir jos atidarymo renginį
     


Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos muziejai kartu su kitais Lietuvos muziejais dalyvavo Vilniaus knygų mugėje. Lietuvos muziejų asociacija, vykdydama Muziejų metų programą, subūrė savo stende Lietuvos muziejų leidinius, vaizdo medžiagą. Šiaulių „Aušros“ muziejus pakvietė mugėje išbandyti Johano Gutenbergo išradimo analogą – rankinę tekstų rinkimo mašiną su presu. Jos Ekselencija Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, pirmąją mugės dieną aplankiusi Muziejų asociacijos stendą, turėjo galimybę trumpam pabūti spaustuvinike ir išspausdinti keletą lapų senoviniu būdu.


Birutės Vagrienės fotografijos

 


 

     
2012 m. vasario 18 d. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejujeVinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinio muziejaus surengė mokinių piešinių konkurso „Jei gyvenčiau šiaudinėj pastogėj... Skaitydamas įsivaizduok ir nupiešk“ dalyvių ir laureatų apdovanojimo renginį,  Popietės svečiai – Vilniaus mokyklų moksleiviai ir mokytojai, pateikę darbus mokinių piešinių konkursui Vinco Krėvės apsakymų motyvais. Renginio metu konkurso dalyvius pasveikino Vinco Krėvės tekstų žinovas ir puikus skaitovas Tomas Vaisieta. Konkurso laureatus paskelbė dailininkė Agnė Balčiūtė. Koncertavo M. K. Čiurlionio menų mokyklos moksleiviai. Renginį parėmė leidykla „Tyto alba“ ir saldainių fabrikas „Rūta“.
 
     

  Mieli Pertraukos dalyviai, svečiai ir bičiuliai, šiemet projektui sukanko penkeri. Susirinkome juos atšvęsti vasario 18 d. tradiciškai - Venclovų namuose-muziejuje (Pamėnkalnio g. 34).
FOTOGRAFIJOS
Šventės rengėjas Pertrauka.lt yra
literatūrinė svetainė, skirta mokiniams, rašantiems įvairių žanrų kūrinius, norintiems publikuoti savo tekstus, gauti profesionalų įvertinimą. Pertrauka.lt siekia padėti jauniems autoriams rasti savo literatūrinį stilių ir formą, skelbti, kaupti ir saugoti nebanalius, savitus ir įdomius kūrinius.
     
 

2012 m. vasario 17 d. 16 val. Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje (Pilies g. 40, Vilnius) bus pristatoma nauja dr. Martyno Purvino mokslo monografija RYTŲ LIETUVOS KAIMŲ ISTORINĖ RAIDA. I KNYGA.  Knygoje apibūdinama Vilniaus krašto ir jo kaimų istorinė raida nuo seniausių laikų iki XX a. pabaigos.
Knyga platinama www.knygininkas.lt, ji bus pristatoma ir Vilniaus knygų mugėje vasario 24 d. 11 val. 3.2 salėje, II a.

     

2012 m vasario 15 d. 18 val. B.Grincevičiūtės memorialiniame bute-muziejuje „Beatričės namai“ (A.Vienuolio 12 – 1) atidaroma Grytės Pintukaitės-Valečkienės paroda „ Dainininkių portretai“.  Parodos autorė – subtili ir kūrybinga asmenybė. Meninį skonį bei tapybai reikalingą techniką Grytė lavino Vilniaus dailės akademijoje (molbertinės tapybos magistrantūros vadovas A. Šaltenis), tačiau  ženklų pėdsaką tapytojos sieloje paliko vaikystėje supusi meninė aplinka (Grytės  tėtis – aktorius, mama – literatūros mokytoja)  ir teatro užkulisiuose praleistas laikas, padėję susiformuoti ir meninei intuicijai. Grytė žavi ne tik tapyba, bet ir puikiu balsu bei muzikalumu. Galbūt todėl jos paveikslams būdinga švelni spalvų gama, o potėpis suskamba tarsi jautrus prisilietimas. Dailininkė  siekia, kad jos paveikslai būtų „suvokiami kaip simboliai, ženklai <...>. Tai gali būti išoriniam pasauliui neegzistuojanti meilės karalystė arba paprasčiausiai žmogaus sąsajos su kitu žmogumi, abipusio supratimo paieška“. Gilindamasi į subtilų jausmų pasaulį, Grytė savo drobėje siekia perteikti  žmogaus sielos virpesius.

 

G. Pintukaitė–Valečkienė yra nutapiusi daugelį Lietuvoje žinomų kultūros
žmonių, tačiau šį kartą „Beatričės namuose“ - dėmesys moters pasauliui. Kviečiame visus apsilankyti žymios dainininkės Beatričės Grincevičiūtės namuose, kuriuose - dainuojančios dailininkės portretai dainuojančioms moterims. Paroda veiks iki kovo 8 dienos.

     

Vasario 14 d.  Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje atidaryta
Justino Vienožinskio dailės mokyklos Naujosios Vilnios filialo mokinių keramikos darbų paroda „Mūsų pati gražiausia vėliava“.  Štai ką kalbėjo šios parodos organizatorė, keramikos mokytoja Ona Grigaitė:
„Kaip jūs švenčiate Vasario 16-tąją? Ar švenčiate? Ar tai tik „ilgesnis savaitgalis“? Tokius klausimus uždaviau savo mokiniams. Atsakymų buvo įvairių, bet dažniausias buvo toks: „geras laisvadienis“. Pasiūliau vaikams šią svarbią dieną švęsti kaip ir pridera menininkams – surengiant proginę parodą. Daugiau..

 

     

Vasario 10 d., penktadienį, 17 val.
Vinco Krėvės-Mickevičiaus muziejuje
(Tauro g. 10-1, Vilnius) įvyko vakaras Tavęs pavydžiu vėjui... , skirtas gruzinų poetui Nikoloz Baratašvili (1817–1845) atminti.

 

Iškilaus gruzinų poeto eiles skaitė ir gruzinų liaudies dainas atliko
dainininkė Šorena Džaniašvili
(Shorena Janiashvili).

Atlikėjai pritarė multiinstrumentalistas Saulius Petreikis. Kūrėjo gyvenimą
ir istorinį laikotarpį pristatė istorikė
MildaJaniūnaitė
. Poeto kūrybą
apžvelgė literatūrologas Regimantas
Tamošaitis
. FOTOGRAFIJOS

     
     

Venclovų namų-muziejaus svetainėje (Pamėnkalnio g. 34) vasario 1-2 dienomis vyks dviejų dienų trukmės seminaras UŽGAVĖNĖS, PERSONAŽAI IR KAUKĖS, kurį rengia  Vilniaus etninės kultūros centras. Seminaras rengiamas pagal UPC akredituotą institucinio lygio kvalifikacijos tobulinimo programą „Kalendorinės šventės – gyvosios kultūros dalis“ (akreditacijos Nr. 3910101295). Informacija ir registracija telefonu (8~5) 262 7737, el. paštas marija@etno.lt, prašome kreiptis į Mariją Liugienę.

SEMINARO PROGRAMA

 

     

     
2012 m. sausio 18 d. Venclovų namuose-muziejuje (Pamėnkalnio g. 34, Vilnius) vyko Eglės Sakalauskaitės romano "Apie trapesnį indą, undinėlę ir kiauliaganį, apie atkeliamus vartus ir nakties slėnį" pristatymas. Renginį vedė leidyklos Versus aureus redaktorė Onutė Gudžiūnienė, dalyvavo redaktorius Justinas Kubilius, rašytoja Gintarė Adomaitytė, koncertavo kompozitorius Mykolas Natalevičius ir senovinės vokalinės-instrumentinės muzikos ansamblis "Giesmių tarnai" (vadovaujamas Valdemaro Dadelos). FOTOGRAFIJOS
 
     

Sausio 14 dieną Beatričės Grincevičiūtės memorialiniame bute-muziejuje atidaryta Vilniaus Dailės Akademijos, ketvirto kurso studentės Annos Pavlovos autorinė paroda “Mimai prie Operos”. Paroda veiks sausio 14 - vasario 14 dienomis.

Autorės žodis: Bandymas tiksliu šūviu pro šalį (Paukštė) pažiūrėti į savo paliekamą šešėlį. Starto ir finišo linija. Žingsnis link žmonių, ne institucijos. Supratimas, kur pagaliau atejau. Protas suserga piešimu ir stebi rankos liniją, kad mintis neatsiliktų nuo jos ir tuo pačiu neprarastų savo žaismingumo. Muzika ir Titrai.

     
     
     
     
 
2011 metai
 
2010 metai
 
2009 metai
 
2008 metai
 
2007 metai
 
2005-2006 metai
     
     
     
   
J. Brodskis, piešinys iš R. Katiliaus kolekcijos