Džono Keidžo (John Cage) 100-mečiui skirtas vakaras
Venclovų namuose-muziejuje (Pamėnkalnio g. 34)
spalio 5 d. 20 val. Bilieto kaina 15 Lt.

Dalyviai ir atlikėjai:

 


Robertas Kundrotasrašytojas, leidyklos „Pasviręs pasaulis” vyriausiasis redaktorius, melomanas, prisidėjęs organizuojant daugelį džiazo ir avangardinės muzikos renginių. 1990-aisiais pradėjo leisti „Tango“ žurnalą – pirmąjį avangardinės muzikos žurnalą Lietuvoje, kuriame buvo atspindimos ne tik užsienio, bet ir Lietuvos rimtosios neakademinės muzikos ir performanso tendencijos. Vėliau tokios pogrindinės leidybos nuostatos atsiskleidė kuriant leidyklos „Pasviręs pasaulis“ koncepciją.
Šios leidyklos dėka mūsų skaitytojus pasiekė Samuelio Becketto, Czeslawo Miloszo, Adamo Zagajewskio, Johno Cage‘o, Franko Zappos knygos, jau neminint paties Roberto Kundroto atskirai ir kartu su Algimantu Lyva bei daugeliu kitų menininkų sukurtų poezijos rinkinių, romanų, tekstų kompaktinėms plokštelėms, operų libretų.
Robertas Kundrotas 1989 m. baigė VU Istorijos fakulteto bibliotekininkystės ir bibliografijos specialybę. 1989 m. dirbo UAB „Los Centras” archyvaru. Nuo 1990 m. naujosios muzikos žurnalo „Tango” vyriausiasis redaktorius. 1994 m. įkūrė personalinę įmonę, leido lietuvių ir išeivijos poetų kūrybą. Nuo 1999 m. – UAB „Pasviręs pasaulis" vyriausiasis redaktorius. 1988-1993 m. padėjo rengti Tarptautinį festivalį "Vilnius Jazz", vėliau organizavo eksperimentinės muzikos atlikėjų AMM, John Tilbury, The Hafler Trio, Simon Wickham-Smith koncertus Lietuvoje. Yra paskelbęs dešimtis straipsnių apie šiuolaikinę muziką, literatūrą ir kūrybą, kuriuos spausdino "Moksleivis", "Jaunimo gretos", "Linija", "Šiaurės Atėnai", "Literatūra ir menas", "7 meno dienos", "Dienovidis", "Respublika", "XXI amžius", "Lithuania Music Link", "Lietuvos rytas", "Lietuvos aidas", "Nemunas", "Tango", "Naujoji Romuva", "Kultūros barai" bei užsienio leidiniai "ND", "Recommended", "Revue et Corrige".

 

Andrea Pensado (g. La Platoje, Argentinoje) dirba su garsu kaip atlikėja, kompozitorė ir pedagogė. Iš pradžių studijavo Argentinoje (La Platos universitetas, muzikos pedagogikos bakalauras), vėliau apie dešimtmetį gyveno Lenkijoje ir ten baigė Krokuvos muzikos akademiją. 1997 m. Pensado grįžo į Buenos Aires, kur jos susidomėjimas realaus laiko sąveikos ir tarpdisciplininiais menais kristalizavosi kartu su video menininku Gregory Kowalski‘iu įkūrus duetą Qfwfq (pavadinimas pagal Italo Calvino romanų veikėją). Šis duetas buvo aktyvus nuo 1999 iki 2009 m. 2002 m Pensado persikėlė į JAV, toliau pasirodydama su Qfwfq, daugiausia Bostono srityje. Jų darbas koncentravosi ties realaus laiko sąveika tarp garso ir vaizdo, naudojantis pirmiausia judesio detektoriais. Qfwfq ne kartą buvo pristatytas ir už JAV ribų: Vokietijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Kanadoje, Olandijoje ir Belgijoje.
Andrea Pensado yra bendradarbiavusi su tokiais atlikėjais kaip Forbes Graham, Walter Wright, Jules Vasylenko, Audrey Chen, Dave Ross, Lou Cohen, Todd Brunel, Junko Simons and Luther Gray, Adriana de los Santos, Glynis Lomon, Dave Bryant, Emilie Mouchous, Gustavo Aguilar, Chris Lavery, Mark Miller, Ava Mendoza, Borah Bergman, Davindar Singh ir Zavoloka.

Pradžioje daugiausia komponavusi akustiniams instrumentams, palaipsniui Pensado dėmesį patraukė įvairesnės garso sferos.Šiandien, nušlifuotas skaitmeninis jos improvizacijų triukšmas yra nutolęs nuo ankstesniųjų jos kompozicijų. Griežtai išreikšti tankūs garsų sluoksniai, dažnai susipynę su balsu, suderina hibridišką sintezę ir semplingo technikas, kuria labai asmenišką garso kalbą, atspindinčią intuityvų, emocinį ir paradoksaliai logišką požiūrį į muzikos kūrimą. Andrea šiuo metu gyvena JAV.

Interneto svetainė: www.andreapensado.com

 

Jelena Glazova yra menininkė ir poetė iš Rygos, dirbanti su garsu, video instaliacijomis ir tekstais.
Daugiau informacijos:

http://jelenaglazova.bandcamp.com/
http://soundcloud.com/jelenaglazova

 

::vtol:: – muzikanto, inžinieriaus Dmitrijaus Morozovo projektas iš Maskvos, susikūręs 2007 m. Pagrindinės kūrybos kryptys ekspermentinė elektroninė muzika, neįprastų meno objektų kūrimas ir savadarbiai, „do it yourself“ elektroniniai instrumentai.  Dmitrijus taip pat kuria muziką filmams ir performansams. Jis yra pirmasis serijinės muzikos ir vaizdo sintezatorius gamintojas visoje posovietinėje erdvėje po SSRS žlugimo. Šalia muzikos ir instrumentų konstravimo, Dmitrijus taip pat užsiima interaktyvių garso ir vaizdo instaliacijų kūryba bei „do it yourself“ elektroninių konstrukcijų mėgėjų ryšių palaikymu Rusijoje, vesdamas apie tai paskaitas ir praktinius užsiėmimus.
Kaip atlikėjas jis dalyvavo daugelyje festivalių Rusijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Šveicarijoje, Turkijoje, JAV, Indijoje, Honkonge ir Izraelyje.
Interneto svetainė: http://www.vtol.tk

 

Lukas Devitaandergraundinis dainininkas, dainų kūrėjas, vienas akustinio psichodelinio roko Lietuvoje iniciatorių, taip pat straipsnių muzikos, kultūros ir filosofinėmis temomis autorius, paskelbęs prozos, eilėraščių, muzikos įrašų bei grafikos darbų. Nuo 1994 m. bendradarbiavo laikraštyje „Mes“, žurnale „Nemunas“, „Literatūroje ir mene“, Lietuvos bei užsienio interneto svetainėse, 2011 m. pateikė pluoštą analitinių apžvalgų knygai „Lietuvos rokas: ištakos ir raida“. Vienas pirmųjų paskelbė lietuviškų straipsnių apie pop menininką Andy Warholą (1997), pankų judėjimą Lietuvoje (1994), rašytojus Aldousą Huxley (1998), Williamą S. Burroughsą (1997), Jacko Kerouaco „Kelyje“ (1995), disidentą Davidą Icke’ą (2008), taip pat išsamiau rašė apie ankstyvąją psichodelinio roko muziką, naująją bangą, roko dainų poetiką ir kt. 1990–1991 m. rengė laidas Lietuvos radijo pirmosios programos „Jaunimo muzikos studijoje“. 2003 ir 2009 m. Meno ir muzikos bibliotekoje, Laisvajame universitete (LUNI) skaitė paskaitas apie ankstyvojo psichodelinio roko muziką, organizavo intuityviosios muzikos vakarus. Neseniai pasirodė jo knyga „Garso gėlės. Hipiškos muzikos ir laisvų meno studijų kaleidoskopas.“(Mintis, 2012 m.)

Luko muzika: http://soundcloud.com/devita-lab

 

 

Rengėjas           Partneris