ES PROJEKTAI
 
Įvykdytas 2019-23 m. Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos ES projektas MEDINĖS ARCHITEKTŪROS PAVELDO MUZIEJAUS VILNIUJE, POLOCKO G. 52 SUKŪRIMAS. PROJEKTO PREZENTACIJA.

Vilniaus memorialinių muziejų direkcija
ir Literatūrinis A. Puškino muziejus partnerių teisėmis dalyvavo Lietuvos muziejų asociacijos neformaliojo švietimo edukaciniame projekte „Muziejus – mokykla – moksleivis. Muziejų ir bendrojo lavinimo mokyklų nacionalinis partnerystės tinklas“.
Projektas buvo gyvendinamas pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ VP1-2.2-ŠMM-10-V priemonę „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“. Projekto veiklos vyko 2012 - 2015 m. PROJEKTO PREZENTACIJA

  

Daugiau apie Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos edukacinę programą MOKOMĖS MUZIEJUOSE

  

2013 m. sausio mėnesį Vilniaus savivaldybės muziejai pradėjo dirbti su Lietuvos integralia muziejų informacine sistema (e LIMIS). Šios sistemos paskirtis – užtikrinti Lietuvos muziejuose saugomų eksponatų automatizuotą apskaitą, skaitmeninės informacijos apie juos kūrimą, kaupimą, saugojimą, sklaidą bei integravimą į virtualią kultūros paveldo erdvę.
Metų pradžioje LIMIS duomenų bazėje  buvo pateikti duomenys apie  255 Literatūrinio A. Puškino muziejaus eksponatus. Ruošiamasi įkelti ir kitų Vilniaus muziejų eksponatus. Į LIMIS perkelti duomenys šiuo metu yra tikslinami, papildomi ir  palaipsniui viešinami.
Susipažinti su viešai prieinamais Lietuvos muziejų  duomenimis apie jų saugomus eksponatus, galima LIMIS sistemos portale
www.limis.lt.

  

Jūs galite tapti mūsų rėmėjais
skambinkite
8.5 2628525, 8 6.7017742

 
Interneto svetainės lankytojų skaitliukas įdėtas 2007.01.10

Skelbiant šiame interneto portale esančią informaciją, prašome nurodyti portalo adresą: www.vilniausmuziejai.lt

©Vilniaus memorialinių muziejų direkcija

SVETAINĖS MEDIS                                                                                                                  sugrižti į titulinį


MARKUČIŲ DVARO MUZIEJUS

MARIJOS IR JURGIO ŠLAPELIŲ
NAMAS-MUZIEJUS


Untitled Document

 

Gerbiamieji Vilniaus miesto savivaldybės klientai!
Šį mėnesį atliekame apklausą dėl Klientų aptarnavimo skyriaus, Civilinės metrikacijos skyriaus, seniūnijų ir Savivaldybės jaunimo, sporto bei kultūros įstaigų veiklos skaidrumo.
Siekiame, kad būtumėte patenkinti teikiamomis paslaugomis ir nuolat geriname jų kokybę. Jūsų nuomonė, ką galėtume daryti geriau, skaidriau, paprasčiau, mums labai svarbi. Maloniai prašome skirti kelias minutes ir atsakyti į kelis klausimus:
 Apklausos nuorodos:  https://forms.office.com/e/0K070c6b7c

 


VERTA APLANKYTI


.Memorialinis kultūros ir informacijos centras
Lietuvos mokslininkų laikraštis

MOKSLO LIETUVA

  

Gerbiamieji svetainės lankytojai, Vilniaus memorialinių muziejų direkcija dėkoja visiems, paskyrusiems mums 1,2 proc. savo pajamų mokesčio. Ankstesniais metais pervestas mums lėšas panaudojome šios interneto svetainės serverio nuomai ir vardo palaikymui apmokėti, muziejų veikloms. Maloniai kviečiame kviečiame paremti mus ir šiemet.
ĮSTAIGOS DUOMENYS..


 

2012 m. pavasarį Lietuvos dailės muziejus pasirašė tarptautinio koncorciumo dalyvių sutartį su pagrindiniu projekto „Europena Photography“ (Europos Komisijos iš dalies finansuojamas tarptautinis senų fotografijų, sukurtų 1839–1939 metais skaitmeninimo ir sklaidos projektas)  vykdytoju Alinari 24 ORE Spa (kurio pareigas dabar yra perėmęs Promoter) dėl Lietuvos dailės muziejaus dalyvavimo projekte. Projektą įgyvendina 19 partnerių iš 13 pasaulio šalių. Lietuvos dailės muziejus – vienas iš jų. Jis organizuoja ir koordinuoja projekto įgyvendinimą Lietuvoje.Lietuvos muziejai – šio projekto dalyviai.  


 
Untitled Document
 
 
 
ARCHYVAS 2016 METŲ RENGINIAI
 

12.28 18 val.

 

V. Krėvės-Mickevičiaus memorialinis
butas-muziejus
(Tauro g. 10-1,
Tel. 2620148)

Pirmasis renginių ciklo „Išeivijos šviesuoliai“ vakaras AUKOTI IR AUKOTIS, skirtas publicistikos meistro Juozo Kojelio 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Politikos ir kultūros apžvalgininkas Vidmantas Valiušaitis pristatys pranešimą „Gyvųjų skola Juozui Kojeliui“. Savo prisiminimais apie iškilią išeivijos asmenybę dalinsis vakaro svečiai – Vilija Aleknaitė-Abramikienė ir Valdas Vasiliauskas. Šiame renginyje gros vienas žymiausių Lietuvos bliuzmenų – Virgilijus Jutas. Vakaro programą užbaigs Svetlanos Gužauskienės režisuotas dokumentinis filmas „Aukoti ir aukotis“, pristatysiantis Juozo Kojelio asmenybės portretą.
Įėjimas nemokamas.

 

12.28 18 val.

 

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Taisijos Oral debiutinės eilėraščių knygos ,,Šeštadienis" (rusų k.) sutiktuvių vakaras Dalyvauja poetė ir vertėja Taisija Oral ir leidėjas Georgij Eremin (Kaliningrado leidykla ,,Phoca Books"). Įėjimas laisvas

 

12.19 18 val.

paroda veiks 2016.12.99- 2017.02.14

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Jurgos Ivanauskaitės fotografijų parodos TIBETAS – KITA REALYBĖ atidarymo vakaras . Parodą pristatys etnologė, religijotyrininkė, Jurgos Ivanauskaitės sesuo Radvilė Racėnaitė. Savo atsiminimais apie bendrą veiklą ir bičiulystę su
J. Ivanauskaite pasidalins VU orientalistikos centro lektorius Vytis Vydūnas.
Įėjimas laisvas

 

12.16 18 val.

 

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Koncertas ,,Žiemos divertismentas". Atlikėjai: Žvėryno muzikos stydijos bendruomenė, mokytojos Rima Švėgždaitė ir Jolanta Taločkienė, Suzuki smuiko mokytoja OksanaTunevič su mokiniais, koncertmeisterė Lina Vaitkuviene. Įėjimas laisvas

 

12.14 18 val.

 

 

V. Mykolaičio-Putino memorialinis
butas-muziejus
(Tauro g. 10-3,
Tel. 2624480)

Ksavero Andrašiūno knygos "Gyvybės Gambitas" pristatymas. Dalyvauja: 
Autoriaus dukra, vertėja Irena Balčiūnienė;
Leidyklos "Homo Liber" direktorius Vilius Gužauskis;
Redaktorė Teresė Gužauskienė.
Įėjimas laisvas.

 

12.08-09Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas,
Marijos ir Jurgio Šlapelių namas – muziejus
(Pilies g. 40, tel. 261 07 71).


Mokslinė konferencija "Vilniaus kultūrinis gyvenimas ir Šlapeliai". KONFERENCIJOS PROGRAMA

Įėjimas laisvas.
 

11.28
17.30 val.

 

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Lietuvos ir Ukrainos Helsinkio grupių 40-mečių paminėjimo vakaras. Dalyvauja Lietuvos Helsinkio grupės nariai-steigėjai Tomas Venclova (skaipu iš New Haveno) ir Eitanas Finkelšteinas (skaipu iš Miuncheno), Ukrainos Helsinkio grupės narys- steigėjas Miroslav Marynovič (skaipu iš Kijevo),  Rytų Europos studijų centro direktorius Linas Kojala, LR žurnalistas Jurij Pankiv, Lietuvos žmogaus teisių asociacijos pirmininkas Vytautas Budnikas, VMMD direktorė Birutė Vagrienė. Vakaro rengėjai Vilniaus memorialinių muziejų direkcija ir Ukrainos Respublikos ambasada Lietuvoje. Įėjimas laisvas

 

11.24 18 val.

 

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Marcelio Woźniako knygos ,,Leopoldo Tyrmanto biografija. Mano mirtis bus tokia, kaip ir mano gyvenimas" pristatymo vakaras. Dalyvauja utorius Marcel Woźniak. Įėjimas laisvas

 

11.24 18 val.Marijos ir Jurgio Šlapelių namas – muziejus
(Pilies g. 40, tel. 261 07 71).


Literatūros ir muzikos vakaras „Man užteko ilgesio“, skirtą Mariaus Katiliškio 
kūrybai (pagal M. Katiliškio, Liūnės Sutemos, Henriko Nagio kūrybą bei amžininkų prisiminimus).
Įžanginį žodį tars dr. Žydronė Kolevinskienė – Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakulteto dekanė. Programą atliks: aktorė Dalia Jankauskaitė; kompozitorius ir atlikėjas Andrius Kulikauskas ir birbynininkas Kastytis Mikiška.
Įėjimas nemokamas.
 

11.24 17 val.

 

 

 

Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos skyriuje,
K. Petrausko g. 31, Kaunas

,,Iš dainos akių aš išriedėjau (J. Marcinkevičius)" vakaras, skirtas B. Grincevičiūtės 105-osioms gimimo metinėms. Rengėjai: B. Grincevičiūtės memorialinis butas -muziejus "Beatričės namai"ir Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos skyrius, partneris B. Grincevičiūtės labdaros ir paramos fondas.
Įėjimas laisvas.

 

11.23 18 val.Marijos ir Jurgio Šlapelių namas – muziejus
(Pilies g. 40, tel. 261 07 71).


Gražinos Mareckaitės knygos „Neišmaniųjų metas“ pristatymas.
Knygos ištraukas skaitys aktorė Eglė Tulevičiūtė ir Kristijonas Siparis.
Įėjimas nemokamas.
 

11.23 18 val.

 

V. Krėvės-Mickevičiaus memorialinis
butas-muziejus
(Tauro g. 10-1,
Tel. 2620148)

Renginys skirtas Lietuvos kariuomenės dienai ir Saulės mūšio 780-osioms metinėms paminėti ,,Milžinų dvasia".. Vienam vakarui nusikelsime į XIII a. Lietuvą. Kelionė skirta Lietuvos kariuomenės dienai ir Saulės mūšio 780-osioms metinėms paminėti. Jus lydės patyrę kapitonai – Tomas Baranauskas ir Gintaras Songaila. Istorikas Tomas Baranauskas pristatys keleiviams savo naujausių tyrinėjimų rezultatus, moderniausiomis priemonėmis nustatant Šiaulių (Saulės) mūšio vietą. Kelionės metu bus parodytas Sauliaus Bartkaus režisuotas pirmasis lietuviškos istorinės dokumentikos filmas „Saulės mūšis“. Šią kino juostą pristatys filmo scenarijaus autorius Gintaras Songaila. Erdvėlaivį puoš fotomenininko Vytauto Daraškevičiaus fotografijų ciklas „Saulės ratu“.
Įėjimas nemokamas.

 

paroda veiks 2016.11.09- 2017.02.16

 

 

 

B. Grincevičiūtės memorialinis butas -muziejus "Beatričės namai"
(A. Vienuolio g. 12-1
Tel. 2617422)

Paroda ,,Antano Žmuidzinavičiaus tapyba". Skirta A. Žmuidzinavičiaus 140-sioms gimimo metinėms paminėti. Rengėjai Marijos ir Antano Žmuidzinavičių namai ir Grincevičiūtės memorialinis butas -muziejus "Beatričės namai".
Įėjimas nemokamas.

 

10.19 18 val.

paroda veiks
10.01.– 11.30


V. Krėvės-Mickevičiaus memorialinis
butas-muziejus
(Tauro g. 10-1,
Tel. 2620148)


Fotomenininko Vytauto Daraškevičiaus fotografijų parodos „Saulės ratu. Lietuvių kalendorinių švenčių tradicijos“ atidarymas.

Įėjimas nemokamas.
 

paroda veiks
09.07.– 09.21Marijos ir Jurgio Šlapelių namas – muziejus
(Pilies g. 40, tel. 261 07 71).


Vakaronė, skirta Tarptautinei raštingumo dienai bei Vytauto Didžiojo karūnavimo ir Padėkos už Lietuvos nepriklausomybės ir laisvės apgynimą dienai, kurioje skambės Lietuvos kariuomenės tarpukario ir partizanų dainos.

Koncertuos trio – Saulius Sipaitis, Vytautas Taukinaitis ir Pranas Zaremba.Vakaronėje dalyvaus Lietuvos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius, politikos mokslų daktaras Žygimantas Pavilionis.
Įėjimas nemokamas.
 

09 18 val.

 

 

 

B. Grincevičiūtės memorialinis butas -muziejus "Beatričės namai"
(A. Vienuolio g. 12-1
Tel. 2617422)

Tradicine tapusi, ir jau 4-ioji šių metų cikle, LSKD „Guboja“ neįgaliųjų kūrėjų paroda, šiemet pavadinta labai paprastai –  „Aš“. Joje savo darbais džiugina neįgalūs kūrėjai iš Alytaus, Joniškio, Elektrėnų, Druskinininkų ir kt.
Įėjimas nemokamas.

 

09.05 18 val.

paroda veiks
09.05.– 09.25


Marijos ir Jurgio Šlapelių namas – muziejus
(Pilies g. 40, tel. 261 07 71).


Gedemino Antano Spūdžio
grafikos darbų parodos atidarymas.

Parodoje bus eksponuojami pastaraisiais metais sukurti medžio raižiniai.
Įėjimas nemokamas.
 

VILNIAUS KRYŽKELĖS
Rytų Europos Poezijos forumas
2016.06.27-29

birželio 27 d.

12 val.

 

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Forumo atidarymas. Programos ir dalyvių pristatymas. Prof. Tomo Venclovos sveikinimo žodis ir pokalbis su Jelena Fanailova („Svoboda“, Maskva) rusų kalba (su vertimu į lietuvių kalbą). Spaudos konferencija. Įėjimas laisvas

15 val.

 

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Mariannos Kijanowskos (Ukraina) poezijos skaitymai (su Vyto Dekšnio, Mariaus Buroko ir Vlado Braziūno vertimais į lietuvių kalbą). Po skaitymų – pokalbis rusų kalba. Įėjimas laisvas

18 val.

 

„Rašytojų klubo“ salėje (K. Sirvydo g. 6)

Tomo Venclovos ir Antano A. Jonyno poezijos skaitymai lietuvių kalba (su Annos Gerasimovos vertimu į rusų kalbą). Įėjimas laisvas

birželio 28 d.

11 val.

 

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Marijos Stepanovos (Rusija) ir Dmitrijaus Kuzmino (Latvija) pokalbis rusų kalba, moderuoja Yasha Klots. Įėjimas laisvas

15 val.

 

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Eugenijaus Ostashevskio (Berlynas/Niujorkas) kūrybos skaitymai anglų kalba (su Aleksandro Zapolo vertimu į rusų kalbą). Įėjimas laisvas

16.30 val.

 

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Žurnalo “Orbita” (Latvija) pristatymas rusų kalba (Aleksandr Zapol’). Įėjimas laisvas

18 val.

 

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Marijos Stepanovos, Dmitrijaus Kuzmino ir Jelenos Fanailovos poezijos skaitymai rusų kalba. Įėjimas laisvas

birželio 29 d.

11 val.

 

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Ryszardo Krynickio (Lenkija) ir Annos Frajlich (JAV) pokalbis lenkų kalba, moderuoja prof. Tomas Venclova (su vertimu į lietuvių kalbą). Įėjimas laisvas

15 val.

 

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Andrejaus Khadanovichiaus (Baltarusija) kūrybos skaitymai baltarusių kalba (su Vyto Dekšnio, Mariaus Buroko ir Vlado Braziūno vertimais į lietuvių kalbą).  Įėjimas laisvas

18 val.

 

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Ryszardo Krynickio ir Annos Frajlich poezijos skaitymai lenkų kalba (su vertimu į lietuvių kalbą). Įėjimas laisvas

 
KULTŪROS NAKTIS 2016

06.17
nuo 19.30 val.

V. Krėvės-Mickevičiaus memorialinis
butas-muziejus
(Tauro g. 10-1,
Tel. 2620148)

Vakaras ŠVENTIEJI LIETUVIAI IR PARTIZANAI LIETUVIAI
Muziejus atviras lankytojams: nuo 19.30 val.
20 val. Vinco Krėvės muziejuje prasidės speciali „Kultūros nakties“ programa „Šventieji lietuviai ir partizanai lietuviai“. Aktorė Dalia Michelevičiūtė ir skaitovas Virgilijus Kubilius supažindins klausytojus su pirmaisiais krikščionių šventaisiais lietuviais, minimais jau XIII amžiuje: kunigaikštyte Charitina Lietuvaite, karalaičiu Vaišvilku ir kunigaikščiu Daumantu. Susipažinę su šventuoju kunigaikščiu Daumantu, prisiminsime ir partizanų vadą Daumantą, XX amžiuje kovojusį už Lietuvos laisvę.
21.15 val. muziejuje bus rodomas filmas „Nematomas frontas“ (2014 m., rež. Jonas Ohman, Vincas Sruoginis), pasakojantis Lietuvos pokario partizanų istoriją. Kultūros nakties lankytojai galės pabendrauti su filmo režisieriumi, Kalbos premijos laureatu, švedų žurnalistu ir vertėju – Jonu Ohmanu.

Įėjimas nemokamas.

 

06.17
20-24 val.Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus (Pilies g. 40, tel. 261 07 71).

Šiemet „Kultūros naktį“ mes pasitinkame su „Lėlių opera“. Tai trys atskiros programos.
Pirmoji iš jų – viešnių iš Romos specialiai „Kultūros nakčiai“ parengti muzikiniai istorinių lėlių spektakliai „Alegro com brio“, kurie bus rodomi muziejaus galerijoje. Pertraukų tarp lėlių spektaklių metu bus demonstruojamas filmas „La Casa Dei Buratinni“, pristatantis įžymią italų teatro dailininkę, lėlininkę ir kolekcininkę Marią Signorelli (1908–1992). Spektaklius pristatys Marijos Signorelli dukterys Giuseppina ir Maria Letizia Volpicelli.
Antroji programa vyks muziejaus gotikiniame rūsyje. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos operos studijų artistai mūsų projektui „Lėlių opera“ parengė V. A. Mozarto operos „Don Giovanni“ fragmentus.
Trečiasis renginys – mados dizainerių Tomo Baranausko ir Ingos Jurkevičiūtės meninė instaliacija „Juoda/balta“, kuris visą „Kultūros naktį“ vyks muziejaus kiemelyje.

Įėjimas nemokamas.

 

06.02 18 val.Marijos ir Jurgio Šlapelių namo – muziejaus rūsiai (Pilies g. 40, tel. 261 07 71).

Kristijono Sipario šviečiančių objektų parodos „Šviesuliai švietėjams“ atidarymas. Įėjimas nemokamas.
 

05.31 18 val.

paroda veiks
05.31.– 06.15


Marijos ir Jurgio Šlapelių namas – muziejus (Pilies g. 40, tel. 261 07 71).

Gaivos Paprastosios tapybos darbų parodos „Apie ateitį. Dienoraščiai“atidarymas. Įėjimas nemokamas.
 
MUZIEJŲ NAKTIES 2016 RENGINIAI
VILNIAUS MEMORIALINIŲ MUZIEJŲ DIREKCIJOJE 2016.05.21
 

05.21
Planuojamas renginio laikas  – 18.00 – 20.00 val. , muziejus lankytojams bus atviras iki 24.00 val.

 

 

V. Mykolaičio-Putino memorialinis
butas-muziejus
(Tauro g. 10-3,
Tel. 2624480)

Vakaras SCENOGRAFIJOS GURU LIUDAS TRUIKYS
Apie Liudą Truikį kalbės muzikologas Edmundas Gedgaudas, bus rodomi archyviniai vaizdo įrašai.
Po renginio lankytojai galės apžiūrėti muziejuje vykstančią geriausiu meno mugės Art Vilnius/15 jaunuoju menininku pripažinto tapytojo Petro Lincevičiaus parodą.

Įėjimas nemokamas.

 

05.21
Planuojamas renginio laikas  – 18.00 – 23.00 val.

V. Krėvės-Mickevičiaus memorialinis
butas-muziejus
(Tauro g. 10-1,
Tel. 2620148)

Vakaras VIZIJOS IR KŪRYBINĖS KELIONĖS.
Muziejus atviras lankytojams: nuo 18 val. Lankymas nemokamas.
1. Veiks fotomenininko Algimanto Žižiūno fotografijų paroda  ,,Mano vizijų moterys".
2. Vaizdinė kelionė Vinco Krėvės-Mickevičiaus kūrybos keliais.
20.00 val. ir 21.30 val. bus rodomi: dokumentinis filmas "Azerstano šalis" (35 min.) ir vaidybinis filmas "Daivų keliais" (30 min), pagal apysakos "Pratjekabudha" ištrauką.

Įėjimas nemokamas.

 

05.21
Planuojamas renginio laikas  – 18.00 – 24.00 val.

 

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Vakaras VĖJŲ ROŽĖ: TOMO VENCLOVOS VAIKYSTĖS NAMAI
Programa:
18.00 val. džiazo trimitininko Dominyko Vyšniausko improvizacinis koncertas.
19:30 – 24.00 val. Parodos „Tomo Venclovos vaikystės namai“ atidarymas, lankymas, ekskursijos
22.00 val.  – šviesos instaliacijos įžiebimas

Įėjimas nemokamas.

 

05.21
Planuojamas renginio laikas – 19.30 – 23.30 val.B. Grincevičiūtės memorialinis butas -muziejus "Beatričės namai"
(A. Vienuolio g. 12-1
Tel. 2617422)

Vakaras MOTERIS FLAMENKO
Artistė, choreografė, profesionali šokėja Marina de Flamenco kartu su savo trupe žodžiais ir judesiais kalbės apie moterį flamenko šokyje. Senas tradicijas perduodantis šokis, saugojantis Andalūzijos dainų ir šokių lobyną, prabils apie iš kartos į kartą perduodamas moteriškumo tradicija ir paslaptis.

Įėjimas nemokamas.

 

05.11 19 val.

 

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Zorano Predino (Slovėnija) koncertas. Įėjimas laisvas

 

05.05
18.30 val.

 

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Grupės „Mold -1+1“ koncertas, kuriame gros žinomi jaunosios kartos Lietuvos džiazo atlikėjai kartu su svečiu iš Niujorko:
Dovydas Stalmokas (saksofonas)
Aaron Keane (Niujorkas, bosinė gitara)
Gailė Griciūtė (klavišiniai)
Dominykas Vyšniauskas (trimitas)
Įėjimas laisvas, tačiau prašome ateiti kiek anksčiau, nes sėdimų vietų skaičius muziejuje labai ribotas.

 

05.02 18 val.

paroda veiks
05.02.– 05.15


Marijos ir Jurgio Šlapelių namas – muziejus (Pilies g. 40, tel. 261 07 71).

Eglės Velaniškytės tapybos parodos „Aš ateinu“ atidarymas. Įėjimas nemokamas.
 

atidarymas
04.22 18 val.

paroda veiks
04.22.– 09.30

 

V. Mykolaičio-Putino memorialinis
butas-muziejus
(Tauro g. 10-3,
Tel. 2624480)

Dailininko Petro Lincevičiaus paroda „Žemė“. Viename memorialinio buto-muziejaus kambarių bus pristatomi specialiai šiai parodai sukurti kūriniai, kuriuos menininkas nutapė Vinco Mykolaičio-Putino gimtojoje sodyboje-muziejuje Pilotiškių k. Prienų raj..
Įėjimas nemokamas.

 

04.22
16.30 val.

 

V. Krėvės-Mickevičiaus memorialinis
butas-muziejus
(Tauro g. 10-1,
Tel. 2620148)

Kūrybos popietė „Rex“ pagal Čiurlionį, Krėvę ir Kiršą. Aktorius Gediminas Sederevičius ir skaitovas Virgilijus Kubilius pakvies popietės svečius į slėpiningą dviejų iškilių dzūkų – Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir Vinco Krėvės-Mickevičiaus – dailės, muzikos ir poezijos pasaulį. Aktorė Dalia Michelevičiūtė ir literatūros tyrinėtojas Eugenijus Žmuida pristatys lankytojams poeto simbolisto ir vertėjo Fausto Kiršos meninį pasaulį. Kūrėjus ir atlikėjus suvienys Kūrybos karalystės karalius – „Rex“. Renginys skirtas Fausto Kiršos 125-osioms gimimo metinėms paminėti.
Įėjimas nemokamas.

 

04.20 18 val.

 

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Diskusija Helenistinė santuokos vadyba. Plutarcho ,,Coniugalia Praecepta“
Rengėja filosofijos daktarė Nida Vasiliauskaitė

 

04.18 18 val.Marijos ir Jurgio Šlapelių namas – muziejus (Pilies g. 40, tel. 261 07 71).
Marijos ir Jurgio Šlapelio namo-muziejaus memorialiniuose kambariuose (antrajame aukšte).

Vakaras, skirtas Jurgio Šlapelio 140-osiosms gimimo metinėms. Pajusti XX a. pradžios atmosferą padės pianistė Eglė Perkumaitė, solistė Natalija Katilienė, aktorė Eglė Tulevičiūtė ir muziejininkas Kristijonas Siparis

Įėjimas nemokamas.

 

04.08 18 val.

 

V. Mykolaičio-Putino memorialinis
butas-muziejus
(Tauro g. 10-3,
Tel. 2624480)

Monospektaklis ,,Melodija akordeonui“ . Vaidina Teodoras Lozoraitis. Muzikos ir garso režisierius Kristijonas Maciulevičius.
Įėjimas nemokamas.

 

03.24 18 val.

 

 

 

B. Grincevičiūtės memorialinis butas -muziejus "Beatričės namai"
(A. Vienuolio g. 12-1
Tel. 2617422)

,,Pokalbis apie teatrą ir aktorystę".
Su aktore Monika Vaičiulyte kalbasi muziejininkė Meda Pertikaitė.

Įėjimas nemokamas.

 

03.23 18 val.

 

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Paskaita-diskusija “Menininkų mašinerija sovietmečiu: kūrybinės organizacijos ir jų vaidmuo” . Dalyvauja neseniai monografiją "Įrėminta tapatybė: Lietuvos rašytojai 'Tautų draugystės imperijoje" išleidęs istorikas Vilius Ivanauskas, Dailininkų sąjungą tyrinėjusi menotyrininkė Skaidra Trilupaitytė bei medijų kritikas Vytautas Michelkevičius, 2011 m. išleidęs monografiją "LTSR fotografijos meno draugija – vaizdų gamybos tinklas".
Įėjimas nemokamas.

 

03.17 18 val.

 

V. Mykolaičio-Putino memorialinis
butas-muziejus
(Tauro g. 10-3,
Tel. 2624480)

Knygos "Jonas Mačiulis. Laiškai Eugenijai (1944 - 1956)" sutiktuvių vakaras. Renginio metu vyks diskusija „Išlikimo fenomenas: vakar, šiandien, rytoj“
Dalyvauja:
Istorikė Ramunė Driaučiūnaitė
Tautosakininkė ir žurnalistė Gražina Kadžytė
Renginį veda knygos sudarytoja Vida Girininkienė
Įėjimas nemokamas.

 

03.10 18 val.

 

 

 

B. Grincevičiūtės memorialinis butas -muziejus "Beatričės namai"
(A. Vienuolio g. 12-1
Tel. 2617422)

Eksprimentinės teatralizuotos dainuojamosios poezijos vakarAs Dalyvauja aktorė Donata Kielaitė ir grupės „The swing cats“ gitaristas Roman Gorodeckij - Holms.

Įėjimas nemokamas.

 

03.09
17.30 val.

 

V. Krėvės-Mickevičiaus memorialinis
butas-muziejus
(Tauro g. 10-1,
Tel. 2620148)

Renginys skirtas Lietuvių kalbos dienai

Vakaras „Tvarkom ar darkom? Kalbos aktualijos“ Kalbininkai iš Lietuvių kalbos instituto ir Vilniaus universiteto supažindins su šiandieninėmis bendrinės kalbos vartojimo tendencijomis ir aktualijomis. Dr. Jolita Urbanavičienė pristatys vilniečių kalbėjimo ypatumus, dėmesį sutelkdama į sostinės gyventojų kirčiavimą, o dr. Kazimieras Garšva aptars asmenvardžių ir vietovardžių rašybos klausimus. Prof. Vitas Labutis pasidalins savo moksline patirtimi bei įžvalgomis pateikdamas ir kitų mokslininkų, kaip antai prof. Vinco Urbučio, argumentus sprendžiant įvairius su kalbos vartosena susijusius klausimus. Savo požiūrį galės išreikšti ir renginio lankytojai.
Renginyje skambės lietuviškos dainos, kurias atliks Lietuvos muzikos ir teatro akademijos doc. Zitos Grigienės dainavimo klasės studentės – Monika Keblaitė, Gabrielė Bilevičiūtė, Lorijana Laurinskaitė, Vaida ir Vida Markevičiūtės, Justina Medževeprytė, Kotryna Starkutė ir Aušra Leškevičiūtė. Akomponuos pianistė Agnė Kavaliauskienė. Įėjimas nemokamas.

 

03.07 18 val.

 

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Renginys skirtas Lietuvių kalbos dienai

TOMO VENCLOVOS POEZIJOS SKAITYMAI. Skaito autorius.
Įėjimas nemokamas.

 

03.03 18 val.

 

V. Mykolaičio-Putino memorialinis
butas-muziejus
(Tauro g. 10-3,
Tel. 2624480)

Renginys skirtas Lietuvių kalbos dienai

GYVOJO ŽODŽIO LABORATORIJA Vedėjai - ,,Kalbos meno studijos " įkūrėjai ir lektoriai, aktoriai Jūratė Vilūnaitė ir Rimantas Bagdzevičius. Įėjimas nemokamas.

 

03.02 18 val.

paroda veiks
03.02.– 03.18


Marijos ir Jurgio Šlapelių namas – muziejus (Pilies g. 40, tel. 261 07 71).

Keramikės Jūratės Strelkauskytės-Neimantienės parodos „Veidrodis“ atidarymas. Įėjimas nemokamas.
 
Minint poeto Osipo Mandelštamo (1891 – 1938) 125-ąją gimimo sukaktį Venclovų namuose-muziejuje (Pamėnkalnio g. 34) 2016 m. kovo 1 - 3 d. rengiamos OSIPO MANDELŠTAMO DIENOS.
Skaityti platesnį aprašymą..
    Programa:

03.01 18 val.

 

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Dokumentinio filmo „Išsaugok mano kalbą amžiams“ / „Сохрани мою речь нaвсегда“ peržiūra ( 2015, 84 min., Rusija, dokumentinis filmas apie poetą Osipą Mandelštamą, rusų k., liet. subt.). Dalyvauja filmo režisierius Roman Liberov (Maskva).

03.02 18 val.

 

 

Literatūros vertėjo Lino Rybelio paskaita: „Violetiškai tamsus poezijos šaltinis“.

03.03 18 val.

 

 

Prof. Tomo Venclovos paskaita apie Osipo Mandelštamo kūrybą.

 

02.18 18 val.

 

 

 

B. Grincevičiūtės memorialinis butas -muziejus "Beatričės namai"
(A. Vienuolio g. 12-1
Tel. 2617422)

Renginys skirtas Lietuvių kalbos dienai

,,Lietuviškas žodis Beatričės dainose" Dalyvauja dėstytojos Zitos Grigienės dainavimo klasės studentai iš LMTA ir LEU.
Įėjimas nemokamas.

 

02.17 18 val.

paroda veiks
02.17.– 04.29

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Jurgos Ivanauskaitės (1961-2007) atminimo vakaras ir praėjusių metų lapkričio mėnesį išleisto rašytojos poezijos dvitomio lietuvių ir rusų kalbomis pristatymąas. Vakaro metu bus atidaryta Jurgos Ivanauskaitės piešinių iš ciklo „Mandalos“ paroda, kuri veiks iki balandžio 29 d. Renginyje savo įžvalgomis apie rašytojos kūrybą ir prisiminimais dalinsis filosofijos profesorė Jūratė Baranova, dramaturgė Goda Grigolytė, Jurgos mama dailėtyrininkė Ingrida Korsakaitė, sesuo Radvilė Racėnaitė, bei kiti rašytojos bičiuliai ir gerbėjai. Eiles skaitys aktorė Brigita Arsobaitė.

 

02.16 16 val.

 

V. Krėvės-Mickevičiaus memorialinis
butas-muziejus
(Tauro g. 10-1,
Tel. 2620148)

Renginys „Vincas Krėvė – Amerikos bičiulis“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Renginio svečiai išgirs autentiškus Vinco Krėvės balso įrašus, paimtus iš JAV radijo stoties „Amerikos balsas“ archyvo. Muziejaus vadovas Vladas Turčinavičius ir skaitovas Virgilijus Kubilius pateiks naujų faktų apie Vinco Krėvės gyvenimą ir veiklą išeivijoje (1947–1954). Skambės populiarios bliuzo (angl. blues) ir kantri (angl. country) stiliaus muzikos improvizacijos, kurias atliks dviejų skirtingų kartų muzikantų duetas – Virgilijus Jutas (gitara ir balsas) ir Antanas Bukartas (lūpinės armonikėlės ir gitara).
Įėjimas laisvas.

 

02.03 18 val.

 

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Diskusija ,,Regresyvioji tolerancija arba ar aktualus Herbertas Marcėse šiandien?“
Rengėja filosofijos daktarė Nida Vasiliauskaitė

 

paroda veiks
02.11.– 03.10

 

 

 

B. Grincevičiūtės memorialinis butas -muziejus "Beatričės namai"
(A. Vienuolio g. 12-1
Tel. 2617422)

Paroda ,,Pragiedrulių beieškant": Martynas Pekarskas ir Eglė Žarnauskaitė.
Įėjimas nemokamas.

 

02.05 15 val.

paroda veiks
02.05.– 04.15


Marijos ir Jurgio Šlapelių namas – muziejus (Pilies g. 40, tel. 261 07 71).

Kultūrinio judėjimo DADA 100 metų jubiliejaus minėjimas ir Kazio Kęstučio Šiaulyčio parodos „Dadaratai“ atidarymas Marijos ir Jurgio Šlapelių namo-muziejaus memorialinėje erdvėje, 2-ajame aukšte.
Paroda (ir DADA edukacija) vyks iki balandžio 15 d.
 

02.11 18 val.
02.15 18 val.
02.16 16 val.
02.17 18 val.


Marijos ir Jurgio Šlapelių namas – muziejus (Pilies g. 40, tel. 261 07 71).

VšĮ „Meno ekspansija“ bei Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus vėl kviečia į jau tradiciniais tapusius lietuviškus arbatvakarius. „GYVO ŽALIO“ – tai trečioji arbatvakarių ciklo premjera, kviečianti susiburti draugėn ir paklaidžioti senojo Vilniaus gatvėmis, susitikti iškilias sostinės asmenybes, išgyventi prasmingas akimirkas ir nors trumpam sustabdyti nenumaldomai skubantį laiką. Programoje – XX a. pradžios Vilnius ir vilniečiai, dainos, arbata, gardėsiai bei kiti „cūdni“ nutikimai… 
Bilietai parduodami Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje (Pilies g. 40).
Telefonai pasiteirauti: 85 261 07 71; 8 689 83689; 8 686 34622.

 

02.05 18 val.

 

Vilniaus Rotušė

Koncertas ,,Skambėk laisvės daina!" Atlikėjai: Marina Čiženko (Ukrainos nusipelniusi artistė, sopranas), Marija Mirovskaja (fortepijonas, Lietuva), Arseny Uyukin (obojus, Lietuva). Skambės M. K. Čiurlionio, P. Čaikovskio, E. Tambergo, R. Šumano kūriniai.
Rengėjas Literatūrinis A. Puškino muziejus.
Įėjimas laisvas.

 

paroda veiks
02.05.– 04.01

lankymas
III - VII
10 - 17 val.

Literatūrinis A. Puškino muziejus (Subačiaus g. 124 , tel. 2600415)

Tekstilės miniatiūrų kolekcija ,,Aukso fondas". Parodos kuratorės VDA prof. Žydrė Ridulytė ir prof. Eglė Ganda Bogdanienė.

 

02.03 18 val.

 

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Seminaras-diskusija ,,Kaip keičia politiką lyties atstov(i)ų politika?"
Rengėja filosofijos daktarė Nida Vasiliauskaitė

 

01.28 20 val.

 

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Grupės "Elas ir Sparkis" ir Algio Fediajevo akustinis koncertas

 

01.26 18 val.

 

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Dr. Nida Vasiliauskaitė: Oficialioji "gender equality" politika: kokia lygybė, kieno ir kam?

 

01.21 18 val.

 

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Eglės Kiriliauskiatės poezijos vakaras

 

atidarymas
01.20 18 val.

paroda veiks
01.20.– 02.07


Marijos ir Jurgio Šlapelių namas – muziejus (Pilies g. 40, tel. 261 07 71).

Dviejų Japonijos menininkų – Yoshiko Maruyama ir Tokio Maruyama – tapybos ir instaliacijų parodos „Virsmas“ atidarymas