.ES PROJEKTAI
 
Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos ES projektas MEDINĖS ARCHITEKTŪROS PAVELDO MUZIEJAUS VILNIUJE, POLOCKO G. 52 SUKŪRIMAS. Projekto metu bus atlikti Polocko g. 52 pastato ir dviejų rūsių rekonstarvimo darbai ir juose bus įrengtas naujas Vilniaus memorialinių muizejų diekcijos skyrius Medinės miesto architektūros muziejus. PROJEKTO PREZENTACIJA. Projekto pradžia: 2019-05-07, pabaiga: 2021-04-30. Projekto vadovė Birutė Vagrienė, projekto administratorė Donata Armakauskaitė.  Informacija el.p. polocko52@vilniausmuziejai.lt

Vilniaus memorialinių muziejų direkcija
ir Literatūrinis A. Puškino muziejus partnerių teisėmis dalyvavo Lietuvos muziejų asociacijos neformaliojo švietimo edukaciniame projekte „Muziejus – mokykla – moksleivis. Muziejų ir bendrojo lavinimo mokyklų nacionalinis partnerystės tinklas“.
Projektas buvo gyvendinamas pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ VP1-2.2-ŠMM-10-V priemonę „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“. Projekto veiklos vyko 2012 - 2015 m. PROJEKTO PREZENTACIJA

  

Daugiau apie Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos edukacinę programą MOKOMĖS MUZIEJUOSE

  

2013 m. sausio mėnesį Vilniaus savivaldybės muziejai pradėjo dirbti su Lietuvos integralia muziejų informacine sistema (e LIMIS). Šios sistemos paskirtis – užtikrinti Lietuvos muziejuose saugomų eksponatų automatizuotą apskaitą, skaitmeninės informacijos apie juos kūrimą, kaupimą, saugojimą, sklaidą bei integravimą į virtualią kultūros paveldo erdvę.
Metų pradžioje LIMIS duomenų bazėje  buvo pateikti duomenys apie  255 Literatūrinio A. Puškino muziejaus eksponatus. Ruošiamasi įkelti ir kitų Vilniaus muziejų eksponatus. Į LIMIS perkelti duomenys šiuo metu yra tikslinami, papildomi ir  palaipsniui viešinami.
Susipažinti su viešai prieinamais Lietuvos muziejų  duomenimis apie jų saugomus eksponatus, galima LIMIS sistemos portale
www.limis.lt.


2012 m. pavasarį Lietuvos dailės muziejus pasirašė tarptautinio koncorciumo dalyvių sutartį su pagrindiniu projekto „Europena Photography“ (Europos Komisijos iš dalies finansuojamas tarptautinis senų fotografijų, sukurtų 1839–1939 metais skaitmeninimo ir sklaidos projektas)  vykdytoju Alinari 24 ORE Spa (kurio pareigas dabar yra perėmęs Promoter) dėl Lietuvos dailės muziejaus dalyvavimo projekte. Projektą įgyvendina 19 partnerių iš 13 pasaulio šalių. Lietuvos dailės muziejus – vienas iš jų. Jis organizuoja ir koordinuoja projekto įgyvendinimą Lietuvoje.Lietuvos muziejai – šio projekto dalyviai – iki 2015 m. pavasario planuoja suskaitmeninti, automatizuotai aprašyti ir į portalą „Europeana“ pateikti duomenis (metaduomenis ir su jais susietus skaitmeninius vaizdus) apie 20 000 muziejuose saugomų senųjų fotografijų. Literatūrinio A. Puškino muziejaus indėlis į projektą – apie 550 muziejaus rinkiniuose saugomų, projekto temas atitinkačių fotografijos žanro kultūros paveldo objektų. Šiuo metu muziejus jau yra suskaitmeninęs ir į LIMIS sistemos duomenų bazę pateikęs duomenis apie 255 eksponatus. Informacija apie juos yra susieta su muziejuje saugomų fotografijų skaitmeniniais vaizdais. Vilniaus memorialinių muziejų direkcija įsipareigojo pateikti 50 fotografijų, šiuo metu pateikta V. Mykolaičio-Putino prieškarinių fotografijų kolekcija (15 vnt.).


VIEŠIEJI PIRKIMAI
Vilniaus memorialinių muziejų direkcijoje

Lietuvos muziejai
www.muziejai.lt

ASOCIACIJA "SAVIVALDYBIŲ MUZIEJŲ BENDRIJA"

LIETUVOS MUZIEJŲ ASOCIACIJA


Lietuvos valstybinių institucijų
duomenų bazė

 
R Ė M Ė J A I:

Jūs galite tapti mūsų rėmėjais
skambinkite
8.5 2628525, 8 6.7017742


 
2016 metais apsilankė 9715 lankytojų
Interneto svetainės lankytojų skaitliukas įdėtas 2007.01.10

Skelbiant šiame interneto portale esančią informaciją, prašome nurodyti portalo adresą: www.vilniausmuziejai.lt

©Vilniaus memorialinių muziejų direkcija

SVETAINĖS MEDIS                                                                                                                sugrįžti į titulinį
 
                                                                                                                                                                Naujienų archyvas
Untitled Document
 
 


 

 

 


VERTA APLANKYTI
 


svetingiausias 2012 m. Vilniaus muziejus.Memorialinis kultūros ir informacijos centras
"Skalvijos" kino centras 2010 m. lapkritį Paryžiuje vykusioje XV "Europa Cinemas" kino teatrų konferencijoje apdovanotas pagrindiniu prizu už geriausią 2009 m. kino programą. Šiuo metu "Europa Cinemas" tinklas vienija 1005 kino teatrus 68-iose šalyse.
2013 m. kovo 13 d. SKALVIJAI
sukako 50 metų!
Daugiau..Lietuvos mokslininkų laikraštis

MOKSLO LIETUVA
Viačeslavas Ivanovas atsako į Donatos Mitaitės klausimus. Vaizdo įrašas 2009.07.21

Siekdami pagerinti Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos darbą, sukūrėme anketą, kurią labai prašytume užpildyti, apsilankius mūsų muziejuose. Pildyti anketą..


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Untitled Document
 
 
 
ARCHYVAS 2011 METŲ RENGINIAI
 

12.03 16.30 val.

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje
(Vilniaus g. 41, Vilnius).

 

VMMD Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinis muziejus, bendradarbiaudamas su Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejumi, kviečia į renginį „Istorinės asmenybės atsiveria per meną: J.Pilsudskio ir F.Dzeržinskio susitikimas“. Filosofas ir rašytojas Arvydas Juozaitis pristatys savo naująją dramą, istorinį tragifarsą „Širdis Vilniuje“. Juzefo Pilsudskio, Žečpospolitos maršalo, vaidmenį atliks aktorius Gediminas Storpirštis, o Feliksą Dzeržinskį, bolševikų komisarą, vaidins aktorius Aleksas Kazanavičius. Renginyje muzikuos multiinstrumentalistas Saulius Petreikis.

 

11.28

Vilniaus Rotušė (Didžioji g. 31)

 

Vakaras, skirtas B. Grincevičiūtės 100-osioms gimimo metinėms (Organizatoriai: Cantus firmus.
Partneriai: B. Grincevičiūtės memorialinis butas-muziejus „Beatričės namai“ ir kt.)

 

11.24 18 val

Marijos ir Jurgio Šlapelių namas – muziejus (Pilies g. 40)

Finalinis projekto „Aš regiu širdimi“ renginys – aklų ir silpnaregių vaikų meninių darbų paroda ir koncertas bei Brailio raštu atspausdinto kalendoriaus pristatymas.

 

11. 22-27

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje (Gedimino per. 42)

V Tarptautinis kamerinio dainavimo konkursas „Beatričė“, skirtas B. Grincevičiūtės 100-osioms gimimo metinėms paminėti. (Organizatoriai: Lietuvos muzikų sąjunga, LMTA, LR kultūros ministerija. Partneriai: Valstybinis choras „Vilnius“, LASS, B. Grincevičiūtės memorialinis butas-muziejus „Beatričės namai“)

 

11.22 16 val

Marijos ir Jurgio Šlapelių namas – muziejus (Pilies g. 40)

Įš renginių ciklo Rasų kapinėms 210 metų:
Pašnekesys iš ciklo Susitikimai: kalbininkas Andrius Ašmantas.
Dalyvauja doc. Aldonas Pupkis, prof. Bonifacas Stundžia, prof. Leonas Ašmanatas, violončelistas Mykolas Rutkauskas, folkloro ansamblis Tyklė.
Rengėjai: Vilniaus istorinių kapinių draugija Rasos, Marijos ir Jurgio Šlapelių namas – muziejus, partneris Versmės leidykla.

 

11.18  16 val.

B. Grincevičiūtės memorialinis butas -muziejus "Beatričės namai"
(A. Vienuolio g. 12-1
Tel. 2617422)

Juanos Imbrasienės karpinių paroda, skirta B. Grincevičiūtės 100-osioms gimimo metinėms paminėti.
(Paroda veiks iki 2012.01.20) Įėjimas nemokamas.

 

11.18 15 val

Marijos ir Jurgio Šlapelių namas – muziejus (Pilies g. 40)

Įš renginių ciklo Rasų kapinėms 210 metų:
Konferencija Kapinės kraštovaizdyje .

Pranešėjai: dr. Filomena Kavoliūtė, dr. Martynas Purvinas, Marija Purvinienė, Vida Girininkienė.
Rengėjai: Vilniaus istorinių kapinių draugija Rasos, Marijos ir Jurgio Šlapelių namas – muziejus, partneris Versmės leidykla

 

11.11 19.30 val.

V. Mykolaičio-Putino memorialinis butas -muziejus
(Tauro g. 10-3
Tel. 2624480)

Italų meninikas Alex Cecchetti pristatys projektą „Naktį blogų žodžių nematyti“ (At night bad words cannot be seen) iš kasmetinio paskaitų ciklo Three uses of the Knife.
Daugiau informacijos: http://www.3-uses-of-the-knife.lt/
Organizatoriai: Artnews.lt, Šiuolaikinio meno centras, Nacionalinės dailės galerijos informacijos centras, Gerda Paliušytė, Monika Lipšic.

Renginys nemokamas.

 

10.28 16 val.

Vilniaus Karininkų ramovėje
(Pamėnkalnio g. 13)

Filosofo, rašytojo, publicisto, politikos ir visuomenės veikėjo, humanitarinių mokslų daktaro Arvydo Juozaičio knygos „Ryga – niekieno civilizacija“ pristatymas.

 

10.25
Registracija 9 val. Atidarymas 10 val.

Vilniaus pedagoginiame universitete, Aktų salėje
(Studentų g. 39)

VAIKŲ VOKALINIO UGDYMO YPATUMAI Tarptautinė konferencija 100-ųjų B. Grincevičiūtės metinių paminėjimui (organizatoriai B. Grincevičiūtės memorialinis butas-muziejus „Beatričės namai“, Vilniaus pedagoginis universitetas)

 

10.20  18 val.

B. Grincevičiūtės memorialinis butas -muziejus "Beatričės namai"
(A. Vienuolio g. 12-1
Tel. 2617422)

Eglės Lipeikaitės akvarelės darbų paroda. (Paroda veiks iki lapkričio 16 d.). Įėjimas nemokamas.

 

10.20 18 val.

Vilniaus Paveikslų galerijoje
(Didžioji g. 4)

Č. Milošo Metams skirtas renginys „Česlovo  Milošo kontinentai“. Tai trečiasis Venclovų namų-muziejaus tarptautinio tęstinio projekto „Bendraminčiai ir bendražygiai: Č. Milošas, J. Brodskis, T. Venclova“ renginys.Projektą dalinai finansuoja LR Kultūros rėmimo fondas. Renginio partneris - Lenkijos institutas Vilniuje. 

 

10.14 (numatoma)

V. Mykolaičio-Putino memorialinis butas -muziejus
(Tauro g. 10-3
Tel. 2624480)

Antano Maciulevičiaus filmo "Labas vakaras, monsieur Miltini" peržiūra.

Renginys nemokamas.

 

10.06 17.30 val.

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Filmo Czeslaw’o Milosz’o Vilnius peržiūra ir susitikimas su filmo autoriais Vytautu Damaševičiumi ir Juozu Matoniu. Tai muziejaus vykdomo tęstinio projekto Tolerancijos sala renginys. Įėjimas nemokamas

 

09.29 18 val.

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Muzikinių susitikimų ciklas GOTESMANAS IR DRAUGAI VENCLOVŲ SVETAINĖJE:
Skirmantas Sasnauskas (trombonas) ir Arkadijus Gotesmanas (perkusija)
Bilieto kaina 15 lt.
Bilietus galima užsisakyti el. paštu: ieva@vilniausmuziejai.lt
telefonu: (8 5) 262 85 25 arba nusipirkti muziejuje prieš renginį. Moksleiviams, studentams ir senjorams taikomos nuolaidos.

 

09.22 18 val

Marijos ir Jurgio Šlapelių namas – muziejus (Pilies g. 40)

Jaunojo akordeonisto Augustino Rakausko paramos koncertas. Poeziją skaitys Gediminas Radzevičius. Atlikėjas, prieš išvykdamas į pasaulio akordeonistų konkursą Šanchajuje, muzikuos ypač originalioje senamiesčio erdvėje – restauruotame XV a. rūsyje, vienoje iš muziejaus patalpų.
Muziejaus darbuotojai kviečia ateiti valanda anksčiau ir apžiūrėti muziejaus ekspoziciją. Apie ją pasakos muziejininkė Danguolė Žemaitytė.
 

09.21

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Renginys, skirtas Č. Milošo 100-čiui. Vilniaus miesto savivaldybės ir Lenkų kultūros instituto Vilniuje organizuoto lauko reklamos konkurso 2011-IEJI ČESLAVO MILOŠO METAI plakatų parodos antroji dalis, skirta Nobelio premijos laureato, Poeto Česlovo Milošo metams. Parodos dalyviai: Jūratė Juozėnienė, Ieva Marija Dautartaitė, Inesa Bačiuškaitė, Rimantas Tumasonis, Liucina Jablonskaja, Rūta Šimelionytė. Paroda veiks iki spalio 10 d.
Įėjimas laisvas.

 

09.15  18 val.

Lietuvos aklųjų biblioteka
(Skroblų g. 10, tel. 2150611)

Atminties vakaras, skirtas Beatričės bičiuliui Juozui Dzidolikui (B. Grincevičiūtės memorialinis butas -muziejus "Beatričės namai"- vienas iš rengėjų)

 

09.07  18 val.

B. Grincevičiūtės memorialinis butas -muziejus "Beatričės namai"
(A. Vienuolio g. 12-1
Tel. 2617422)

Gubojos auklėtinių darbų paroda “Gyvenimo spalvos” (Paroda veiks iki spalio 20 d.). Įėjimas nemokamas.

 

08.18 16 val.

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Renginys, skirtas Č. Milošo 100-čiui. Vilniaus miesto savivaldybės ir Lenkų kultūros instituto Vilniuje organizuotame lauko reklamos konkurse 2011-IEJI ČESLAVO MILOŠO METAI dalyvavusių plakatų pristatymas Vilniaus visuomenei.
Vilmanto Ladygos I konkurso etape atrinktų darbų parodos atidarymas.
Paroda veiks iki rugsėjo 6 d.

Įėjimas laisvas.

 

06.20 11 val.

B. Grincevičiūtės memorialinis butas -muziejus "Beatričės namai"
(A. Vienuolio g. 12-1
Tel. 2617422)

Atidaroma Lietuvos aklųjų biliotekos paroda: SUSITIKIMAS SU BEATRIČE PO 100 METŲ, skirta Beatričės Grincevičiūtės gimimo 100 m. jubiliejinei sukakčiai (muziejuje veiks nuo birželio 20 d. iki liepos 11 d.).

 

06.18

Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos muziejuose


Renginiai nemokami.
Muziejų renginių programos:

 

06.18 19-24 val.

V. Mykolaičio-Putino memorialinis butas -muziejus
(Tauro g. 10-3
Tel. 2624480)

TEBŪNIE NAKTIS 2011
Teatralizuoti Antano Škėmos romano "Balta drobulė" skaitymai,
skambant grupės "ZehrGut" atliekamai kabareto muzikai. Su šiuo renginiu įsiliejame į kultūros nakties "Tebūnie naktis" šurmulį. Renginys nemokamas.

 

06.18 nuo 20 val.

V. Krėvės-Mickevičiaus memorialinis butas -muziejus
(Tauro g. 10-1
Tel. 2620148)

TEBŪNIE NAKTIS 2011
Renginys „Partizanų naktis → Laisvės aušra“
. Šiuo renginiu muziejus įsilies ne tik į kultūros nakties „Tebūnie naktis 2011“ renginių panoramą, bet ir į Laisvės gynimo bei didžiųjų netekčių atminimo metų programą. Renginys bus skirtas partizaninei kovai už Lietuvos laisvę atminti. Režisierius Algimantas Maceina pristatys ir parodys filmą „Paskutinis“. Po peržiūros vyks diskusijos ir skambės partizanų dainos. Aktorius Rimantas Bagdzevičius atliks inscenizaciją „Kaip ambasadorius Kazys Škirpa paspruko nuo Sniečkaus agentų“. Renginys nemokamas!

 

06.08 18 val.

V. Mykolaičio-Putino memorialinis butas -muziejus
(Tauro g. 10-3
Tel. 2624480)

Dianos Šarakauskaitės eilėraščių knygos „medžiai mano tėvai“ pristatymas. Renginys nemokamas.

 

06.02 18 val.

V. Krėvės-Mickevičiaus memorialinis butas -muziejus
(Tauro g. 10-1
Tel. 2620148)

M. K. ČIURKIONIO METAI
Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinis muziejus, bendradarbiaudamas su memorialiniu kultūros centru „Čiurlionio namai“, kviečia į renginį „M. K. Čiurlionis laike ir erdvėje“.

 

05.30 18 val.

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Intelektualios muzikos koncertų ciklas GOTESMANAS IR DRAUGAI VENCLOVŲ SVETAINĖJE:
Džiazo duetas Vytautas Labutis (saksofonas) ir Arkadijus Gotesmanas (perkusija)
Bilieto kaina 15 lt.
Bilietus galima užsisakyti el. paštu: ieva@vilniausmuziejai.lt
telefonu: (8 5) 262 85 25 arba nusipirkti muziejuje prieš renginį. Moksleiviams, studentams ir senjorams taikomos nuolaidos.

 

05.21 18 val.

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

POEZIJOS PAVASARIS 2011 Poezijos Pavasario alternatyvūs Jaunųjų skaitymai.
Įėjimas nemokamas

 

05.14

Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos muziejuose

MUZIEJŲ NAKTIS 2011
Renginiai nemokami.
Muziejų renginių programos:

 

05.14 nuo 17 val.

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

MUZIEJŲ NAKTIS 2011 Programa: 17.00–19.00 Literatūrinis vakaras su slovėnų aktore ir rašytoja Dragica Potočnjak.
19.00–21.00 Dainuojamosios poezijos vakaras. Dalyvauja jaunieji bardai Vygantas Šimkus, Andrius Zalieska-Zala, Gytis Ambrazevičius.
21.00-23.00 Lazerių instaliacija ,,Šviesos naktyje”, kūrėjai: IĮ Service Inn ir dailinikė Julija Ikamaitė”.
22.00 Ugnies fakyrų grupės “Ugnies ženklai” pasirodymas.
Projektą dalinai finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė. Įėjimas nemokamas

 

05.14 nuo 18 val.

V. Mykolaičio-Putino memorialinis butas -muziejus
(Tauro g. 10-3
Tel. 2624480)

MUZIEJŲ NAKTIS 2011
Filmo "Akmenorius" peržiūra (rež. Antanas Maciulevičius) ir diskusija "Lietuvių alternatyvioji kultūra tarp Viliaus Orvido ir Jurgio Mačiūno". Diskusijoje dalyvaus filmo režisierius, scenarijaus autorius Krescentius Stoškus, profesorius Giedrius Kazimierėnas, dailininkas Kęstutis Ramonas ir kt. Renginys nemokamas.

 

05.14 nuo 20 val.

V. Krėvės-Mickevičiaus memorialinis butas -muziejus
(Tauro g. 10-1
Tel. 2620148)

MUZIEJŲ NAKTIS 2011
Renginys „Lietuviai laike ir erdvėje“
. Programa: 1) Filmo „Lietuviai laike ir erdvėje“ pristatymas (rež. Algirdas Tarvydas). 2) Diskusija „Baltiškojo pasaulėvaizdžio kontūrai“ (etnologas Jonas Vaiškūnas). 3) Fotografijų paroda „Vinco Krėvės dramos „Skirgaila“ personažai“ (dail. Jonas Surkevičius). 4) Tautinių juostų paroda „Vaivos juosta sužibėjo“ (aut. Vita Babičienė). Laukiame atvykstant! Renginys nemokamas.

 

05.14 nuo 20 val.

B. Grincevičiūtės memorialinis butas -muziejus "Beatričės namai"
(A. Vienuolio g. 12-1
Tel. 2617422)

MUZIEJŲ NAKTIS 2011
Renginys „Viskas apie tikrąjį moters žydėjimą“.

Renginio pradžioje išvysime Natalijos Kovaliovos vadovaujamos flamenko šokių grupės pasirodymą. Šokyje slypintis pietietiškas temperamentas išlaisvins jūsų energiją ir fantaziją, kuria galėsite pasidalinti dalyvaujant pojūčių kelionėje-meditacijoje „Žydėjimas- tai aš!“. Pojūčių kelionę ves moteriškosios energetikos meistrė Eglė Kvedaravičiūtė (VšĮ “Moters studija”). Renginys nemokamas.

 

04.29 17 val.

V. Mykolaičio-Putino memorialinis butas -muziejus
(Tauro g. 10-3
Tel. 2624480)

Renginių ciklo "Prancūzų kultūros atšvaitai Lietuvoje" vakaras "Edouard'o Francois Andre parkai Lietuvoje". Dalyvauja Vaiva ir Steponas Deveikiai, aktoriai Karolina Masiulytė-Paliulienė ir Romualdas Ramanauskas, violončelininkė Gabrielė Samolytė.

 

04.28 18 val. (numatoma)

B. Grincevičiūtės memorialinis butas -muziejus "Beatričės namai"
(A. Vienuolio g. 12-1
Tel. 2617422)

Dainininkės Aušros Liutkutės ir jos dainavimo klasės mokinių kamerinės muzikos vakaras. Koncertas skiriamas B.Grincevičiūtės 100 – tosioms gimimo metinėms paminėti.
Renginys nemokamas.

 

04.21 18 val. (numatoma)

B. Grincevičiūtės memorialinis butas -muziejus "Beatričės namai"
(A. Vienuolio g. 12-1
Tel. 2617422)

Dainininkės Juditos Leitaitės ir jos dainavimo klasės mokinių kamerinės muzikos vakaras.
Koncertas skiriamas B.Grincevičiūtės 100 – tosioms gimimo metinėms paminėti.
Renginys nemokamas.

 

04.19-20

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Seminaras "Pavasario šventės". Rengėjas: Vilniaus etninės kultūros centras.
SEMINARO PROGRAMA
Seminaras vyks pagal UPC akredituotą institucinio lygio kvalifikacijos tobulinimo programą „Kalendorinės šventės – gyvosios kultūros dalis“ (akreditacijos Nr. 3910101295).
Informacija ir registracija telefonu (8~5) 262 7737, el. paštas marija@etno.lt, Marija Liugienė.

 

04.18 18 val. (numatoma)

B. Grincevičiūtės memorialinis butas -muziejus "Beatričės namai"
(A. Vienuolio g. 12-1
Tel. 2617422)

Vaivos Jucevičiūtės – Bartkevičinės  knygos pristatymas „Vokalinio ugdymo ypatumai“. Koncertuos VPU studentės. Renginys nemokamas.

 

04.15-05.05

Marijos ir Jurgio Šlapelių namas – muziejus (Pilies g. 40)

Filomenos Linčiūtės Vaitiekūnienės paroda MEDŽIAI IR BOKŠTAI. Vilniaus senamiestis, tapyba.

 

04.14 17.30 val.

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Diskusijų vakaras "Aleksandras Štromas ir Česlovas Milošas: XX-ojo amžiaus politinės ir moralinės sąmonės labirintuose".
Tęstinio projekto “Tolerancijos sala” renginys, skirtas Č. Milošo 100-čiui ir A. Štromo 70-mečiui.
Renginys nemokamas.

 

04.14 18 val.

B. Grincevičiūtės memorialinis butas -muziejus "Beatričės namai"
(A. Vienuolio g. 12-1
Tel. 2617422)

Beatričės Grincevičiūtės
100 – mečiui
skirtas Vilniaus
Algirdo vaikų muzikos mokyklos mokytojo Tomo Vaitkaus dainavimo klasės mokinių koncertas.
Renginys nemokamas.

 

04.08 18 val.

V. Mykolaičio-Putino memorialinis butas -muziejus
(Tauro g. 10-3
Tel. 2624480)

Juliaus Kelero knygų "Tai Tu" ir "Vilniaus šaligatviai" pristatymas. Dalyvauja poetas ir fotografas Julius Keleras, aktorė Jolanta Dapkūnaitė, filosofas Nerijus Milerius ir literatūros kritikė Jurga Tumasonytė.

 

04.07 18 val.

B. Grincevičiūtės memorialinis butas -muziejus "Beatričės namai"
(A. Vienuolio g. 12-1
Tel. 2617422)

Bus pristatyta
Vilijos Šemetienės tapybos darbų paroda „Taip!“

Renginys nemokamas.

 

04.07 18 val.

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Iš intelektualios muzikos
koncertų ciklo GOTESMANAS IR DRAUGAI VENCLOVŲ SVETAINĖJE
:
Džiazo duetas
Dainius Pulauskas (klavišiniai)
ir Arkadijus Gotesmanas (perkusija).

Bilieto kaina 15 lt.
Bilietus galima užsisakyti el. paštu: ieva@vilniausmuziejai.lt
telefonu: (8 5) 262 85 25 arba nusipirkti muziejuje prieš renginį. Moksleiviams, studentams ir senjorams taikomos nuolaidos.

 

03.29 18 val.

B. Grincevičiūtės memorialinis butas -muziejus "Beatričės namai"
(A. Vienuolio g. 12-1
Tel. 2617422)

Renginys, skirtas Nepriklausomos Lietuvos užsienio reikalų ministro Juozo Urbšio 115-sioms gimimo metinėms. Renginyje dalyvaus istorikas, diplomatas ir knygos „Lietuvos diplomatijos istorija (1925-1940)“ autorius Vytautas Žalys. Prisiminimais apie Juozą Urbšį dalinsis jo giminaičiai, o vakaro metu skambės Eugenijaus Čyplio (birbynė) atliekami kūriniai. Renginys nemokamas.

 

03.25 18 val.

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Literatūrinės svetainės  www.rasyk.lt 10- tojo  gimtadienio renginys

 

03.25 17 val.

Marijos ir Jurgio Šlapelių namas – muziejus (Pilies g. 40)

Visuomenei bus pristatyta ekspedicijos "Filipinai'2011 M.Šalčiui atminti" dalyvių įspūdžiai ir vizuali medžiaga. Tai jau antroji ekspedicija, skirta garsaus tarpukario Lietuvos keliautojo, žurnalisto ir rašytojo Mato Šalčiaus atminimui.

 

03.25 17 val.

V. Mykolaičio-Putino memorialinis butas -muziejus
(Tauro g. 10-3
Tel. 2624480)

Renginių ciklo „Prancūzų kultūros atšvaitai Lietuvoje“ antrasis vakaras Édouard‘o François André parkai Lentvaryje, Užutrakyje ir Trakų Vokėje.
Maloniai kviečiame apsilankyti renginyje, kuriame ne tik išgirsite apie Lentvario, Užutrakio ir Trakų Vokės parkus, bet ir turėsite galimybės pasiklausyti dar niekur nepublikuotų René André laiškų, kuriuos po pirmo apsilankymo 1898 m. minėtuose parkuose rašė savo žmonai. Laiškus prancūzų kalba skaitys Karolina Masiulytė-Paliulienė, o vertimus – Romualdas Ramanauskas. Vakarą paįvairins violončelininkė Gabrielė Samolytė.
Įėjimas nemokamas.

Renginio skelbimas..

 

03.19 14 val.

V. Krėvės-Mickevičiaus memorialinis butas -muziejus
(Tauro g. 10-1
Tel. 2620148)

Renginys plačiajai visuomenei ir jaunimui „Baltų raštai – mūsų tapatybės gelmės“. Tai žodžių ir muzikos sintezės popietė, dalyvaujant knygos „Baltų raštai ir ženklai" vertėjai Dzintrai  Elgai Irbytei, etnologams ir muzikinei grupei. Bus atidaryta tautinių juostų paroda, sugrįžtanti tiesiai iš Airijos. Renginys nemokamas.

 

03.17 17 val.

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Tęstinio projekto “Tolerancijos sala” renginys, skirtas Č. Milošo 100-čiui:
Knygos „Laiko pameistrys“, skirtos Nobelio premijos laureato Česlovo Milošo 100-osioms gimimo metinėms sutiktuvės. Daugiau apie knygą..
Vartydami knygą, pakviesime į diskusiją „Paskutinis LDK pilietis Česlovas Milošas ir šiandiena“. Dalyvauja prof. Alfredas Bumblauskas, knygos idėjos autorė ir sudarytoja rašytoja Birutė Jonuškaitė, ese autoriai. Renginys nemokamas.

 

03.17 18 val.

B. Grincevičiūtės memorialinis butas -muziejus "Beatričės namai"
(A. Vienuolio g. 12-1
Tel. 2617422)

Kamilės Lisauskaitės parodos atidarymas, kurios metu išgirsime dainininko Tomo Vaitkaus ir koncertmeisterės Vilmos Pečiukonytės rečitalį.
Renginys nemokamas.

Paroda veiks iki balandžio 14 d.

 

03.07 18 val.

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Iš intelektualios muzikos
koncertų ciklo GOTESMANAS IR DRAUGAI VENCLOVŲ SVETAINĖJE
:
Džiazo duetas
Liudas Mockūnas (pučiamieji)
ir Arkadijus Gotesmanas (perkusija).

Bilieto kaina 15 lt.
Bilietus galima užsisakyti el. paštu: ieva@vilniausmuziejai.lt
telefonu: (8 5) 262 85 25 arba nusipirkti muziejuje prieš renginį. Moksleiviams, studentams ir senjorams taikomos nuolaidos.

 

02.26 16 val.

V. Mykolaičio-Putino memorialinis butas -muziejus
(Tauro g. 10-3
Tel. 2624480)

Renginių ciklo „Prancūzų kultūros atšvaitai Lietuvoje“ vakaras, skirtas prancūzų kraštovaizdžio architektui Édouard‘ui François André,
2011 m. spalio 25 d. sukanka 100 metų, kai mirė šis garsus kraštovaizdžio specialistas. Kartu su É. F André klubu Lietuvoje, 2011-uosius paskelbusiu É. F André parkų metais, kviečiame pasiklausyti klubo narių Vaivos ir Stepono Deveikių pasakojimo apie prancūziškuosius parkus Lietuvoje, prancūzų ir lietuvių kalbomis skaitomų 1898 m. Édouard‘o François sūnaus René André laiškų, 1904 m. grafų Antaninos ir Felikso Tiškevičių rašytų laiškų, skirtų É. F André. Laiškus skaitys aktoriai Karolina Masiulytė-Paliulienė (prancūzų kalba) ir Romualdas Ramanauskas (lietuvių kalba), smuiku grieš Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro smuikininkė Toma Bandzaitytė.
Renginys nemokamas.

 

02.23 17 val.

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Tęstinio projekto “Tolerancijos sala” renginys, skirtas Č. Milošo 100-čiui:
“Česlovas Milošas ir Oskaro Milašiaus filosofinės idėjos ”. Dalyvauja dr. Andrius Konickis.
Renginys nemokamas.

 

02.22-23

Venclovų namų-muziejaus svetainėje
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Vilniaus etninės kultūros centro ir Lietuvos jaunimo turizmo centras kviečia į 2-jų dienų trukmės seminarą "Užgavėnės, personažai ir kaukės". Seminaras vyks pagal UPC akredituotą institucinio lygio kvalifikacijos tobulinimo programą „Kalendorinės šventės – gyvosios kultūros dalis“ (akreditacijos Nr. 3910101295). Norinčius dalyvauti prašome iš anksto registruotis pas Mariją Liugienę tel. 262 7737 darbo dienomis; mob. 8680 99799; el. paštas marija@etno.lt
Seminaro programa

 

02.19 12 val.

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Pertraukos dalyviai, svečiai ir bičiuliai kviečiami į Pertraukos gimtadienio šventę.
Gimtadienio proga Jums dovanojame jaunųjų aktorių pasirodymą - geriausių Metų tekstų skaitymus ir, žinoma, vienetinį Pertraukos tortą, kuris bus iškeptas specialiai šiai šventei. Šventės rengėjas - literatūrinės svetainės
Pertrauka.lt kūrybinė grupė.

 

02.17 18 val.

B. Grincevičiūtės memorialinis butas -muziejus "Beatričės namai"
(A. Vienuolio g. 12-1
Tel. 2617422)

Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytojos Gabrielės Kondrotaitės fortepijono klasės mokinių koncertas. Skambės J. S. Bach‘o, L. van Beethoven‘o ir P. Eben‘o kūriniai, kuriuos atliks Lukrecija Stonkutė (7 kl.),
Onutė Gražinytė (8 kl.), Kornelijus Jaroševičius (9 kl.),
Lina Balčiūnaitė ir Domantas Karalius (10 kl.). Vakaro metu bus pristatyta Kęstučio Ramono grafikos darbų paroda.
Įėjimas nemokamas.

 

02.15 15 val.

Marijos ir Jurgio Šlapelių namas – muziejus (Pilies g. 40)

Muziejus kviečia į dviejų parodų atidarymą: muziejaus I aukšto galerijoje parodos LIETUVIŲ TAUTINIS KOSTIUMAS, o rūsio galerijoje - LIETUVIŲ ISTORINIS KOSTIUMAS. Parodų partneris - Lietuvos liaudies kultūros centras.

 

02.12 12 val.

Marijos ir Jurgio Šlapelių namas – muziejus (Pilies g. 40)

Popietė „PETRAS VILEIŠIS IR VILNIUS“. Pranešimą tema „Petras Vileišis ir Vilnius“ skaitys dr. Alma Lapinskienė. Bus rodoma dokumentinė apybraiža „Petras Vileišis“ (filmo autoriai – Inga Berulienė ir Justinas Lingys).
 

02.05 18 val.

V. Mykolaičio-Putino memorialinis butas -muziejus
(Tauro g. 10-3
Tel. 2624480)

Renginys, skirtas B. Sruogos 120-sioms gimimo metinėms paminėti . Norėdami prisiminti B. Sruogos teatrinę veiklą, kviečiame apsilankyti ir pasiklausyti režisieriaus Gyčio Padegimo pasakojimo ir Vilniaus mokinių dainuojamosios poezijos konkurso antros vietos laimėtojos Dominykos Čiplytės (Šv. Kristoforo gimnazijos mokinė) pagal rašytojo eiles sukurto muzikinio intarpo. Renginio metu veiks nuotraukų, dokumentų ir knygų paroda.
Renginys nemokamas.

 

01.21 17 val.

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Tęstinio projekto “Tolerancijos sala” renginys, skirtas Č. Milošo 100-čiui:
“Č. Milošo lietuviškieji ryšiai: K. Boruta, P. Ancevičius ir kiti”. Dalyvauja prof. T. Venclova ir dr. Mindaugas Kvietkauskas.
Renginys nemokamas.

 

01.17 18 val.

Venclovų namai-muziejus
(Pamėnkalnio g. 34
Tel. 2628525)

Iš intelektualios muzikos
koncertų ciklo GOTESMANAS IR DRAUGAI VENCLOVŲ SVETAINĖJE
:
Džiazo duetas
Eugenijus Kanevičius (kontrabosas) ir Arkadijus Gotesmanas (perkusija)
.
Bilieto kaina 15 lt.
Bilietus galima užsisakyti el. paštu: ieva@vilniausmuziejai.lt
telefonu: (8 5) 262 85 25 arba nusipirkti muziejuje prieš renginį.

 

01.06 18 val.

V. Mykolaičio-Putino memorialinis butas -muziejus
(Tauro g. 10-3
Tel. 2624480)

Filosofinis vakaras
“V. Mykolaičio-Putino ir A. Jakšto-Dambrausko dialogas meno esmės klausimu ir religijos filosofas Vladimiras Solovjovas“
. Dalyvauja: filosofai Pille Veljataga ir Andrius Konickis. Renginys nemokamas.