Gegužės 14 d. nuo 17 val. Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos Venclovų namuose muziejuje (Pamėnkalnio g. 34) vyko Muziejų nakties 2011 renginiai. Buvo vykdomas Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos projektas "Šviesos naktyje", kurį dalinai finansavo Vilniaus miesto savivaldybė. Į programą taip pat įtraukėme Vilniaus universiteto Slavų katedros renginį. 17.00–19.00 val. kartu surengėme Literatūrinį vakarą su slovėnų aktore ir rašytoja Dragica Potočnjak. Vilniaus memorialinių muziejų direkcija jau nebe pirmus metus bendradarbiauja su Vilniaus universiteto Slavų katedra. Gegužės 14 d. Slavų katedros pasiūlytas renginys papildė Muziejų nakties programą: 17 val. Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos Venclovų namuose-muziejuje vyko Slovėnijos Respublikos ambasados ir Vilniaus universiteto Slavų katedros inicijuotas projekto „Slovenski vikend 2011” (Slovėnų savaitgalis 2011) susitikimas. Šis tradicija tapęs projektas vyksta nuo 2000-ųjų metų, kuomet Vilniaus universitete įsteigus Slavų kalbų katedrą buvo pradėta dėstyti slovėnų kalba. Kiekvienais metais į Vilnių su kultūrine programa atvyksta garsūs Slovėnijos poetai, rašytojai, režisieriai ir muzikantai.   Šiemet Venclovų namuose-muziejuje svečiavosi garsi Slovėnijos aktorė ir rašytoja Dragica Potočnjak. Renginio metu buvo skaitomos Dragicos Potočnjak kūrybos ištraukos slovėnų ir lietuvių kalbomis. Autorė taip pat atliko monologą iš spektaklio „Tegul bus prakeiktas tėvynės išdavikas“. Po pasirodymo vyko pokalbis su aktore, kurį vedė Gintarė Stragaitė ir Karolina Repečkaitė.
19.00–21.00 val. Venclovų svetainė atvėrė duris Dainuojamosios poezijos vakarui. Dalyvavo jaunieji bardai Vygantas Šimkus, Andrius Zalieska-Zala, Gytis Ambrazevičius.
21.00-23.00 val. kieme, kalno šlaite prieš muziejų veikė Lazerių instaliacija ,,Šviesos naktyje”. Instaliacijos kūrėjai: IĮ Service Inn ir dailinikė Julija Ikamaitė.
22.00 val. svečius pakvietėme žiūrėti Ugnies fakyrų grupės “Ugnies ženklai” pasirodymo. Ši fakyrų grupė jau antrą kartą dalyvauja Venclovų namų muziejaus Naktyse. Specialiai gegužės 14-osios vakarui buvo parengta nauja programa, parinkta šiam vakarui ir vietai tinkanti muzika.

Rengėjai: Birutė Vagrienė (projekto vadovė), Justina Juozėnaitė, Laima Žukauskaitė ir Ieva Jakimavičiūtė. Plakato ir skrajučių autorė dailininkė Jūratė Juozėnienė.

Gytis Ambrazevičius / vaizdo įrašai :
Gytis Ambrazevičius Venclovų svetainėje (Vytautas Juozėnas),
„Kiek dar laiko“(Povilas Račas),
„Apie Vilnių“,
„Kunigaikštis“,
„Ant ko stovi vėžlys“.


Andrius Zalieska-Zala / vaizdo įrašas:
,,Moterų paslaptys" (Povilas Račas)

RAMŪNO R. KATILIAUS FOTOGRAFIJOS


 

DAUGIAU FOTOGRAFIJŲ:

MUZIEJŲ NAKTYS VENCLOVŲ NAMUOSE-MUZIEJUJE

© Vilniaus memorialinių muziejų direkcija, 2011
© Ramūnas R. Katilius, fotografijos, 2011

į portalo titulinį..

kiti Venclovų namų-muziejaus renginiai..