
2011 m. l apkričio 21–27 d. Lietuvos Muzikos ir teatro akademijoje (Gedimino pr. 42) ir Vilniaus rotušėje (uždarymas, Didžioji 31) vyko V Tarptautinis kamerinio dainavimo festivalis-konkursas „Beatričė“, skirtas Beatričės Grincevičiūtės 100-osioms gimimo metinėms.
V Tarptautinio kamerinio dainavimo festivalio-konkurso „Beatričė“ globėjas Lietuvos Respublikos kultūros ministras Arūnas Gelūnas.
Organizatoriai: Lietuvos muzikų sąjunga, LMTA, LR kultūros ministerija. Partneriai: Valstybinis choras „Vilnius“, LASS, VMMD B. Grincevičiūtės memorialinis butas-muziejus „Beatričės namai“.
Šventę papuošė Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos kilnojama paroda „Žvaigždutė“, skirta Beatričės Grincevičiūtės 100-osioms gimimo metinėms.
KONKURSO LAUREATAI
KONKURSO NUOSTATAI
KONKURSO DIENOTVARKĖ
KONKURSO BUKLETAS |
|
Kamerinio dainavimo žavesys ir sudėtingumas – Beatričės Grincevičiūtės vardu pavadintų konkursų esmė. Šiais metais rengėjai išplėtė amžiaus ribas, nes kamerinis dainavimas – brandos ir patirties reikalaujantis menas. Tad ypač džiugu, kad A grupės dalyviai, pasiryžę pasidalinti savo meistryste, nepabūgo konkuravimo aistrų. Pirmą kartą tarp konkurso dalyvių buvo ir užsienio šalių atstovų – iš Lenkijos, Prancūzijos, Rusijos, Latvijos ir Rumunijos.
V Tarptautinio kamerinio dainavimo festivalio-konkurso „Beatričė 2011” vertinimo komisijos pirmininke tapo Lilian Sukis (Liliana Šukytė, Vokietija), viena garsiausių lietuvių kilmės dainininkių, pelniusių pasaulinę šlovę ir ypač daug dėmesio savo veikloje skyrusi ir kamerinei muzikai. Vertinimo komisijos darbe taip pat dalyvavo dainininkai Antra Bigača (Latvija), Regina Maciūtė, Sigutė Stonytė, Vladimiras Prudnikovas ir pianistė Audronė Kisieliūtė.
Šios kamerinio dainavimo šventės metu Vilniuje apsilankė Beatričės Grincevičiūtės dukterėčios: Liucija Grincevičiūtė ir Tatjana Grincevič-Munina, daugiau nei šešerius metus einanti Lietuvos garbės konsulo Irkutsko srityje pareigas ir aktyviai plėtojanti Lietuvos ir Rusijos santykius, padedanti palaikyti ryšius tarp Irkutsko lietuvių bendruomenės ir Lietuvos.
lrytas.lt: Dainininkės B.Grincevičiūtės 100-mečiui – gerbėjų ir bičiulių dainos ... |

Literatūriniam A. Puškino muziejui –
70 metų
2011 m. birželio 6 d. švenčiančiame savo veiklos 70- metį Literatūriniame A. Puškino muziejuje įvyko Kultūros rėmimo fondo dalinai finansuojamo XI moksleivių meninės saviraiškos konkurso „Mano Aleksandras Puškinas“ dalyvių pagerbimo šventė ir poeto Aleksandro Puškino 212-ųjų gimimo metinių paminėjimas.
Į šventę susirinkęs gausus Lietuvos moksleivių, pedagogų ir muziejaus svečių būrys susipažino su įvairių Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų moksleivių konkursui sukurtais darbais.
Konkurso dalyvius pasveikino Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos,
|
|
Vilniaus miesto savivaldybės tarybos ir administracijos, Rusijos Federacijos ambasados Lietuvoje atstovai.
Šiltai sutikti muziejaus rėmėjai,- jiems pagarba išreikšta Vilniaus miesto savivaldybės mero padėkos raštais.
Žiūrovų aplodismentai ilgai lydėjo Vilniaus ir Visagino moksleivių meninės saviraiškos kolektyvų parengtą šventinę koncertinę programą.

Šventės akimirkos
KONKURSO KATALOGAS
KONKURSO LAUREATAI |
VMMD Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinis butas-muziejus nuo 2011 m. kovo 1 d. iki gegužės 1 d. surengė mokinių piešinių konkursą Vinco Krėvės apsakymų motyvais „Jei gyvenčiau Šiaudinėj pastogėj... Skaitydamas įsivaizduok ir nupiešk.“ Skaitant Vinco Krėvės apsakymus „Šiaudinėj pastogėj“ arba apysaką „Raganius“, mokiniai buvo kviečiami įsivaizduoti aprašomas situacijas bei personažus ir nupiešti savo viziją. Geriausi piešiniai buvo eksponuojami muziejuje, vyko parodos atidarymo renginys, kurio metu buvo apdovanoti jaunieji kūrėjai. |
|
 |