SVETAINĖS MEDIS                                                                                                                  sugrižti į titulinį


MARKUČIŲ DVARO MUZIEJUS

MARIJOS IR JURGIO ŠLAPELIŲ
NAMAS-MUZIEJUS


VILNIAUS MUZIEJUS


Untitled Document

 

Gerbiamieji Vilniaus miesto savivaldybės klientai!
Šį mėnesį atliekame apklausą dėl Klientų aptarnavimo skyriaus, Civilinės metrikacijos skyriaus, seniūnijų ir Savivaldybės jaunimo, sporto bei kultūros įstaigų veiklos skaidrumo.
Siekiame, kad būtumėte patenkinti teikiamomis paslaugomis ir nuolat geriname jų kokybę. Jūsų nuomonė, ką galėtume daryti geriau, skaidriau, paprasčiau, mums labai svarbi. Maloniai prašome skirti kelias minutes ir atsakyti į kelis klausimus:
 Apklausos nuorodos:  https://forms.office.com/e/0K070c6b7c

 


VERTA APLANKYTI


.Memorialinis kultūros ir informacijos centras
Lietuvos mokslininkų laikraštis

MOKSLO LIETUVA

  

Gerbiamieji svetainės lankytojai, Vilniaus memorialinių muziejų direkcija dėkoja visiems, paskyrusiems mums 1,2 proc. savo pajamų mokesčio. Ankstesniais metais pervestas mums lėšas panaudojome šios interneto svetainės serverio nuomai ir vardo palaikymui apmokėti, muziejų veikloms. Maloniai kviečiame kviečiame paremti mus ir šiemet.
ĮSTAIGOS DUOMENYS..


 

2012 m. pavasarį Lietuvos dailės muziejus pasirašė tarptautinio koncorciumo dalyvių sutartį su pagrindiniu projekto „Europena Photography“ (Europos Komisijos iš dalies finansuojamas tarptautinis senų fotografijų, sukurtų 1839–1939 metais skaitmeninimo ir sklaidos projektas)  vykdytoju Alinari 24 ORE Spa (kurio pareigas dabar yra perėmęs Promoter) dėl Lietuvos dailės muziejaus dalyvavimo projekte. Projektą įgyvendina 19 partnerių iš 13 pasaulio šalių. Lietuvos dailės muziejus – vienas iš jų. Jis organizuoja ir koordinuoja projekto įgyvendinimą Lietuvoje.Lietuvos muziejai – šio projekto dalyviai.  


 
konkursai

M Ū S Ų   K O N K U R S A I
     
Literatūrinis A.Puškino muziejus kviečia Lietuvos moksleivius dalyvauti XIII moksleivių meninės saviraiškos konkurse "Mano Aleksandras Puškinas". Konkurse ketinančių dalyvauti moksleivių sąrašus mokyklos turi pateikti konkurso rengėjams iki 2013 m. gegužės 15 d. elektroniniu paštu: konkursas.apuskinas@gmail.com .
 


Konkurso nuostatai ir dalyvių registracijos anketa

     

KONKURSO NUOSTATAI
 

2011 m. l apkričio 21–27 d. Lietuvos Muzikos ir teatro akademijoje (Gedimino pr. 42) ir Vilniaus rotušėje (uždarymas, Didžioji 31) vyko V Tarptautinis kamerinio dainavimo festivalis-konkursas „Beatričė“, skirtas Beatričės Grincevičiūtės 100-osioms gimimo metinėms.

V Tarptautinio kamerinio dainavimo festivalio-konkurso „Beatričė“ globėjas Lietuvos Respublikos kultūros ministras Arūnas Gelūnas.

Organizatoriai: Lietuvos muzikų sąjunga, LMTA, LR kultūros ministerija. Partneriai: Valstybinis choras „Vilnius“, LASS, VMMD B. Grincevičiūtės memorialinis butas-muziejus „Beatričės namai“.

Šventę papuošė Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos kilnojama paroda „Žvaigždutė“, skirta Beatričės Grincevičiūtės 100-osioms gimimo metinėms.

KONKURSO LAUREATAI

KONKURSO NUOSTATAI

KONKURSO DIENOTVARKĖ

KONKURSO BUKLETAS

 

Kamerinio dainavimo žavesys ir sudėtingumas – Beatričės Grincevičiūtės vardu pavadintų konkursų esmė. Šiais metais rengėjai išplėtė amžiaus ribas, nes kamerinis dainavimas – brandos ir patirties reikalaujantis menas. Tad ypač džiugu, kad A grupės dalyviai, pasiryžę pasidalinti savo meistryste, nepabūgo konkuravimo aistrų. Pirmą kartą tarp konkurso dalyvių buvo ir užsienio šalių atstovų – iš Lenkijos, Prancūzijos, Rusijos, Latvijos ir Rumunijos.

V Tarptautinio kamerinio dainavimo festivalio-konkurso „Beatričė 2011” vertinimo komisijos pirmininke tapo Lilian Sukis (Liliana Šukytė, Vokietija), viena garsiausių lietuvių kilmės dainininkių, pelniusių pasaulinę šlovę ir ypač daug dėmesio savo veikloje skyrusi ir kamerinei muzikai. Vertinimo komisijos darbe taip pat dalyvavo dainininkai Antra Bigača (Latvija), Regina Maciūtė, Sigutė Stonytė, Vladimiras Prudnikovas ir pianistė Audronė Kisieliūtė.

Šios kamerinio dainavimo šventės metu Vilniuje apsilankė Beatričės Grincevičiūtės dukterėčios: Liucija Grincevičiūtė ir Tatjana Grincevič-Munina, daugiau nei šešerius metus einanti Lietuvos garbės konsulo Irkutsko srityje pareigas ir aktyviai plėtojanti Lietuvos ir Rusijos santykius, padedanti palaikyti ryšius tarp Irkutsko lietuvių bendruomenės ir Lietuvos.

lrytas.lt: Dainininkės B.Grincevičiūtės 100-mečiui – gerbėjų ir bičiulių dainos ...

     

Literatūriniam A. Puškino
muziejui – 70 metų

2011 m. birželio 6 d. švenčiančiame savo veiklos 70- metį Literatūriniame A. Puškino muziejuje įvyko Kultūros rėmimo fondo dalinai finansuojamo XI moksleivių meninės saviraiškos konkurso „Mano Aleksandras Puškinas“ dalyvių pagerbimo šventė ir poeto Aleksandro Puškino  212-ųjų gimimo metinių paminėjimas.
Į šventę susirinkęs gausus Lietuvos moksleivių, pedagogų ir muziejaus svečių būrys susipažino su įvairių Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų moksleivių konkursui sukurtais darbais.
Konkurso dalyvius pasveikino Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos,

 

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos ir administracijos, Rusijos Federacijos ambasados Lietuvoje atstovai.
Šiltai sutikti muziejaus rėmėjai,- jiems pagarba išreikšta Vilniaus miesto savivaldybės mero padėkos raštais.  
Žiūrovų aplodismentai ilgai lydėjo Vilniaus ir Visagino moksleivių meninės saviraiškos kolektyvų parengtą šventinę koncertinę programą.

Šventės akimirkos

KONKURSO KATALOGAS
KONKURSO LAUREATAI

     

VMMD Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinis butas-muziejus nuo 2011 m. kovo 1 d. iki gegužės 1 d. surengė mokinių piešinių konkursą Vinco Krėvės apsakymų motyvais „Jei gyvenčiau Šiaudinėj pastogėj... Skaitydamas įsivaizduok ir nupiešk.“ Skaitant Vinco Krėvės apsakymus „Šiaudinėj pastogėj“ arba apysaką „Raganius“, mokiniai buvo kviečiami įsivaizduoti aprašomas situacijas bei personažus ir nupiešti savo viziją. Geriausi piešiniai buvo eksponuojami muziejuje, vyko parodos atidarymo renginys, kurio metu buvo apdovanoti jaunieji kūrėjai.