ES PROJEKTAI
 
Įvykdytas 2019-23 m. Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos ES projektas MEDINĖS ARCHITEKTŪROS PAVELDO MUZIEJAUS VILNIUJE, POLOCKO G. 52 SUKŪRIMAS. PROJEKTO PREZENTACIJA.

Vilniaus memorialinių muziejų direkcija
ir Literatūrinis A. Puškino muziejus partnerių teisėmis dalyvavo Lietuvos muziejų asociacijos neformaliojo švietimo edukaciniame projekte „Muziejus – mokykla – moksleivis. Muziejų ir bendrojo lavinimo mokyklų nacionalinis partnerystės tinklas“.
Projektas buvo gyvendinamas pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ VP1-2.2-ŠMM-10-V priemonę „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“. Projekto veiklos vyko 2012 - 2015 m. PROJEKTO PREZENTACIJA

  

Daugiau apie Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos edukacinę programą MOKOMĖS MUZIEJUOSE

  

2013 m. sausio mėnesį Vilniaus savivaldybės muziejai pradėjo dirbti su Lietuvos integralia muziejų informacine sistema (e LIMIS). Šios sistemos paskirtis – užtikrinti Lietuvos muziejuose saugomų eksponatų automatizuotą apskaitą, skaitmeninės informacijos apie juos kūrimą, kaupimą, saugojimą, sklaidą bei integravimą į virtualią kultūros paveldo erdvę.
Metų pradžioje LIMIS duomenų bazėje  buvo pateikti duomenys apie  255 Literatūrinio A. Puškino muziejaus eksponatus. Ruošiamasi įkelti ir kitų Vilniaus muziejų eksponatus. Į LIMIS perkelti duomenys šiuo metu yra tikslinami, papildomi ir  palaipsniui viešinami.
Susipažinti su viešai prieinamais Lietuvos muziejų  duomenimis apie jų saugomus eksponatus, galima LIMIS sistemos portale
www.limis.lt.

  

Jūs galite tapti mūsų rėmėjais
skambinkite
8.5 2628525, 8 6.7017742

 
Interneto svetainės lankytojų skaitliukas įdėtas 2007.01.10

Skelbiant šiame interneto portale esančią informaciją, prašome nurodyti portalo adresą: www.vilniausmuziejai.lt

©Vilniaus memorialinių muziejų direkcija

SVETAINĖS MEDIS                                                                                                                  sugrižti į titulinį


MARKUČIŲ DVARO MUZIEJUS

MARIJOS IR JURGIO ŠLAPELIŲ
NAMAS-MUZIEJUS


Untitled Document

 

Gerbiamieji Vilniaus miesto savivaldybės klientai!
Šį mėnesį atliekame apklausą dėl Klientų aptarnavimo skyriaus, Civilinės metrikacijos skyriaus, seniūnijų ir Savivaldybės jaunimo, sporto bei kultūros įstaigų veiklos skaidrumo.
Siekiame, kad būtumėte patenkinti teikiamomis paslaugomis ir nuolat geriname jų kokybę. Jūsų nuomonė, ką galėtume daryti geriau, skaidriau, paprasčiau, mums labai svarbi. Maloniai prašome skirti kelias minutes ir atsakyti į kelis klausimus:
 Apklausos nuorodos:  https://forms.office.com/e/0K070c6b7c

 


VERTA APLANKYTI


.Memorialinis kultūros ir informacijos centras
Lietuvos mokslininkų laikraštis

MOKSLO LIETUVA

  

Gerbiamieji svetainės lankytojai, Vilniaus memorialinių muziejų direkcija dėkoja visiems, paskyrusiems mums 1,2 proc. savo pajamų mokesčio. Ankstesniais metais pervestas mums lėšas panaudojome šios interneto svetainės serverio nuomai ir vardo palaikymui apmokėti, muziejų veikloms. Maloniai kviečiame kviečiame paremti mus ir šiemet.
ĮSTAIGOS DUOMENYS..


 

2012 m. pavasarį Lietuvos dailės muziejus pasirašė tarptautinio koncorciumo dalyvių sutartį su pagrindiniu projekto „Europena Photography“ (Europos Komisijos iš dalies finansuojamas tarptautinis senų fotografijų, sukurtų 1839–1939 metais skaitmeninimo ir sklaidos projektas)  vykdytoju Alinari 24 ORE Spa (kurio pareigas dabar yra perėmęs Promoter) dėl Lietuvos dailės muziejaus dalyvavimo projekte. Projektą įgyvendina 19 partnerių iš 13 pasaulio šalių. Lietuvos dailės muziejus – vienas iš jų. Jis organizuoja ir koordinuoja projekto įgyvendinimą Lietuvoje.Lietuvos muziejai – šio projekto dalyviai.  


 
Idėjų mugė, 2009 m.spalio 30 d.
     
  2016 metai
  2014 metai
  2013 metai
  2012 metai
  2011 metai
 
2010 metai
 
2009 metai
 
2008 metai
 
2007 metai
 
2005-2006 metai
 
 
2015 m. gruodžio 29 d. 18 val. kviečiame į šventinį koncertą, kuriame gros žinomi jaunosios kartos Lietuvos džiazo atlikėjai: Dovydas Stalmokas (saksofonas), Dominykas Vyšniauskas (trimitas), Gailė Griciūtė (klavišiniai), Arnas Mikalkėnas (būgnai), kartu su svečiu iš Niujorko Aaron Keane (bosinė gitara).
Koncertas vyks Venclovų namų-muziejaus svetainėje. Įėjimas laisvas. Dėl vietų rezervacijos kreiptis mob. 867 883665.
 

Šventų Kalėdų proga Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus pakvietė į jau tradiciniais tapusius lietuviškus arbatvakarius. „GYVO ŽALIO“ – tai trečioji arbatvakarių ciklo premjera, kviečianti susiburti draugėn ir paklaidžioti senojo Vilniaus gatvėmis. Daugiau informacijos..
Trumpas arbatvakario vaizdo pristatymas čia..

 
 

Gruodžio 11 d. 16 val. Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje vyks Vilniaus universiteto lektoriaus Justino Dementavičiaus monografijos „Tarp ūkininko ir piliečio: modernėjančios Lietuvos politinės minties istorija“ pristatymas ir diskusija. Renginyje dalyvaus Rimantas Miknys (Lietuvos istorijos institutas) ir Inga Vinogradnaitė (Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas). Renginį moderuos Alvydas Jokubaitis.

 
 

Nuo šių metų lapkričio 20-tos dienos iki 2016 metų kovo 1-os dienos Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje, Tauro g. 10-3, Vilniuje veikia personalinė Vaido Maco keramikos paroda. Parodoje galima pamatyti įspūdingų dydžių vazų kolekciją įkvėptą senovės Afrikos, Indijos, bei baroko ir rokoko laikotarpių.

 
Nuo šių metų lapkričio 19-tos dienos iki 2016 metų sausio 1-os dienos Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje, veikia Vilniaus Dailės Akademijos III kurso studentų Arno Augučio, Lauryno Kamarausko ir Mildos Šiūlytės grafikos darbų paroda „Fluxus“.
 
V. Kančiausko darbas

Lapkričio 25 d., trečiadienį, 18 val. Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje atidaroma skulptoriaus Vlado Kančiausko mažosios plastikos ir pastelių paroda „Atplaukęs laivas“.
Šiemet jubiliejų švenčiantis kūrėjas savo darbus jau pristatė gimtojoje Klaipėdoje bei Paryžiuje. Į Vilnių „laivas atplaukia“ trečiajam pasirodymui. Paroda veiks iki gruodžio 13 d. Lankymas nemokamas.

 
 

Muzikinis-edukacinis projektas „Dedikacija Čaikovskiui“
Skirtas kompozitoriaus 175-osioms gimimo metinėms.
Lapkričio 19 d. 15 val. Literatūriniame A. Puškino muziejuje
Dalyvauja: Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos spec. fortepijono skyriaus 1-7 klasių mokiniai. Koncertą veda: Viktorija Adamovičienė
PROGRAMOJE: P. Čaikovskio kūriniai fortepijonui, A.Puškino eilės ir kt.
Įėjimo bilieto kaina - 1,16 / 0,58 EUR

 

 

Kviečiame Jus į architektūros istorikės Mortos Baužienės knygos „Pasižvalgymas anapus Vilniaus miesto gynybinės sienos“ pristatymą, kuris vyks 2015 m. lapkričio 13 d., 16 val. Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje (Pilies g. 40, Vilnius). Renginį ves istorikė Vida Girininkienė.
Knygą išleido leidykla „Savastis“.

 

 

Lapkričio 12 dieną 19 val. Venclovų namuose-muziejuje įvyks Marina de Flamenco (Vilnius – Barselona) spektaklis
“Tras los Pasos del Flamenco” (Einant flamenko pėdomis)

Artistė, choreografė, profesionali šokėja kartu su savo trupe pristatys spektaklį-miniatiūrą apie flamenką, nepaprastą ir unikalų ispanų kultūros žanrą. Šio žanro istorija, per ilgus amžius išsaugota ir perduota iš kartos į kartą, išliko iki mūsų dienų, išsaugojo savo pirmapradiškumą ir dvasinį Andalūzijos dainų ir šokio lobį. Ši nepaprasta istorija kiekvieną perkels į pasaulį, kur už mirtį stipresnė tik meilė. Įėjimas laisvas.

 
 
 
 
 
 
 
 

Kviečiame Jus į Vokietijos menininkės Susie Vier tapybos parodos “tête-à-tête” atidarymą Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje (Pilies g. 40). Atidarymas vyks lapkričio 5 d., 18 val.

Atidarymo metu gros klarnetų kvartetas “Bad Reed” (Denis Noreiko, Vytautas Žemaitis, Lukas Kašėta, Artūras Kažimėkas, meno vadovas – doc. Julius Černius).

Paroda veiks iki lapkričio 22 d. Lankymas nemokmas.

 

Venclovų namai-muziejus lapkričio 3 d. surengė knygos-prisiminimų rinkinio ,,Josifo Brodskio ryšiai su Lietuva" rusiškojo leidimo pristatymą. Paminėjome knygos sudarytojo prof. Ramūno Katiliaus 80-metį ir pirmąsias mirties metines. Dalyvavo prof. Michailas Milčikas (Sankt-Peterburgas), prof. Tomas Venclova, dr. Jakov Klots (JAV), prisiminimų autoriai, Ramūno Katiliaus šeimos nariai, draugai.

  Justinos Juozėnaitės fotografijos iš vakaro

Nuo lapkričio 3 d. iki gruodžio 31 d. muziejuje veikia paroda "Iš Ramūno ir Elės Katilių asmeninio archyvo ".

 

Spalio 29 dieną 19 valandą Venclovų namuose-muziejuje susitiks du gana skirtingais muzikiniais keliais žengiantys atlikėjai:
DIAMOND BLOW  ir ALGIS FEDIAJEVAS
.

Diamond Blow. Australas, jau ketverius metus gyvenantis Taline ir šiame mieste radęs savąją Meką - apleistą didžiulę 4500 vietų areną Linnahall, kuri šalčiu, negyva didybe bei nostalgiška melancholija teikia įkvėpimą Diamond Blow kūrybai. Muzikantas arenoje groja, įrašinėja, kuria vaizdo klipus. Jo gitara ir elektroniniais efektais atliekamoje muzikoje galima išgirsti ir post-punk, ir industrial, ir daugybę kitokių atgarsių, kurie vis dėlto neužgožia paties Diamond Blow originalumo ir muzikinės galios. Beje, Vilniuje svečias pristatys savo naująjį albumą, kurio pavadinimas - Linnahall - yra tarsi padėka kūrybos šaltiniui - įkvepiančiai mistinei vietai.
https://www.youtube.com/watch?v=4fLaeuLuqjc
https://soundcloud.com/thediamondblow

Algis Fediajevas. Vien akustine gitara bei balsu atliekamuose kūriniuose muzikantas mėgina pralaužti sienas ir atverti naujas erdves. Iš bliuzinio uždarumo veržiamasi link psichodelinių horizontų, iš vakarietiško racionalumo - link Rytų misticizmo, iš švelniso harmonijos - link neramaus chaoso. Gitaros ieškojimus papildo ir klausimus nuolat keliantys dainų tekstai.
https://soundcloud.com/algis-fediajevas
https://www.youtube.com/watch?v=3-gkkVubt-s

 
 
 

Spalio 21 d. 16 val. Venclovų namuose-muziejuje vyks susitikimas su Ramute Mikutyje ir Irena Suveizdiene, Vilniaus gidėmis, dirbusiomis šioje profesijoje per tris dešimtmečius. Viešnios papasakos apie savo parašytas knygas: Ramutės Mikutytės „Kai aš buvau sesele“ ir Irenos Suveizdienės „Tikroji Kovalevskių-Kovaliauskų-Kavaliauskų giminės istorija“, pasidalins prisiminimais. Bus eksponuojami Irenos Suveizdienės natiurmortai. Paroda veiks iki spalio 30 d. Įėjimas laisvas.


Renginio fotografijos. Kairėje: I. Suveizdienė, R. Mikutytė, B. Vagrienė, dešinėje: diskusijos

 
Daugiau..
 

NAUJIENA! INFORMACIJA MOKYKLOMS, MOKSLEIVIAMS IR TĖVELIAMS
2015-08-05 LR Vyriausybė patvirtino Mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodikos pakeitimus, kuriuose numatoma neformaliojo ugdymo krepšelio lėšų skyrimo ir naudojimo tvarka. Siekiant sudaryti geresnes sąlygas mokyklinio amžiaus vaikų užimtumui, socializacijai ir gebėjimų plėtotei, nuo 2015 m. spalio 1 d. neformaliajam vaikų švietimui (NVŠ) bus skiriamas dalinis finansavimas–krepšelis – 15 Eurų per mėnesį.
Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos muziejai parengė naują neformaliojo švietimo programą SLĖPYNĖS MUZIEJUJE, skirtą užsisakyti moksleiviams pagal šią tvarką.
Ši programa - tai 3 mėn. trukmės (24 užsiėmimai po 2 ak. val. 2 kartus per savaitę) muziejų paslapčių ieškotojų būrelis, skirtas įvairaus amžiaus moksleiviams (7-12 klasės), kurio lankytojai bus grupuojami grupelėmis po 15 mokinių, sutariamas užsiėmimų laikas ir direkcijos muziejų darbuotojai pasiūlys grupelėms veiklas, prisitaikydami prie moksleivių amžiaus ir interesų. Pabaigoje programos dalyviams įteiksime pažymėjimus. Dėl dalyvavimo šioje programoje kviečiame mokinių tėvus kreiptis į Vilniaus memorialinių muziejų direkciją tel. 85 262 8525, mob. +370 6 5612775, el. p. vmmd@vilniausmuziejai.lt ir sudaryti sutartį su direkcija, pagal kurią 2015 m. spalio - gruodžio mėnesių mokinio neformaliojo švietimo krepšelis bus paskirtas minėtai programai. Tėvams nieko papildomai mokėti nereikės.

Apie programą SLĖPYNĖS MUZIEJUJE:

 

2015 m. spalio 8 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialiniame muziejuje (Tauro g. 10-1, Vilnius) įvyks dailininkės Dalios Stalauskienės fotografijų parodos „Dvi mano Lietuvos“ atidarymas. Vakaro viešnia – dailininkė Dalia Stalauskienė – lankytojams pristatys šioje parodoje eksponuojamas nuotraukas su įstabiais Lietuvos gamtovaizdžiais. Savo įžvalgomis pasidalins fotomenininkas Juozas Valiušaitis. Kanklininkė Žemyna Trinkūnaitė atliks savo muzikines interpretacijas. Etnografinių regionų metams paminėti surengta paroda muziejuje veiks nuo spalio 8 d. iki gruodžio 1 d. Parodos atidarymo renginys nemokamas. Laukiame atvykstant! Apie autorę..

 
 
Daugiau informacijos..
 
LUNI kviečia: rugsėjo 17 d. 18 val. Venclovų namuose-muziejuje pristatoma paskaita:  Stačiatikybė ir Bresto unija: 1595(6)-2015. 1596 m. Breste (Brastoje) daugelis LDK vyskupų pasirašė istorinį dokumentą su Romos popiežiumi (jis pasirašė 1595 m. Romoje) – Bresto uniją, prijungusią šiuos vyskupus ir jų tikinčiuosius prie Katalikų Bažnyčios. Unija leido jiems išsaugoti savo apeigas ir papročius, tačiau jie turėjo pripažinti Romos katalikų dogmas. Ši paskaita – apie unijos raidą, krikščionių ortodoksų (stačiatikių) ir unitų santykius, filosofinius ir teologinius unijos aspektus. Lektorius Gintaras Sungaila – Religijos studijų ir tyrimų centro magistrantas, baigęs filosofijos studijas, tinklaraščio ortodoksas.lt autorius. Renginio foto paimta iš www.viv.lt.
 
Kviečiame rugsėjo 17 d., 18 val. į žurnalistės, rašytojos Vitos Morkūnienės knygos „Obuolėtas. Įsižiūrėjimai iš arti“ sutiktuves Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje (Pilies g. 40, Vilnius). Kartu su knygos autore dalyvaus literatūrologas, Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto Romanų filologijos katedros vedėjas profesorius Vytautas Bikulčius ir aktorė Nomeda Bėčiūtė. Daugiau..
 
Rugsėjo 9 d. (trečiadienį) 18 val., Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejuje vyks poezijos ir muzikos improvizacijų spektaklis pagal Henriko Radausko eiles „Gėlė pasakė vėjui…“. Improvizuos aktorė Dalia Rasa Jankauskaitė ir džiazo muzikantas Vytautas Labutis (saksofonas). Įėjimas laisvas.
 

Liepos 29 d., 18 val. kviečiame į Sigito Baltramaičio fotografijų parodos „Niujorko kaleidoskopas“ atidarymą, kuris vyks Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejaus galerijoje (Pilies g. 40). Paroda vyks iki rugpjūčio 23 d.
Autoriaus mintys apie šį fotografijų ciklą..

 


Venclovų namuose-muziejuje (Pamėnkalnio g. 34) veikia Deniso Cecervovo fotografijų paroda „Torontians 2009 – 2012“. Autorius gimė Vilniuje 1982 m. Būdamas 29-nerių dvejiems metams išvyko į Torontą, kuris greitai tapo jo kūno ir sielos antraisiais namais. Parodą galima aplankyti nemokamai muziejaus darbo valandomis iki spalio 30 d.


Parodos atidaryme: autorius su svečiais

 
Kviečiame liepos 4 d. (šeštadienį), 13 val. į islandų menininkės Mireya Samper tapybos ant popieriaus darbų parodos „Sources – power lines“ atidarymą, kuris vyks Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejaus galerijoje (Pilies g. 40, Vilnius). Apie Mireya Samper..
 

PARODOS ATIDARYMAS LIEPOS 1 D. DALYVAUJA AUTORĖ.


 
KULTŪROS NAKTIS  2015 m. birželio 19 d.
 

2015 m. birželio 19 d., 18.15 - 22.15 val.
V. Krėvės-Mickevičiaus  memorialiniame bute muziejuje
Audriaus Stonio dokumentinio kino stotelės “Nuo Vilniaus iki Tbilisio ir atgal”
Daugiau..

 

Literatūros mylėtojai, prijaučiantys naujų vietų atradimo džiaugsmui, „Kultūros nakties“ metu iš naujo atras Vinco Mykolaičio-Putino memorialinį butą-muziejų. Apie ypatingą namo aurą primins migruojančio knygyno „Juodas šuo“ renginys.
Renginio tipas:
 nenustatyta. Renginio data: 2015-06-19, Renginio pradžia: 15.00, parodos atidarymas – 20.00 , koncerto pradžia – 21.00. Daugiau..

 

Kultūros naktį nuo 18.00 iki 01.00 val. Šlapelių muziejus kviečia į kultūrinės atgaivos akciją „Kartą Marijos Šlapelienės lietuvių knygyne...“ Daugiau..

 
 
 

Kviečiame Jus birželio 16 d., antradienį, 18 val. į Birutės Nomedos Stankūnienės tapybos darbų parodos atidarymą, kuris vyks Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejaus galerijoje (Pilies g. 40). Paroda vyks iki liepos 1 d.

 

Venclovų namai-muziejus vykdo
LANKYTOJŲ MALONĖS AKCIJĄ

Padedami talkininkų nulupome senuosius tapetus Venclovų namų svetainėje (Pamėnkalnio g. 34). Kitą savaitę laukiame savanorių talkininkų, mokančių klijuoti tapetus! Skambinkite tel. 2628525.
Labai ačiū visiems, kurie mums padeda !

Birželio 8 - 19 dienomis muziejus bus atviras tik akcijos dalyviams.

 
 
 

 

Literatūrinio A.Puškino muziejaus XV moksleivių meninės saviraiškos konkursas "Mano Aleksandras Puškinas"

KONKURSO DALYVIŲ SĄRAŠAS

konkursas.apuskinas@gmail.com 

KONKURSO LAUREATAI IR JŲ SUKURTI DARBAI

ŠVENTĖS FOTOGRAFIJOS
Autorius:  Vladimir Caralunga-Morar

ŠVENTĖS VAIZDO ĮRAŠAI: I dalis , II dalis

     
 
 
 

Venclovų namai-muziejus (Pamėnkalnio g. 34) gegužės 21 d. 18 val.
kviečia į vakarą „Nesovietmečio poetas“

skirtą poeto Josifo Brodskio 75-mečiui paminėti

Programoje:

  • Draugų prisiminimai, dalyvauja Pranas Morkus, Elė Katilienė, Audronis Katilius;
  • Video  tiltai su prof. Tomu Venclova, Liudmila Sergejeva ir  su A. Achmatovos muziejumi Sankt Peterburge, kurio sudėtyje steigiamas naujas J. Brodskio muziejus;
  • LRT televizijos dokumentinio filmo ,, Poeto Nobelio premijos laureato Josifo Brodskio 70-mečiui atminti“ (režisierė Irena Morkevičienė)  premjera.

  • Moderuoja  Birutė Vagrienė. Įėjimas nemokamas.

    Informacinis rėmėjas - ,,Lietuvos žinios":

Straipsnis apie renginį:
http://lzinios.lt/lzinios/Kultura-ir-pramogos/j-brodskis-vienas-is-musu-bet-ne-visai/202477

Vakaro vaizdo įrašas:
https://www.youtube.com/watch?v=XcC6tX1qnsI

Kiti straipsniai:
http://lzinios.lt/lzinios/Kultura-ir-pramogos/t-venclova-rasyti-gerai-reiske-saziningai/202214

http://lzinios.lt/lzinios/Kultura-ir-pramogos/j-brodskis-islipti-is-perpildyto-autobuso/202000

http://lzinios.lt/lzinios/Kultura-ir-pramogos/j-brodskio-jubilieju-pasitinkant-zodis-imperija-/201699

 
MUZIEJŲ NAKTIS 2015
GEGUŽĖS 16 d., įėjimas nemokamas
 
 

Gegužės 16 d. Venclovų namai-muziejus kviečia į performansų ir dokumentinių filmų peržiūrų vakarą. Nuo 20 val. performansus ,,Kita tyla" ir ,,Laikas" atliks menininkės Židrija Janušaitė ir Vaida Tamoševičiūtė. Muziejaus kieme, kaip ir kasmet, 21 val. bus įžiebta šviesos instaliacija. Nuo 23 val. muziejuje bus rodomi filmai: Karel Reisz dokumentintinė juosta apie šiuolaikinio šokio pradininkę Isadorą Duncan „Isadora“ (1968 m.), o kitas - lieka paslapty iki šeštadienio!
Ž. Janušaitė 2010 m. baigė VDA KDF Tapybos studiją, įgijo meno magistro laipsnį. Dirba tapybos, performanso, žemės meno srityse. Venclovų namuose-muziejuje ji pristatys performansą „Kita tyla“: „Tradicijos, tam tikros gyvenimo taisyklės, reklama įvairiausias perdavimo būdais bando įrėminti, tarsi gražiai „supakuoti“, tuo pačiu lyg ir suteikti saugumo. Skirtingos tylos: viduje, kur esu laisva ir ten,  už supakuoto paviršiaus. Ir ta kita tyla, esanti mano viduje, suteikia jėgos išsilaisvinti nuo „gražiai supakuotos“ būsenos.“
V. Tamoševičiūtė 2008 m. baigė tapybos magistrantūros studijas VDA KF, pastaraisiais metais daugiausia kuria aplinkos meno ir performanso srityse.  Nuo 2011 m. yra viena iš festivalio Kaune „CREATurE Live Art“ kuratorių. Organizuoja ir kitus performanso meno renginius, dėsto performansą VDA Kauno fakultete. Venclovų namuose-muziejuje išvysime Vaidos performansą ,,Laikas". Ar jį galima suskaičiuoti?

 
Daugiau apie renginį ,,Lietuviškos mandalos"..
 

Jei dar nesilankėte V. Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje dėl laiko stygiaus, o gal nežinote, kad Vilniuje, Tauro gatvėje 10-3  toks muziejus yra, maloniai kviečiame užpildyti šią spragą gegužės 16 dieną nuo 10.00 iki 23.00 val. Galėsite  susipažinti ne tik su autentišku  poeto butu, bet ir  pamatyti bei išgirsti archyvinę garso ir vaizdo medžiagą iš muziejaus fondų. Veiks fotografijų paroda  ,, XX a. pradžia Literatūrinio A. Puškino muziejaus rinkiniuose” . 
Niekur nedings sodai ir daržai, gal žolės ir  ūgtelės, bet  Muziejų naktį siūlome praleisti dar nelankytuose muziejuose!

 
 
 

Audėjos Apolionijos Bliujūtės-Venskuvienės rinktinių lovatiesių tautiniais raštais paroda „Iš kraičio skrynios...“  2015 m. gegužės 7 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialiniame bute-muziejuje (Tauro g. 10-1, Vilnius) bus atidaryta audėjos iš Kaišiadorių krašto Apolionijos Bliujūtės-Venskuvienės rinktinių lovatiesių tautiniais raštais paroda „Iš kraičio skrynios...“ Paroda skirta Motinos dienai ir Etnografinių regionų metams paminėti. Parodos atidarymo renginyje dalyvaus audėjos dukra Valerija Venskutė-Kašinskienė, kuri yra išskirtinio Mamos palikimo – rinktinių divonų – surinkėja ir šios parodos sumanytoja. Vinco Krėvės muziejuje eksponuojamą Apolionijos Bliujūtės-Venskuvienės lovatiesių kolekciją pristatys ir aptars Lietuvių etninės kultūros draugijos narys ir dailininkas Virginijus Kašinskas. Vakare muzikuos kanklininkė Žemyna Trinkūnaitė. Laukiame atvykstant į parodos atidarymo renginį! Įėjimas nemokamas.
Paroda veiks 2015 m. balandžio 30 d. – 2015 m. birželio 30 d.

 
Balandžio 30 d. , 18 val. V. Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje  (Tauro g. 10-3, Vilnius) atidaroma fotografijų  paroda ,,XX amžiaus pradžia Literatūrinio A. Puškino muziejaus rinkiniuose". Seniai nebėra gražaus Markučių dvaro gyventojų, o ir juos mačiusių nebelikę,  tik pats dvaras stebuklingai išliko toks, koks ir buvo, visai nepakitęs, ištikimai išsaugojęs ten gyvenusios poeto Aleksandro Puškino sūnaus Grigorijaus šeimos paslaptis. Dvare išliko autentiški interjerai,  daiktai, fotografijos, iš kurių  vėl žvelgs  Grigorijus Puškinas, jo žmona Varvara, tarnai, giminaičiai, ištrindami ribą tarp praeities ir šiandienos. Apie Markučių dvarą,  jo gyventojus papasakos Literatūrinio A. Puškino muziejaus vyriausiasis fondų saugotojas Rimgaudas Ryliškis.
 

Venclovų namai-muziejus kviečia aplankyti Aídos Reinoso Acero grafikos darbų parodą, kuri veiks iki gegužės 8 d. Pamėnkalnio g. 34, Vilniuje.
Aída Reinoso Acero gimė ir augo Madride, kur taip pat baigė filosofijos bakalauro studijas. Antonio de Nebrija Madrido universitete ji įgijo magistro laipsnį (ispanų kalbos dėstymas užsieniečiams). Aída gyveno Tanžere, kur Instituto Cervantes bei kitose kalbų mokyklose dėstė ispanų kalbą. Ji taip pat studijavo poeziją, mėgsta piešimą bei literatūrą, yra kūrybinga ir įdomi asmenybė. Šiuo metu dirba Centro Picasso (Pikaso centre Vilniuje).

 
Organizuoja "Picasso centras" - ispanų kalbos mokymo centras.
Partneris - Venclovų namai-muziejus.
Daugiau.
.
 
 

Literatūrinis A.Puškino muziejus kviečia Lietuvos moksleivius dalyvauti XV moksleivių meninės saviraiškos konkurse "Mano Aleksandras Puškinas". Konkurse ketinančių dalyvauti moksleivių sąrašus mokyklos turi pateikti konkurso rengėjams iki 2015 m. gegužės 15 d. elektroniniu paštu: konkursas.apuskinas@gmail.com 

REGISTRACIJOS ANKETA

     

SLOVENSKI VIKEND ‘15/ SLOVĖNŲ SAVAITGALIS ‘15

BALANDŽIO 17 d. VU Filologijos fakultetas, Universiteto g. 5 (auditorija SA-129):
17:00 - 17:30. Parodos atidarymas „Mano Slovėnija“. Susipažinimas su parodos dalyviais ir jų esė pristatymas.
17:30 - 18:00. „Slovėnų kalba kišenėje“ knygos ir slovėnų-lietuvių kalbų žodynėlio bei „Pasaulinio slovėnų kalbos festivalio“ projekto pristatymai. Pokalbis apie Jubiliejinį slovėnų kalbos dvidešimtąjį gimtadienį ir pasiruošimai jam Vilniaus universitete.
18:00. Jelenos Soblis muzikinis pasirodymas.
18:20 - 19:00. “Odkritje Slovenije” filmo peržiūra. Filmo aptarimas.
BALANDŽIO 18 d. Venclovų namai-muziejus, Pamėnkalnio g. 34:
17:00. Literatūros vakaras „Slovėnų ir lietuvių literatūriniai sąryšiai. Vertimas kaip tiltas tarp kultūrų“ (V. Bartolo knygos vertimo „Alamutas“ pristatymas). Vakaro vedėjas Darius Pocevičius. Dalyviai: slovėnų kalbos literatūros vertėja ir Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos narė, mag. Laima Masytė; doc. dr. Jelena Konickaja; Vilniaus universiteto Azijos studijų magistrantė Milda Petkauskaitė.
Rengėjas: VU FF Slavų kalbų katedra.

 

Plačiau: https://www.facebook.com/beatricesnamai.muziejus
 
Balandžio 17 d., 18.30 val., Venclovų namai-muziejus kviečia į vakarą, skirtą klasikinės filologijos tyrinėtojui, vertėjui, pedagogui ir eruditui- Merkeliui Račkauskui (1885-1968). Renginyje dalyvaus Vilniaus universiteto dėstytoja, senovės graikų kalbos tyrinėtoja bei vertėja doc. Audronė Kudulytė- Kairienė, profesoriaus Merkelio Račkausko sekretorė ir padėjėja Irena Bilevičiūtė bei Merkelio Račkausko anūkas, profesorius Tomas Venclova. Kalbėsimės apie M. Račkausko mokslinę veiklą, vertimus, pedagoginę praktiką ir metus, paskirtus klasikinės filologijos dėstymui Lietuvos ir Vilniaus universitetuose, klausysimės bei dalinsimės prisiminimais apie ryškią ir stiprią figūrą Lietuvos kultūros istorijoje.
 

Balandžio 9 d. 20 val. surengėme akustinės muzikos koncertą Venclovų namuose-muziejuje. Koncerte skambėjo Algio Fediajevo ir dueto „Elas ir Sparkis“ kūryba.
Albumą „Vieškeliu į Araratą“ neseniai pristatęs Algis Fediajevas klausytojams pateikia unikalią, Lietuvoje retai girdimą akustinės muzikos pusę. Sekdamas Johno Fahey, Robbie Basho pėdomis, atlikėjas akustinę gitarą atskleidžia kaip subtilų, savitą, solinį, o ne akomponuojantį instrumentą. Visiems jį pažįstantiems žinomas kaip įgudęs ir užkietėjęs keliautojas, Algis toks yra ir grodamas – jo muzika alsuoja laisve, savanorišku išėjimu į kelią ir nežinią, atvirumu nuotykiams.
Dueto „Elas ir Sparkis“ muzika kvepia šviežumu ir kūrybingumu. Tiek vokalistės Ievos Toleikytės balsas ir tekstai, tiek Vidmanto Aškinio grojimas gitara pasižymi veržlumu, ekspresija, savito skambesio ir pasaulio vizijos ieškojimu. Ievos dainose dažnai minima išsilaisvinimo, iškeliavimo tema tarsi materializuojasi kiekvieno gyvo pasirodymo metu – pačios muzikos intensyvumas, nuoširdumas klausytoją įtraukia, išsiveda į kelionę po jos keistas, pasakiškas erdves.

Interviu su Algiu apie jo kūrybą - bernardinai.lt

Įrašai: https://soundcloud.com/vidmantas-a-kinis/nakties-malda
https://soundcloud.com/vidmantas-a-kinis/v-jas
https://soundcloud.com/algis-fediajevas/harmonijos-pirkimas
https://soundcloud.com/algis-fediajevas/visa-tiesa-apie-tai-kas-nutiko

 
 
 

2015 m. balandžio 1 d. 18 val. Venclovų namai-muziejus pakvietė į ukrainiečių rašytojo ir žurnalisto, kilusio iš Zaporožės, Olego Šinkarenkos (Oleg Shynkarenko) satyrinio romano „Kaharlyk“ pristatymą. Knygos sutiktuvės jau įvyko Kijeve, Vinicoje, Černivcuose, Charkove, Dniepropetrovske, Ostroge, Poltavoje, Bratislavoje, Prahoje, Varšuvoje bei Leipcigo knygų mugėje. Olego Šinkarenkos romanas „Kaharlyk“ – tai satyrinė distopija, vaizduojanti gyvenimą Ukrainoje po šimto metų. Renginys vyks rusų ir ukrainiečių kalbomis. Įėjimas laisvas.

 

Balandžio 1 d., 18 val. Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejaus galerijoje (Pilies g. 40, Vilnius) buvo atidaryta Daivos Kairevičiūtės paroda „Piešiniai–sonetai“ . Paroda vyks iki balandžio 15 d.

 


Jeruzalės gatvė

Kovo 26 d. 18.30 val. Venclovų namuose-muziejuje, Pamėnkalnio g. 34, vyko viešas pokalbis „Kultūrinės tapatybės išlaikymas diasporos ir tremties sąlygomis: 19 - 20 a. žydų patirtis“. Pažvelgėme įį išsibarsčiusios po pasaulį, išblaškytos ir vėl susibūrusios, tačiau savo tapatybę išlaikiusios tautos patirtį. Daugiau nei du tūkstančius metų žydai neturėjo valstybės ir gyveno įvairiuose kraštuose, kalbėdami įvairiomis kalbomis ir perėmę kultūrinius regiono bruožus. Kaip matome iš Rytų Europos žydų gausos šiandieniniame Izraelio viešajame ir intelektualiajame gyvenime, jie išlaikė savo tapatybę ir tapo integralia savo valstybės dalimi. Kaip tai pavyko? Kuo apskritai ypatinga yra Rytų Europos žydų patirtis? Atsakymus rasti mums padės žydiškosios kultūros ekspertė dr. Lara Lempertienė, Rytų Europos žydų tyrinėtojas dr. Felix Ackermann bei lietuvių tautos raidos XX-ajame amžiuje tyrinėtoja dr. Violeta Davoliūtė. Vakaro rengėjas - Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos praktikantas Šarūnas Rinkevičius (VU).

     

KOVO VIENUOLIKTĄJĄ  –  APDOVANOJIMAI VILNIAUS MENININKAMS
Šių metų kovo 11-ąja (trečiadienį), 13.00 val., Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje (Pilies g. 40, Vilnius) vyks apdovanojimų „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ ceremonija, kurios metu bus pagerbti šiems apdovanojimams nominuoti iškilūs menininkai.

 
Apdovanojimų ceremonijoje I laipsnio medaliai „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ bus įteikti žinomiems Lietuvos kino bei televizijos dokumentininkams Vytautui Damaševičiui ir Juozui Matoniui – filmų ciklų „Menininkų portretai. Metraštis“, „Lietuvos kultūros paveldas“, „Įveikti negalią“, „Repeticija – teatro pulsas“ ir daugelio kitų kūrėjams. II laipsnio medaliu „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ bus apdovanotas Lietuvos tautos kultūros ir istorijos paveldą daug metų įamžinantis fotomenininkas Klaudijus Driskius. Daugiau..
    
    

Kovo 5, 6 d. 19:00 val. , kovo 7, 8 d. 18:00 val.,  Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje (Pilies g. 40) vėl vyks lietuviški arbatvakariai „Lig Tave sulauksim“. Programoje – XX a. pradžios Vilnius ir vilniečiai, dainos, arbata ir kiti nutikimai. Daugiau apie arbatvakarius..

    
 
Paroda veiks 2015 m. vasario 24 d. – balandžio 24 d. Daugiau..
 

Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos Venclovų namų-muziejaus projektas „Riboženkliai. Naujosios Rytų Europos dialogai“

PROGRAMA: Vasario 10 d. 18 val. Venclovų namuose-muziejuje (Pamėnkalnio g. 34) ir vasario 11 d., 17 val. Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) skaitykloje I aukšte (Vokiečių g. 2) vyko du vakarai su su vienu žymiausių šiuolaikinės Ukrainos rašytojų, Serhijumi Žadanu. Vasario 12 d.,  ketvirtadienį 18 val. Venclovų namuose-muziejuje  vyko susitikimas su dr. Jakovu Klotsu (JAV), J. Brodskio literatūros tyrinėtoju, buvusiu prof. T. Venclovos doktorantu Jeilio universitete. Vakarą moderavo rusų poetė ir Laisvės radijo (Радио Свобода) žurnalistė Jelena Fanailova (Maskva) . Daugiau...

www.tekstai-tv.lt: 2015.02.10 renginio transliacija internetu adresu http://www.tekstai-tv.lt/gyvai/235-tiesiogine-transliacija-s-zadanas-venclovu-namuose-muziejuje

15 min.lt apie 2015.02.10 renginį: Ukrainos rašytojas Serhijus Žadanas Vilniuje: „Neįsivaizduoju, kas mus priverstų sustoti“

lzinios.lt apie 2015.02.10 renginį: Per karą Ukrainoje – kūrybos vakarai aidint pabūklams

literaturairmenas lt: Foto ir video reportažas - Serhijus Žadanas Venclovų namuose-muziejuje. Daugiau nuotraukų - Literatūros ir meno Facebook puslapyje.

www.tekstai-tv.lt interviu: Serhijus Žadanas apie anarchiją, ukrainiečių futuristus ir skandalus

www.tekstai-tv.lt interviu: Pokalbis su rusų poete Jelena Fanailova

    
 

Beatričės Grincevičiūtės memorialinis butas-muziejus BEATRIČĖS NAMAI (Vienuolio g. 12-1) 2015 m. vasario 3 d., 15 val. kviečia į koncertą  „Muzikinė popietė“. Dalyvauja Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytojų Žibutės Valkaitytės ir Eugenijos Jelesinos mokiniai. Koncertmeisterės Agnė Jurkūnienė, Eglė Kižytė-Ramonienė.

 

Kviečiame aplankyti parodą Venclovų namuose-muziejuje (Pamėnkalnio g. 34) " XX a. pradžia Literatūrinio A. Puškino muziejaus fotografijų rinkiniuose". Parodą parengė Literatūrinio A. Puškino muziejaus vyriausiasis fondų saugotojas Rimgaudas Ryliškis. Paroda veiks 2014.12.18 - 2015.02.23
Įėjimas laisvas.

 
Sausio 29 d., ketvirtadienį, 18 val. Venclovų namuose- muziejuje vyks Laisvojo universiteto („LUNI“) organizuojama diskusija istorine tema: „Antrojo pasaulinio karo istoriją rašė pralaimėjusieji?“.
Pranešimą pristatys Vytautas Juodis.
 

Koncertas vyks B. Grincevičiūtės memorialiniame bute-muziejuje "Beatričės namai", A. Vienuolio g. 12 - 1

 
 

2015 metų sausio 6 dieną, V.Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje vykusiame atsiminimų vakare ,,Vietos dvasia“ prisiminėme Tauro gatvės namo Nr. 10 gyventojus.   Atsiminimais dalinosi E. Gedgaudienė, J. Balčiūnienė, D. Baronaitė - Ignatonienė ir kiti. Vietos dvasia nesukuriama staiga, momentiškai.  Ją kuria asmenys, įvykiai, daiktai.  Vilniuje, Tauro gatvėje  Nr. 10 gyveno daug iškilių asmenybių: Lietuvos Nepriklausomybės akto signataras, profesorius M.Biržiška, istorikas K.Jablonskis, rašytojas, profesorius V.Krėvė-Mickevičius, poetas, rašytojas, profesorius V.Mykolaitis-Putinas, rašytojas, poetas, profesorius B.Sruoga, literatūrologas, filologijos mokslų daktaras V.Maciūnas, profesorius G.Matore, literatūrologas, akademikas K.Korsakas,  chemikai profesoriai K.Daukšas ir V.Daukšas, profesorius E.Meškauskas,  Vilniaus universiteto rektorius J.Bulavas, gydytojas, Vilniaus universiteto docentas V.Baronas, rašytojas  K.Boruta, psichologas, pedagogas A.Gučas, muzikologė, pedagogė O.Narbutienė, Helsinkio grupės narys, disidentas E.Finkelšteinas, archeologė, habilituota daktarė R.Rimantienė  ir kiti.

 Arbatvakaris „SENOJO VILNIAUS IKONOS“
Gražinos Mareckaitės knygos „Šiapus ir anapus Vilniaus vartų“  motyvais

Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje (Pilies g. 40)
Sausio 3, 4 d. 18:00 val. sausio 5 d. 19 val., sausio 11 d. 18:00 val.

Arbatvakaris „Senojo Vilniaus Ikonos“: http://youtu.be/s579gJDrtfc
Ateikite ir pajuskite paslaptingą ir magišką senojo Vilniaus dvasią visi, „kurie jaučia priedermę sau ir savajai sostinei,  kurie nori įamžinti lietuviškąją miesto savastį, kurie supranta ir nuoširdžiai myli Vilnių. Juk seniai žinoma, kad vilniečiai menininkai, kad ir kur gyventų, išsiskiria savitu dvasingumu. Kodėl Vilnių lenkai vadina romantizmo lopšiu? Kodėl žydai litvakai tokie talentingi? Ar dažnai apie tai susimąstome, ar stengiamės atpažinti savo šaknis, pasitikėdami savimi ir nebijodami būti nemadingi?“
Gražina Mareckaitė

Lošia: Eglė Tulevičiūtė, Virginija Kuklytė
Muzikuoja: Vilhelma Mončytė (su dainomis), Kristijonas Siparis (su gramofonu)
Talkina ir svečius vaišina: Jolanta Paškevičienė, Danguolė Žemaitytė
Įrengė ir režisavo: Eglė Tulevičiūtė
Sceninį vaizdą sutaisė: Kristijonas Siparis
Vaidintojų apdarus parūpino: Jūratė Liudvinavičienė, Danguolė Žemaitytė
Bilieto kaina – 35 Lt. Vietų skaičius labai ribotas. Bilietus galite įsigyti iš anksto Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje. Tel. 261 07 71, 8 689 83689, 8 686 34622, slapeliumuziejus@gmail.com              www.slapeliumuziejus.lt
Organizatorius: VšĮ „Meno ekspansija“
Partneris: Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus
Projektą dalinai parėmė Lietuvos kultūros taryba

 

Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejaus kviečia kartu palydėti besibaigiančius Kristijono Donelaičio metus ir dalyvauti Gedemino Spūdžio grafikos darbų parodos atidaryme, kuris vyks gruodžio 18 d., 15 val. Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejaus galerijoje (Pilies g. 40, Vilnius).
Parodoje bus eksponuojama per 30 medžio raižinių.
Paroda vyks iki 2015 m. sausio 18 d.

 
 
     
     
  2014 metai
  2013 metai
  2012 metai
 
2011 metai
 
2010 metai
 
2009 metai
 
2008 metai
 
2007 metai
 
2005-2006 metai