Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos
V. Krėvės-Mickevičiaus memorialinis butas-muziejus
Tauro 10-1, LT-01114 Vilnius,
El. p.: kreve@ takas.lt

Telefonas pasiteirauti, edukacinėms programoms ir ekskursijoms užsisakyti:
(8~5) 262 01 48

Muziejus veikia: antradieniais – šeštadieniais, nuo 10 iki 17 val.
Švietėjiškos programos ir ekskursijos pravedamos grupėms iki 20 žmonių.
Lankymas nemokamas!

 

 

V. Krėvės-Mickevičiaus muziejus
kviečia į šias edukacines programas:

 

 

„Krėvės išdaigos“ – skirta moksleiviams iki aštuntos klasės. Rašytojo gyvenimo epizodai pateikiami žaismingai kaip išdaigos, klausomasi jo paties minčių iš studijų laikų ir padavimo „Užkeikta merga“ ištraukų, kurias įgarsino aktorius Tomas Vaisieta.

„Išlieka tik kovojanti valia...“ – skirta moksleiviams ir visuomenei. V. Krėvė pristatomas kaip Klaipėdos sukilimo įkvėpėjas ir organizatorius. Ryškinamos šio gyvenimo epizodo sąsajos su jo sukurtąja drama „Šarūnas“.

„Orientalistinė popietė: kartu su V. Krėve ir R. Tagore“ – skirta vyresniųjų klasių moksleiviams ir visuomenei. V. Krėvės orientalistinė kūryba siejama su filosofija, indų muzika ir sakraline Rabindranato Tagorės poezija. Plačiau..

„V. Krėvė – akademikas, pirmasis prezidentas“ – skirta vyresniųjų klasių moksleiviams ir visuomenei. Pokalbis apie V. Krėvę kaip Mokslų akademijos įkūrėją žvelgiant į tragiškus 1940–1944-ųjų metų įvykius.

„Vincas Krėvė ir Sovietų invazija“ – skirta vyresniųjų klasių moksleiviams ir visuomenei. Pasakojama apie tragišką 1940-ųjų metų vasarą, kai V. Krėvė buvo įtrauktas į marionetinę „Liaudies vyriausybę“. Aptariamos Krėvės likimo sąsajos su jo drama „Skirgaila“.

„Draugystės atspindžiai: Vincas Krėvė ir rusų bei lietuvių poetai-simbolistai“ – skirta moksleiviams ir visuomenei. Išvargintam postmodernizmo nūdienos žmogui gali būti įdomus susitikimas su XX a. modernistinio sąjūdžio kūrėjais, ištikimais simbolizmo estetikai: Konstantinu Balmontu ir Jurgiu Baltrušaičiu. Lankytojus sudomins pasakojimas apie jų draugystę su V. Krėve ir šių trijų bičiulių kūrybinės sąsajos.

Taip pat kviečiame dalyvauti apžvalginėje ekskursijoje, kurioje Jūs išvysite V. Krėvės memorialiniame bute-muziejuje saugomus rašytojo baldus, rašomąją mašinėlę, turtingą biblioteką ir kitus vertingus eksponatus. Apsilankę muziejuje, pajusite autentišką V. Krėvės buto kambarių – darbo kabineto ir šeimos svetainės – aplinką, pamatysite žymaus lietuvių dailininko Justino Vienožinskio nutapytą Krėvės portretą. Muziejaus ekspozicijų salėje įsižiūrėdami į nuolat veikiančios parodos eksponatus pakeliausite V. Krėvės gyvenimo ir kūrybos keliais, pabūsite Subartonyse, Kijeve (Ukrainoje), Baku (Azerbaidžane), Kaune ir Filadelfijoje (JAV). Muziejaus lankytojai galės pasižiūrėti filmą „Vinco Krėvės gyvenimo takais“, išgirsti paties rašytojo balso įrašų (pvz.: apie kūrybą, apie derybas su Sovietų komisaru Molotovu), taip pat pasiklausyti aktorių įgarsintų V. Krėvės kūrinių: „Skerdžiaus“, „Lakštingalos“, „Gegutės“, „Kalvelio“, „Raganiaus“, padavimo „Užkeikta merga“ ir kt.