ES PROJEKTAI
 
Įvykdytas 2019-23 m. Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos ES projektas MEDINĖS ARCHITEKTŪROS PAVELDO MUZIEJAUS VILNIUJE, POLOCKO G. 52 SUKŪRIMAS. PROJEKTO PREZENTACIJA.

Vilniaus memorialinių muziejų direkcija
ir Literatūrinis A. Puškino muziejus partnerių teisėmis dalyvavo Lietuvos muziejų asociacijos neformaliojo švietimo edukaciniame projekte „Muziejus – mokykla – moksleivis. Muziejų ir bendrojo lavinimo mokyklų nacionalinis partnerystės tinklas“.
Projektas buvo gyvendinamas pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ VP1-2.2-ŠMM-10-V priemonę „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“. Projekto veiklos vyko 2012 - 2015 m. PROJEKTO PREZENTACIJA

  

Daugiau apie Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos edukacinę programą MOKOMĖS MUZIEJUOSE

  





2013 m. sausio mėnesį Vilniaus savivaldybės muziejai pradėjo dirbti su Lietuvos integralia muziejų informacine sistema (e LIMIS). Šios sistemos paskirtis – užtikrinti Lietuvos muziejuose saugomų eksponatų automatizuotą apskaitą, skaitmeninės informacijos apie juos kūrimą, kaupimą, saugojimą, sklaidą bei integravimą į virtualią kultūros paveldo erdvę.
Metų pradžioje LIMIS duomenų bazėje  buvo pateikti duomenys apie  255 Literatūrinio A. Puškino muziejaus eksponatus. Ruošiamasi įkelti ir kitų Vilniaus muziejų eksponatus. Į LIMIS perkelti duomenys šiuo metu yra tikslinami, papildomi ir  palaipsniui viešinami.
Susipažinti su viešai prieinamais Lietuvos muziejų  duomenimis apie jų saugomus eksponatus, galima LIMIS sistemos portale
www.limis.lt.

 



 

Jūs galite tapti mūsų rėmėjais
skambinkite
8.5 2628525, 8 6.7017742

 
Interneto svetainės lankytojų skaitliukas įdėtas 2007.01.10

Skelbiant šiame interneto portale esančią informaciją, prašome nurodyti portalo adresą: www.vilniausmuziejai.lt

©Vilniaus memorialinių muziejų direkcija

SVETAINĖS MEDIS                                                                                                                  sugrižti į titulinį


MARKUČIŲ DVARO MUZIEJUS

MARIJOS IR JURGIO ŠLAPELIŲ
NAMAS-MUZIEJUS


Untitled Document

 

Gerbiamieji Vilniaus miesto savivaldybės klientai!
Šį mėnesį atliekame apklausą dėl Klientų aptarnavimo skyriaus, Civilinės metrikacijos skyriaus, seniūnijų ir Savivaldybės jaunimo, sporto bei kultūros įstaigų veiklos skaidrumo.
Siekiame, kad būtumėte patenkinti teikiamomis paslaugomis ir nuolat geriname jų kokybę. Jūsų nuomonė, ką galėtume daryti geriau, skaidriau, paprasčiau, mums labai svarbi. Maloniai prašome skirti kelias minutes ir atsakyti į kelis klausimus:
 Apklausos nuorodos:  https://forms.office.com/e/0K070c6b7c

 


VERTA APLANKYTI






.Memorialinis kultūros ir informacijos centras








Lietuvos mokslininkų laikraštis

MOKSLO LIETUVA

 



 

Gerbiamieji svetainės lankytojai, Vilniaus memorialinių muziejų direkcija dėkoja visiems, paskyrusiems mums 1,2 proc. savo pajamų mokesčio. Ankstesniais metais pervestas mums lėšas panaudojome šios interneto svetainės serverio nuomai ir vardo palaikymui apmokėti, muziejų veikloms. Maloniai kviečiame kviečiame paremti mus ir šiemet.
ĮSTAIGOS DUOMENYS..


 

2012 m. pavasarį Lietuvos dailės muziejus pasirašė tarptautinio koncorciumo dalyvių sutartį su pagrindiniu projekto „Europena Photography“ (Europos Komisijos iš dalies finansuojamas tarptautinis senų fotografijų, sukurtų 1839–1939 metais skaitmeninimo ir sklaidos projektas)  vykdytoju Alinari 24 ORE Spa (kurio pareigas dabar yra perėmęs Promoter) dėl Lietuvos dailės muziejaus dalyvavimo projekte. Projektą įgyvendina 19 partnerių iš 13 pasaulio šalių. Lietuvos dailės muziejus – vienas iš jų. Jis organizuoja ir koordinuoja projekto įgyvendinimą Lietuvoje.Lietuvos muziejai – šio projekto dalyviai.  


 
Idėjų mugė, 2009 m.spalio 30 d.
     
 
 

Skaičius 13 vieneriems metams taps džiazo skaičiumi. Penktadienį, gruodžio 13 dieną, Vilniuje prasidės metus trunkantis džiazo muzikos projektas „13“.  Nuo tada, kiekvieno mėnesio 13 dieną, bus rengiami netikėti džiazo muzikos vakarai. Koncertai įvyks vis kitoje ir netradicinėje vietoje. Projekto organizatoriai – festivalis „Vilnius Mama Jazz”. „Skaičius 13 pasirinktas neatsitiktinai. Kitais metais vyks tryliktasis festivalis „Vilnius Mama Jazz”. Skaičius trylika yra nepelnytai spalvinamas tamsiomis spalvomis. Tad pamanėme – kas gi kitas, jei ne spalvingos džiazo improvizacijos galėtų padėti keisti požiūrį į tokį reikšmingą skaičių”, - sakė Judita Bartoševičienė, festivalio sumanytoja ir vadovė.Ji pažymėjo, kad tryliktos mėnesio dienos džiazo muzikos

 

koncertai vyks ne tik Vilniuje. Į koncertus bus kviečiami žymūs ir nauji, publikos dar neatrasti atlikėjai iš Lietuvos ir kitų šalių.  Pirmasis koncertas įvyks jau gruodžio mėnesio 13 dieną Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejuje (Pilies g. 40, Vilnius). Koncertuos jauna, bet ryški grupė „Sheep Got Waxed”. Koncerto pradžia 20.00.

Daugiau informacijos apie Vilnius Mama Jazz „13”:  www.vilniusmamajazz.lt
https://www.facebook.com/
vilniusmamajazz
, www.bilietai.lt
mob: +370*698*32636

 
Nuotraukos iš asmeninio archyvo: Judita Bartoševičienė - Mama Jazz, grupė „Sheep Got Waxed”: Adas Gecevičius, Simonas Šipavičius, Paulius Vaškas.

 
 
 
Kviečiame Jus gruodžio 9 d., 18 val., atvykti į žymaus operos solisto Vaclovo Daunoro tapybos darbų parodos „Jei širdin žmogaus aš galėčiau pažvelgt...“ atidarymą. Paroda vyks Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje (Pilies g. 40, Vilnius). Vaclovas Daunoras – vienas garsiausių pasaulyje lietuvių dainininkų. Jis gimė Žagarėje, 1962 m. baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (Zenono Paulausko klasę). Nuo 1960 m. dainavo Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, sukūrė ištisą galeriją įsimintinų vaidmenų. 1966–1968 m. stažavo Milano teatre „La Scala“. Nuo 1968 m. dėstė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, nuo 1983 m. – šios akademijos profesorius. 1993 m. V. Daunoras išvyko gyventi į JAV. Nuo 1996 m. dainavo Niujorko „Metropolitan Opera“ teatre. Pasak maestro V. Daunoro, jis niekada nesiekė tapti profesionaliu dailininku, tačiau gyvenime būta akimirkų, kai balsą norėjo iškeisti į drobę, dažus ir teptuką. Operos solisto karjera – tai nuolatinis ir varginantis buvimas viešumoje, dėmesio centre. Tik tuomet, kai lieki vienas pats su savo mintimis, širdin žmogaus gali pažvelgt ir tapyboje atrasti nusiraminimą, atgaivą, paguodą…
Paroda, kurioje skambės ir V. Daunoro įrašai, veiks iki šių metų gruodžio 31 d.
Parodos organizatoriai – VšĮ „Meno ekspansija“ ir Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus.
 

Paroda veiks 2013.12.03 - 2014.01.31

     


Projekto vadovė - Justina Juozėnaitė,
Venclovų namai-muziejus, tel. (8 5)~262 8525
El.paštas info.venclovos@vilniausmuziejai.lt

PROJEKTO PROGRAMA, KITA INFORMACIJA

Haldoro Laksneso muziejus Islandijoje


 

Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos direktorė Birutė Vagrienė ir Islandijos Haldoro Laksneso muziejaus direktorė Guðný Dóra Gestsdóttir pasirašė muziejų bendradarbiavimo sutartį

 

Projekto vadovė Justina Juozėnaitė pristatė viešnią Guðný Dóra Gestsdóttir Vilniaus savivaldybės muziejų darbuotojams


 

Parodos "Islandijos peizažai" atidarymas. M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokinia i- darbų autoria i- su parodos kuratore dailininke Vita Naumavičiene, prof. Tomu Venclova, Guðný Dóra Gestsdóttir, Birute Vagriene
 

Dokumentinio filmo „Anti-American wins Nobel prize“ (rež. Halldór Thorgeirsson) pristatymas. Diskusija apie Halldorą Laxnessą, jo ryšius su Sovietų Sąjunga ir pažinties su Antanu Venclova aplinkybes. Kalbasi Tomas Venclova,  Guðný Dóra Gestsdódir ir Justina Juozėnaitė.

 DAUGIAU FOTOGRAFIJŲ

Apie projektą Facebook'e..

 
 
 
 

11 RUDENS VAKARŲ
Šį rudenį Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus ir kino dokumentininkai Juozas Matonis ir Vytautas Damaševičius kviečia į 11 kino vakarų, kuriuose bus pagerbti dokumentinių filmų cikle „Menininkų portretai“ įamžinti, jau Amžinybėn išėję 33 garsūs Lietuvos menininkai. Daugiau..
Lapkričio 20 d. 18 val. filmų apie dailininkus K. Zimblytę, V. Kisarauską ir V. Šerį peržiūra.
Visa ciklo programa..

 
 

B. Gincevičiūtės memorialinis butas – muziejus „Beatričės namai“ (Vienuolio g. 2-1) 2013 m. lapkričio 19 d. 15 val. KVIEČIA Į KONCERTĄ „Lapkričio popietė pas Beatričę“. Dalyvauja Nacionalinės M. K. Čiurlionio  menų mokyklos mokytojų Žibutės Valkaitytės,  Eugenijos Jelesinos, Romualdo Taločkos ir Laimos Lileikienės mokiniai. Koncertmeisteriai Agnė Jurkūnienė, Saulė Eidukonytė, Andrzeij Palecki. Įėjimas nemokamas.

 

A. Žygavičiaus fotografija
 

SVEIKINAME!
Lapkričio 11 d. Lenkijos Nepriklausomybės dienos proga prezidentas Bronislawas Komorowskis Didžiojo kryžiaus ordinu apdovanojo Tomą Venclovą. Tai yra aukščiausias ne Lenkijos Respublikos piliečiui skiriamas apdovanojimas. Poetas, publicistas, vertėjas įvertintas už nepaprastus nuopelnus stiprinant tarpkultūrinį dialogą, humanizmo idėjų sklaidą ir kultūrinio Lenkijos paveldo populiarinimą.

 
 
Lapričio 14 d. 18 val. Venclovų namuose-muziejuje (Pamėnkalnio g. 34) vyko muzikos ir poezijos vakaras, skirtas poeto, disidento bei dainų kūrėjo ir atlikėjo Aleksandro Galičiaus atminimui. Vakarą vedė poetas ir vertėjas Georgijus Jefremovas.

Apie A. Galičių..

VAKARO FOTOGRAFIJOS

VIDEOREPORTAŽAS

 
 

B. Grincevičiūtės memorialinis butas-muziejus „Beatričės namai“
(A. Vienuolio 12-1)

Iėjimas laisvas

 
 

Tęsdamas renginių, skirtų paminėti V. Mykolaičio-Putino studentus, ciklą, Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos V. Mykolaičio-Putino memorialinis butas muziejus kartu prisiminti vieną žymiausių kūrėjų, buvusių profesoriaus V. Mykolaičio-Putino studentų, tęsusių pradėtus darbus ir padėjusių užbaigti V. Mykolaičio-Putino pradėtą Adomo Mickevičiaus poemos „Konradas Valenrodas“ vertimą į lietuvių kalbą. Vakarą vedė, poeto gyvenimo ir kūrybos apžvalgą pristatė Marius Mikalajūnas, renginyje dalyvavo bei prisiminimais dalinosi J. Marcinkevičiaus žmona Genovaitė Marcinkevičienė.Mokytojas metodininkas Marius Mikalajūnas parengė šia tema elektroninę pateiktį, skirtą mokykloms. RENGINIO FOTOGRAFIJOS

 
 

Lapkri
čio 3 d. (sekmadienį), 17 val., kviečiame į antrąjį tęstinio projekto „Lietuvos meno riteriai“ renginį, kuris vyks Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje (Pilies g. 40, Vilnius).  Šis renginys skiriamas Lietuvos operos patriarchui – solistui, pedagogui Antanui Sodeikai (1890–1979) pagerbti. Renginyje prisiminsime ir įžymius Antano Sodeikos brolius muzikus – solistą, pedagogą, chorvedį ir kompozitorių Stepą Sodeiką (1903–1964)  bei solistą ir pedagogą Stasį Sodeiką (1897–1981). Kultūriniu projektu „Lietuvos meno riteriai“ vilniečiai kviečiami prisiminti sostinėje gyvenusias ir kūrusias menininkų šeimas ar ištisas dinastijas, kurios mūsų dienomis nepelnytai primirštos, o gal daugeliui jau net nežinomos…  Projekto organizatoriai – VšĮ „Meno ekspansija“ bei Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus kviečia paklaidžioti prarasto laiko labirintais ir naujai atrasti mūsų kultūrinio paveldo „brangakmenius“. Renginyje dalyvaus ir prisiminimais dalinsis Sodeikų palikuonys, šeimos bičiuliai, kolegos: pedagogė Angelė Mažeikienė (Sodeikaitė), solistė ir pedagogė Giedrė Kaukaitė, Lietuvoje viešintis solistas Vaclovas Daunoras, pianistė ir pedagogė Erika Dineikaitė, legendinio tenoro Kipro Petrausko duktė Aušra Petrauskaitė. Kamerinę koncertinę programą atliks baritonas Vytautas Vepštas ir pianistė Olga Taškinaitė.
 

2013 m. vasarą Vilniaus memorialinių muziejų direkcija ir Baltarusijos

Apie Maksimą Tanką..

Vytauto Žeimanto straipsnis..

 

valstybinis literatūros istorijos muziejus pasirašė muziejų bendradarbiavimo sutartį. Ją vykdant, spalio 31 d. 17 val. Venclovų namuose-muziejuje (Pamėnkalnio g. 34) bus atidaryta literatūrinė-dokumentinė paroda „Maksimas Tankas. Gyvenimo puslapius vartant...”, skirta Baltarusijos poeto Maksimo Tanko 100-čiui, kurią parengė Baltarusijos valstybinis literatūros istorijos muziejus. Renginyje dalyvauja Baltarusijos Respublikos ambasadorius Lietuvos Respublikoje Draženas Vladimiras Nesterovičius, BR ambasadoriaus patarėja kultūros klausimais Irina Zubko,  BR nacionalinės UNESCO komisijos narys, poetas, vertėjas Anton Butevič, Baltarusijos valstybinio literatūros istorijos muziejaus direktorė Lidija Markevič bei muziejaus moksliniai bendradarbiai. Įėjimas laisvas.

FOTOGRAFIJOS

 

2013 m. spalio 30 d. 18.00 val. ,,Beatričės namuose" ( A. Vienuolio 12-1) vakaro „Mal(ai/ei)šių kodas I” metu bus prisimintos Vaižgantinės, Juozo Tumo-Vaižganto literatūrinės premijos laureatai, pagerbti išėję anapilin šios premijos laureatai - Filomena Taunytė, Justinas Marcinkevičius. Aktorius Ferdinandas Jakšys skaitys Vaižganto kūrybą. Įėjimas laisvas.

 

11 RUDENS VAKARŲ
Šį rudenį Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus ir kino dokumentininkai Juozas Matonis ir Vytautas Damaševičius kviečia į 11 kino vakarų, kuriuose bus pagerbti dokumentinių filmų cikle „Menininkų portretai“ įamžinti, jau Amžinybėn išėję 33 garsūs Lietuvos menininkai. Daugiau..
Spalio 30 d. 18 val. filmų apie aktorę M. Mironaitę, režisierius M. Giedrį ir A. Grikevičių peržiūra.
Visa ciklo programa..

 
 

Daugiau apie spektaklį..

 
 
 

2013 m. spalio 24 d. Venclovų namuose-muziejuje vyko pokalbis su poete Ineza Juzefa Janone vartant naujausią jos eilėraščių knygą Esame, kad nebūtume. Autorę kamantinėjo kolega rašytojas Vytautas Girdzijauskas ir leidėjas filosofas Andrius Konickis.

FOTOGRAFIJOS

 
Spalio 22 d. (antradienį) 18 val. Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejuje atidaroma menininkės, žmogaus teisių aktyvistės Vilmos Fioklos Kiurė fotografijos paroda „Parubanka: trūkinėjantys ryšiai“.
„Parubanka“ – autentiškas Kirtimų gyvenvietės pavadinimas. Taip savo gyvenamąją vietą vadina Vilniaus romai, kurie Kirtimuose įsikūrė iškart po Antrojo pasaulinio karo. Paroda – tai trumpas pasakojimas apie Parubankos žmones, apie jų džiaugsmus ir bėdas. Apie motinas ir jų vaikus, apie trūkinėjančius ryšius, įkalinus ir atskyrus mamas nuo vaikų.

Parodos atidarymo metu bus pristatyta ir to paties pavadinimo knyga, kurioje iš vaikų piešinių, motinų laiškų fragmentų sudėliota atskirties ir skausmo istorija.
 
FOTOGRAFIJOS
 

Dėl Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejuje susiklosčiusių nepalankių techninių aplinkybių spalio 18 d. planuotas Svajonės ir Pauliaus Stanikų parodos atidarymas neįvyks. Paroda bus atidaryta 2014 m. vasario 6 d. Atsiprašome už nepatogumus.

     

PRADEDAME DAINUOJAMOSIOS POEZIJOS VAKARŲ CIKLĄ

2013 m. spalio 17 g. 18 val. Venclovų namuose-muziejuje prasidėjo dainuojamosios poezijos vakarų ciklas. Pirmajame renginyje prisiminėme Rusijos dainuojamosios poezijos pradininką Bulatą Okudžavą. Prisiminimais apie atlikėją dalinosi ir jo kūrybą atliko poetas, vertėjas Georgijus Jefremovas. RENGINIO FOTOREPORTAŽAS

 
     

Daugiau apie renginį..

FOTOGRAFIJOS

 
  2013 m. spalio 10 d.,
Laisvasis universitetas (LUNI) pakvietė į susitikimą su Giedriumi Cikanavičiumi, kuris domisi gyvenimo ir mokymosi be mokyklos („unschooling“) filosofija. Susitikimas vyko Venclovų namuose, Pamėnkalnio g. 34, Vilniuje. 
Nemokyklinimo esmė – sudaryti sąlygas vaikui mokytis nenaudojant prievartos. Šios filosofijos nuostata yra ta, kad žmogus gali išmokti to, ko jam reikės, ir tada, kai jam to reikės, vedamas vidinės motyvacijos, o mokymas prievarta daro daug daugiau žalos, nei suteikia naudos gautos žinios.
     
     

2013 metų spalio 3 - 5 dienomis Talino Linnamiajės rusų licėjaus muziejuje ,,А. С. Пушкин. Век ХХ“ Literatūrinis A. Puškino muziejus įvykdė LR Kultūros ministerijos dalinai finansuojamą projektą  „Aleksandras Puškinas – tiltas integruojant tautinių mažumų kultūras į daugiakultūrinių Vilniaus ir Talino miestų kultūrinį gyvenimą“. Literatūrinio A. Puškino muziejaus vyr. fondų saugotoja Dainora Aukštakienė pristatė fotografijų parodas ,,Literatūrinis A. Puškino muziejus Grigorijaus ir Varvaros Puškinų Markučių dvare ir ,,Lietuvos moksleivių meninės saviraiškos konkursų ,,Mano Aleksandras Puškinas“dalyvių darbai“ ir pakvietė Talino moksleivius 2014 m. dalyvauti šiame konkurse. Daugiau, fotografijos..

 

11 RUDENS VAKARŲ
Šį rudenį Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus ir kino dokumentininkai Juozas Matonis ir Vytautas Damaševičius kviečia į 11 kino vakarų, kuriuose bus pagerbti dokumentinių filmų cikle „Menininkų portretai“ įamžinti, jau Amžinybėn išėję 33 garsūs Lietuvos menininkai. Daugiau..
Pirmasis šio ciklo vakaras muziejuje vyks rugsėjo 25 d. 18 val. , Bus demonstruojami dokumentiniai filmai apie dailininkus R. Gibavičių,V. Kalinauską ir T. Valaitį.
Visa ciklo programa..

 
 

Kviečiame dalyvauti ir kartu su mumis pasidžiaugti apdovanojant Lietuvos kultūros asmenybes medaliais „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“. Iškilmės vyks rugsėjo 20 d., 15 val. Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje (Pilies g. 40, Vilnius). Medaliais, kuriuos įsteigė ir kasmet skiria visuomeninė komisija, bus apdovanoti muzikas ir pedagogas Vladimiras Čekasinas, aktorius Juozas Budraitis ir dainininkas  Stasys Povilaitis.
Visuomeninė komisija „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ aktyviai veikia jau ketvirtus metus. Jos steigėjai yra Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus, Krašto apsaugos bičiulių klubas, Vilniaus rotušė ir Vilniaus ainių klubas. Daugiau..
 
     
 

2013 m. rugsėjo 19 d. 18 val.
Venclovų namuose-muziejuje
(Pamėnkalnio g. 34)
vyko poeto, vertėjo
Georgijaus Jefremovo
eilėraščių ir mažųjų poemų rinkinio „Листья голубя” („Balandžio lapai”) sutiktuvės.

 

 

Kviečiame Jums patogiu metu apsilankyti Literatūrinio A. Puškino muziejaus parodoje „Europos paveldo dienos 2013. Genius temporis Literatūrinio A. Puškino muziejaus rinkiniuose“. Plačiau..

Paroda eksponuojama darbo dienomis (pirmadienis – penktadienis) Vilniaus miesto savivaldybės 2 aukšto hole nuo 2013 m. rugsėjo 17 d. iki 2013 m. rugsėjo 29 d.

 
 

Laisvasis universitetas (LUNI), dalyvaudamas antrajame Vilniaus knygų festivalyje, rugsėjo 14 d., šeštadienį, 21 val. surengė naktinę kelionę „Naujasis literatūrinis Vilnius“. Gausiai susirinkę nuotykių ieškotojai aplankė buvusį Vilniaus „brodą“, senamiestį bei vietas, netolimoje praeityje susijusias su literatūriniu Vilniaus gyvenimu. Į improvizuotos ekskursijos maršrutą buvo įtrauktas ir Venclovų namai-muziejus.Tų vietų istoriją pasakojo Darius Pocevičius, jose besilankiusių rašytojų kūrybos ištraukas skaitė Aidas Baublys.

Justo Ingelevičiaus fotografijos Facebook'e..

 

Literatūrinis A. Puškino muziejus rugsėjo 13 d. surengė diskusiją
"Gamtos ir kultūros paveldas Markučiuose. Epochų jungtys: praeitis - dabartis - ateitis" . Diskusija buvo organizuota Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Lietuvoje rengiamų Europos paveldo dienų  - 2013 "Epochų ženklai" kontekste. Plačiau..
     
     
Kviečiame Jus į šiaurinio budizmo religinės tapybos – ritininių piešinių thankų iš Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Rytų meno kolekcijos bei meno dirbinių iš privačių kolekcijų parodos atidarymą, kuris vyks rugsėjo 10 d., 17 val. Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje (Pilies g. 40, Vilnius). Ši paroda – tai Tibeto kultūros dienų, lydėsiančių Jo šventenybės Dalai Lamos XIV vizitą Lietuvoje š. m. rugsėjo 12–13 d., dalis. Daugiau..  
     
Andre Vida
  Rugpjūčio 14 d.Venclovų namuose svečiavosi džiazo atlikėjų André Vida ir Lietuvos saksofonininko improvizatoriaus Dovydo Stalmoko duetas. André Vida - amerikiečių kompozitorius, saksofonistas, aktyviai koncertavęs kaip solo atlikėjas, taip pat bendradarbiavęs su plačiu grupių bei atlikejų ratu. Daugiau..
 

"Beatričės namai" (A. Vienuolio 12-1) iki rugpjūčio 6 d. kviečia į skulptoriaus, juvelyro ir dizainerio Vitalio Čepkausko  parodą. Autorius sukūrė visiškai netikėtą žaislų kolekciją, skirtą vaikams ir ne vaikams.   Maloniai laukiame!  Muziejaus darbo laikas: I - V - nuo 10 iki 17 val. (paskutinis mėnesio penktadienis - sanitarinė diena). Lankymas nemokamas. Telefonas pasiteiravimui: 8.5 2617422.

     


Parodoje „Pažįstamas ir nepažįstamas Lionginas Šepka“ bus eksponuojami garsiausio Lietuvoje dievdirbio drožiniai ir fotografijos. Jau nuo liepos 8 d. - Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejaus galerijoje (Pilies g. 40, Vilniuje) vilniečiai ir miesto svečiai galės susipažinti su unikalių drožinių kūrėjo Liongino Šepkos kūrybiniu palikimu. Paroda veiks 2 savaites.
     


Apie autorių ir parodą..

PARODOS ATIDARYMO FOTOGRAFIJOS

 
KULTŪROS NAKTIS 2013


Kadras iš filmo ,,Chronos ABC "

 

Šiemet Kultūros naktis Venclovų namuose-muziejuje buvo skirta mėgstantiems kurti filmus. 2013 m. liepos 5 d. 20 val. buvo rodomas Vytauto Juozėno 16 mm spalvotas filmas „Chronos ABC“. Vaizdo reportažą iš renginio galima pažiūrėti per LRT liepos 10 dienos kino naujienų laidoje KINFO.

KULTŪROS NAKTIS 2013

FOTOGRAFIJOS
Kultūros nakčiai vis labiau apgaubiant Vilniaus miestą, žinomų ir nežinomų pasakų personažai pakvietė užsukti į rašytojų namą Tauro kalno papėdėje (Tauro g. 10-1, Vilnius). 2013 m. liepos 5 d., penktadienį, 20 val. Vinco Krėvės namų svetainėje vyko renginys „Rytų pasakų slėpiniai“. Matėme autorinę dailininko Virginijaus Kašinsko tapybos darbų parodą „Mitologiniai akmenys“, išgirdome japoniškos fleitos šiakuhači skambėjimą, atliekamą Gedimino Sederevičiaus. Aktorė Dalia Michelevičiūtė pakvietė į Vinco Krėvės „Rytų pasakų“ pasaulį ir į garsiąją azerbaidžaniečių lyriko Nizami meilės poemą „Leili ir Medžnūnas“, prilygstančią Romeo ir Džuljetos istorijai. Šventinę programą užbaigė filmo „Daivų keliais“ (rež. Gediminas Sederevičius, 2012), sukurto pagal Vinco Krėvės apysaką „Šventųjų Gango vilnių pasaka“ peržiūra. Teskamba Rytų pasakos ne tik Kultūros naktį!

KULTŪROS NAKTIS 2013

TARPti. Nuo flamenko iki sutartinių
Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejus
liepos 5-osios vakarą į savo glėbį priviliojo daugybę „Kultūros nakties“ dalyvių. Nors liūtis neleido surengti koncerto lauke priešais muziejų, žiūrovai ir atlikėjai puikiai įsitaisė senoviniame muziejaus rūsyje ir jo skliautus sudrebino muzikos, šviesų, spalvų ir šokio tarpsmas, jungiantis ispanišką karštį ir lietuvišką santūrumą, kurį pademonstravo Manuel Romero Jimenez- vienas ryškiausių nūdienos flamenfo dainininkų iš Sevilijos, Javier Gomez - gitaristas iš Madrido, Tamara Lucio - flamenko šokėja iš Sevilijos bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Vaidybos ir režisūros katedros studentai su dėstytoja, aktore ir dainininke Brigita Bublyte-La Gita (kuri taip pat yra šio renginio idėjos autorė ir režisierė). Daugiau..

 
Nežinomo autoriaus nuotraukoje: gitaristas iš Madrido Javier Gomez

KULTŪROS NAKTIS 2013
 

,,Tu gyveni žemėlapio spragoj,/anapus kalendoriaus." ( Iš Tomo Venclovos eilėraščio, dedikuoto Viktorui Petkui)


Birželio 14 d., Gedulo ir vilties dieną, Venclovų namuose-muziejuje vyko vakaras, skirtas prisiminti ilgametį kovotoją už žmogaus teises, politinį kalinį, tremtinį ir Lietuvos

 


V. Naujiko fotografija

Helsinkio grupės steigėją Viktorą Petkų (1928 – 2012). Renginyje dalyvavo buvę Viktoro Petkaus bičiuliai, bendražygiai, taip pat sulaukėme garbingų svečių - Tomo Venclovos ir žymaus Lenkijos disidento Adamo Michniko, skambėjo Georgijaus Jefremovo atliekamos dainos. Moderavo muziejininkė Justina Juozėnaitė . FOTOGRAFIJOS


G. Zemlicko fotografijos iš vakaro 2013.06.14

     

Vilniaus Rotušėje gegužės 13 d. poetui Tomui Venclovai buvo suteiktas Vilniaus miesto garbės piliečio vardas. Kaip sveikinimo kalboje pasakė Vilniaus meras Artūras Zuokas, miesto taryba vienbalsiai priėmė šį sprendimą 2013 m balandžio 3 d. posėdyje. Į iškilmes poetas atvyko su žmona Tatjana Venclova. Poeto pasveikinti į Rotušę susirinko jo draugai. Specialiai tai progai iš užsienio atvažiavo žymūs disidentai Adamas Michnikas ir Liudmila Aleksejeva, Amerikos rašytoja  Ellen Hensey ir jos  vyras Marc Carlson,  vertėja Claudia Sinnig. T. Venclovą nudžiugino atvykę mokyklos bičiuliai daininkas Virgilijus Noreika,  fizikas Ramūnas Katilius su žmona Ele, architektas Audronis Katilius, bičiuliai Audronė ir Romas Misiūnai, dainininkė Violeta Štromienė, perkusininkas Vladimiras Tarasovas.

 


Taip pat iškilmėse dalyvavao kunigas Julius Sanauskas, LLTI direktorius Mindaugas Kvietkauskas, europarlamentaras Justas Vincas Paleckis, leidėjas Raimondas Paknys ir dar daug kitų svečių.

IŠKILMIŲ FOTOGRAFIJOS

     2013 m. sukanka 35-eri metai, kai Paryžiaus leidinyje "Kultūra” buvo išspausdintas vienas pačių žinomiausių T. Venclovos kūrinių – kartu su Č. Milošu 1978 metais parašytas dialogas Vilniaus tema “Vilnius kaip dvasinio gyvenimo forma”, iš kurio nemažai pasaulio žmonių pirmą kartą sužinojo apie Lietuvos ir Vilniaus problemas. Vilniaus vaizdai iškyla T. Venclovos poezijoje, Vilniaus gyventojai, architektūra ir įžymybės talentingai aprašyti jo knygose ,,Vilnius. Vadovas po miestą“ (2001), „Vilniaus vardai“ (2006),  „Vilnius. Asmeninė istorija“(2011).
     Vilniuje T. Venclova 1976 m. tapo vienu iš penkių „Helsinkio susitarimų vykdymui remti Lietuvos visuomeninės grupės“ nariu steigėju. 1977 m. emigravęs į JAV, buvo šios grupės atstovu vakaruose ir garbingai šią misiją vykdė: 1977 m. vasario 24 d. jis buvo pakviestas dalyvauti JAV Kongreso CSCE komisijoje ir liudijo apie Helsinkio susitarimų laužymą sovietų okupuotoje Lietuvoje, vėliau apie tai dar daugybę kartų liudijo viešuose pranešimuose įvairiose pasaulio šalyse. 1981 m. JAV buvo išleista T. Venclovos knyga „Lietuva pasaulyje. Publicistika“.
     Kuomet Vilniuje 1991 m. sovietų tankai traiškė beginklius žmones, sausio 15 dieną New York Times paskelbė  trijų poetų T. Venclovos, J. Brodskio ir Č. Milošo protestą  „Poetai už Lietuvą“, kuriame buvo rašoma:„Mes esame trys poetai, draugai, atstovaujantys tris kalbas: lietuvių, rusų ir lenkų. Mes raginame pasaulio bendruomenę – mūsų kolegas rašytojus ir visus sąžiningus žmones – pakelti protesto balsą prieš nežmonišką Sovietų išpuolį prieš Lietuvos žmones. Pastarųjų dienų įvykiai prilygsta bjauriausiems Sovietų sistemos ekscesams“.
     T. Venclova yra žinomas pasaulyje mokslininkas slavistas, kelių pasaulio universitetų garbės daktaras, visuomenės veikėjas, pelnęs ne vieną apdovanojimą už toleranciją, kultūrinę ir visuomeninę veiklą, kuri jungia tautas, nevengia nepatogių klausimų ir siekia juos spręsti. T. Venclova yra žymus poetas, kurio kūryba įtraukta į Lietuvos mokyklų programas.
     Vilnius turi pelnytą teisę ir pagrindą didžiuotis, kad jame subrendo tokia iškili asmenybė, o suteikus Vilnius  miesto garbės piliečio vardą T. Venclovai, bus įtvirtinti poeto ir jo mylimo miesto ryšiai visiems laikams.

     Taip pat skaitykite www.vilnius.lt
, bernardinai.lt
 

SEMINARAS
DIPLOMATO, VERTĖJO IR POETO JURGIO BALTRUŠAIČIO 140-SIOMS IR JO SŪNAUS, DIPLOMATO BEI MENOTYRININKO JURGIO BALTRUŠAIČIO 110-SIOMS GIMIMO METINĖMS PAMINĖTI
2013 m.  birželio 7 d. 16 val.

Programa:

„Jurgis Baltrušaitis XX a. pradžios kultūroje“
Doc. Birutė Meržvinskaitė, Vilniaus universitetas

„Pakylėtumo poetika Jurgio Baltrušaičio poezijoje“
Dr. Julija Snežko, Vilniaus universitetas

„Archyvų akiračiai: Jurgio Baltrušaičio menotyra“
Dr. Odeta Žukauskienė, Lietuvos Kultūros tyrimų institutas

„Jurgio Baltrušaičio įnašas į armėnų architektūros ir dailės tyrimus“
Istorikė Vega Ribikauskienė, Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras

„Armėnija ir Baltrušaičiai”
Vahagn Grigorjan, rašytojas, Armėnijos Respublikos Nacionalinės premijos laureatas

„Jurgio Baltrušaičio diplomatinė veikla”
Dr. Algimantas Kasparavičius, Lietuvos istorijos institutas

 Moderatorė Laima Žukauskaitė, Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos
Venclovų namų-muziejaus vyriausioji fondų saugotoja

 Dalyvauja: Styginių kvartetas "Projektas A"
Eiles skaito aktorius Petras Venslovas

Rengėjai: Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos Venclovų namai-muziejus ir Lietuvos armėnų sąjunga. Partneris: Tautinių bendrijų namai

Seminaras vyks Tautinių bendrijų namuose (Raugyklos g. 25, Vilnius)

Programa..                        Apie tėvą ir sūnų Baltrušaičius..

 

Birželio 5 d. Venclovų namuose-muziejuje (Pamėnkalnio g. 34) svečiuojasi mini festivalis, skirtas garso menui ir triukšmui "Bangų mūša". Išgirsime atlikėją iš Rusijos Aleksander Markvart ir vietinius garso meno kūrėjus: Gintą Kraptavičių ir Darių Čiūtą. 
Aleksandras Markvartas yra Kemerove gimęs avangardinis muzikantas, teatro projektų dalyvis ir renginių bei festivalių oganizatorius. Daugelyje savo projektų ir performansų jis naudoja platų muzikinių instrumentų spektrą: fortepijoną, gitarą, akordeoną, saksofoną, trimitą, analoginius sintezatorius, elektroninius būgnus, fleitą, nešiojamąjį kompiuterį bei įvairius objektus, laidus, elektros prietaisus ir t.t. Menininko kūryboje susikerta daug muzikinių stilių – nuo radikalios laisvos improvizacijos, triukšmo ir hardcore iki gerai struktūruotų kompozicijų, minimal techno ir post-folk.
Markvartas įkūrė polistilistinės muzikos kolektyvus „Studio of Unconscious Music“ („SUM“) ir „Siberian Improvisation Company“ („SIC“). Dalyvavo eksperimentinių grupių „Inorganic Blossoming“, „PSVSV“, „Cherubs“, „Importunate Twins“ ir „Sekta Phoenix“ veikloje. Bendradarbiauja su įvairiais muzikos kūrėjais – Ilja Belorukovu, Aleksejumi Borisovu, „Léon“ (Šveicarija), „Plaistow“ (Šveicarija), Stefano Ferrianu (Italija), Simone'u Quatrana (Italija), „ByZero“, „St. Petersburg Improvisers Orchestra“ ir kitais.
2011 m. kartu su bendraminčiais įkūrė nepriklausomą įrašų kompaniją ir meno grupę „Akt-Produkt“. Rengia festivalius ir koncertus Kemerove (svarbiausi renginiai – įvairių menų festivalis „Theses“, „Naktis dailės muziejuje“, teatro festivalis „Oncoming Traffic“). Koncerto pradžia: 21:30 val./ kaina 15 Lt;
https://www.facebook.com/events/154528581396371

Organizatorius: Arma Agharta

     

Literatūrinis A.Puškino muziejus (Subačiaus g. 124, Vilnius)  kviečia Lietuvos moksleivius į XIII moksleivių meninės saviraiškos konkurso "Mano Aleksandras Puškinas"dalyvių pagerbimo šventę ir poeto Aleksandro Puškino 214-ųjų gimimo metinių paminėjimą. Laukiame visų 2013 m. birželio 6 d. 12 val. Literatūriniame A.Puškino muziejuje.
Konkurse dalyvavusių moksleivių katalogas
..
Konkurso laureatai..

 

 

Telefonai pasiteirauti (8.5) 260 0080, 260 0415

 

 

 

Gegužės 30 d. Venclovų namuose-muziejuje vyko muzikinė-literatūrinė popietė „Tave išgirsiu aš pavasario šauksme“. Antano ir Tomo Venclovų poeziją skaitė ir muzikinius kūrinius atliko Algirdo muzikos mokyklos mokiniai. Koncerto rengėja ir režisierė - Algirdo muzikos mokyklos mokytoja Nerutė Šiliūtė. FOTOGRAFIJOS

 

 
 

MUZIEJŲ NAKTYS - VIS DAR NEMOKAMAI ! 2013.05.17-18

 

Kinorama Krėvės svetainėje gegužės 18 d., šeštadienį, V. Krėvės-Mickevičiaus memorialiniame bute-muziejuje (Tauro g. 10-1): Nuo 20 val. bus rodomas aktoriaus Tomo Vaisietos, talentingo Vinco Krėvės tekstų žinovo ir skaitovo, monospektaklis „Subartonių vaidila“, įrašytas rašytojo gimtajame sodžiuje.
Nuo 20.45 val. – meninis filmas „Daivų keliais“, sukurtas Vinco Krėvės apysakos „Pratjekabuda“ motyvais. Šį filmą pristatys režisierius Gediminas Sederevičius.
Nuo 22 val. – dokumentinis filmas „Azerstano šalis“, vaizdingai pristatantis Krėvės jaunystės miesto Baku panoramą.
Atvykite ir patys įsitikinkite, kad Krėvės pėdos gimtinėje, o akys aprėpia platųjį pasaulį! Muziejaus lankymas ir filmų peržiūros nemokamos.
Muziejuje taip pat veikia Valentino Algirdo Kaliūno fotografijų paroda „Čiurlionio gimtinės takais“.

RENGINIO FOTOGRAFIJOS
 
 

B. Grincevičiūtės memorialinis butas – muziejus „Beatričės namai“ (A.Vienuolio 12 – 1, įėjimas iš kiemo)  gegužės 18 d. 20 val. „Muziejų nakties“ proga savo lankytojams dovanoja  kūrybinį užsiėmimą „Mūsų norai – mūsų pasirinkimai“.
Svajojate dalyvauti dailės saviraiškos užsiėmimuose, bet vis nesiryžtate? Norite geriau pažinti save? Abejojate savo norais ir nežinote, ką Jums gyvenime pasirinkti? O gal šiaip norite pabūti muziejuje vėlų vakarą? Jei taip, registruokitės iš anksto (vietų skaičius ribotas!) Tel. 85.2617422; 86.7883655, info.grinceviciutes@vilniausmuziejai.lt;
Užsiėmimą ves Dainora Skrabulienė - edukologijos mokslų magistrė, dailės didaktikos šakos specialistė, turinti

technologijos ir dailės mokytojo kvalifikaciją. Šiuo metu dirba Vilniaus Gabijos gimnazijoje, Simono Dailės Studijoje, Menų terapijos centre bei aktyviai dalyvauja  visuomeniniame – meniniame bei kultūriniame gyvenime. Viena iš Simono Dailės Studijos įkūrėjų, dailės užsiėmimų ir studijos veiklos koordinatorė, vedanti dailės saviraiškos užsiėmimus, organizuojanti  kūrybinius projektus, dailės plenerus ir kūrybines stovyklas.

 

Gegužės 18 d. Venclovų namuose-muziejuje (Pamėnkalnio g. 34) „Muziejų nakties“ programą ,,Nakties šifrai" atliko grupės „Betoniniai triušiai“ nariai Antanas Dombrovskij (Gana 2) ir Vadimas Korotajevas (t‘), dažnai rengiantys originalius pasirodymus Lietuvoje ir užsienyje. Prie jų prisijungė ir poeziją skaitė Aistė Meidutė.
Antroje renginio dalyje meninę programą parodė fakyrų trupė "Ugnies ženklai".
"Muziejų nakties" Venclovų namuose-muziejuje programa prasidėjo 21 val. 

DAUGIAU FOTOGRAFIJŲ
 

 

Nuotraukos: paukštis - Ričardo Anusausko, kitos trys (šokėjos) – Martyno Aleksos

Gegužės 18 d. Muziejų naktis Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejuje
(Pilies g. 40) prasidės dar saulei nenusileidus, nuo 16 valandos. Muziejaus galerijoje vyks keliautojo ir fotomenininko Ričardo Anusausko nuotraukų paroda ir albumo „Azijos spalvos“ pristatymas. Įspūdingų vaizdų iš įvairių pasaulio šalių autorius pats sutiks lankytojus ir mielai dalinsis įspūdžiais iš savo egzotiškų kelionių.
Nuo 20 val. Pilies gatvėje, ties 40-uoju numeriu pažymėtu namu ir uždarame muziejaus kiemelyje skambės ispaniška muzika – Flamenko klubo „Tientos“ šokėjos ugningais ritmais kaitins žiūrovų kraują, o neišlaikiusieji galės įsijungti į naktinį šokio siautulį ant senamiesčio grindinio, po žvaigždėmis.

 
Literatūriniame A. Puškino muziejuje
(Subačiaus g. 124) gegužės 18 d., minint Tarptautinę muziejų dieną, nuo 10 iki 17 val. - nemokamas muziejaus lankymas; nuo 17 iki 19 val- poeto A. Puškino asmenybės ir kūrybos tematika sukurtų kino filmų demonstravimas muziejaus edukacinių užsiėmimų auditorijoje.
 

Gegužės 17 d., penktadienį, ,Mykolaičio-Putino memorialinis butas-muziejus (Tauro g. 10-3, Vilnius) prisijungė prie tarptautinės akcijos „Europos muziejų naktis 2013“. Lankytojams muziejus duris atvėrė 17 val., kviesdamas į literatūrinį vakarą – Inezos Juzefos Janonės poezijos knygos „esame, kad nebūtume“ pristatymą.
Renginyje dalyvavo humanitarinių mokslų daktarė, literatūrologė Elena Baliutytė-Riliškienė, humanitarinių mokslų daktarė Alma Lapinskienė, rašytojas, poetas, literatūros kritikas Alfredas Guščius, filosofas, humanitarinių mokslų daktaras, „Naujosios Romuvos vyriausiasis redaktorius Andrius Konickis, fleita grojo Justina Orlovskytė. Susirinkusiuosius pakvietėme ne tik klausytis vakaro svečių

 


Inesa Juzefa Janonė

pokalbių apie knygą, muzikos, skaitomos I. J. Janonės poezijos, bet ir patiems įsitraukti į literatūrinį šurmulį bei kartu su kitais skaityti eilėraščius!

FOTOGRAFIJOS

 
 
 

Antrus metus, bendradarbiaujant su svetaine rasyk.lt ir jos autoriais, pristatomos naujos pjesės. Sumanymo, kilusio iš pačių rašykų individualios iniciatyvos siekis - skatinanti naujos lietuvių dramatugijos atsiradimą, plėtoti skaitymo tradicijas, galbūt – atrasti aktualius darbus lietuvių teatrų scenoms.
 Nerasite išsamios informacijos apie minėtus autorius rasyk.lt ar globaliuose Facebook puslapiuose – tik savotiškas rašymo iškrovas, pasireiškiančias žanrų (poezija, proza, esė, scenarijai, šiukšlių dėžė ir kt.) temų ir turinio akibrokštais, nepatogiu žodynu ar tobulai įvaldyta forma bei iškalbingus protrūkius dienoraščiuose.  Jau dabar žinoma, kad iš šio, į amžinas vertybes nepretenduojančio aruodo, keletą idėjų pasisėmė dabarties muzikos kūrėjai, teatrai, kultūros leidiniai.
 Naujos dramaturgijos ir provokuojančių diskusijų išsiilgusiems -  vakaras „Gyvi skaitymai“. Įėjimas nemokamas – kviečiame apsilankyti.
 Rengėjai: Iš Arti, rasyk.lt
Partneriai: Stalo teatras, Venclovų namai-muziejus, leidykla „Vaga“

 

Partizanų ir tremtinių dainas dainavo Lietuvos edukologijos universiteto Muzikos katedros doc. Zitos Grigienės klasės studentai. Hagiografinius tekstus iš Algimanto Bučio knygos „Seniausiosios lietuvių literatūros istorija ir chrestomatija“ pristatė skaitovas Virgilijus Kubilius. Su XIII a. šventaisiais lietuvių literatūroje supažindino dr. Algimantas Bučys. RENGINIO FOTOGRAFIJOS

 
 
 
 

2013 m. gegužės 3 d. Venclovų namuose-muziejuje vyko susitikimas su poetais Gvidu Lataku (Kaunas) ir Danieliumi Milašausku (Klaipėda) bei naujausių jų knygų "Nekalendoriniai šventieji" ir "Rumbai" pristatymas. Pokalbį moderavo "Naujosios Romuvos" redaktorius Andrius Konickis

 
 

RENGINIO FOTOGRAFIJOS

 
 

Pasaulinės kultūros dienos proga – apdovanojimai iškilioms asmenybėms.
Balandžio 15-ąją, minint Pasaulinę kultūros dieną, paskelbta, kokioms iškilioms kultūros asmenybėms nuspręsta skirti apdovanojimus „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“. Medaliais, kuriuos įsteigė ir kasmet skiria visuomeninė komisija, bus apdovanoti muzikas ir pedagogas Vladimiras Čekasinas, aktorius Juozas Budraitis ir dainininkas  Stasys Povilaitis. Per iškilmingą apdovanojimo ceremoniją, kuri numatyta gegužės pabaigoje, medalis bus įteiktas ir maestro Donatui Katkui (jam apdovanojimas paskirtas anksčiau, bet dar nebuvo įteiktas).
Visuomeninė komisija „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ aktyviai veikia jau ketvirtus metus. Jos steigėjai yra Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus, Krašto apsaugos bičiulių klubas, Vilniaus rotušė ir Vilniaus ainių klubas. Per šį laikotarpį buvo apdovanota nemažai visuomenės veikėjų, kovotojų už Lietuvos laisvę. Pirmojo laipsnio medaliais „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai“ buvo apdovanotos Sausio 13-osios ir Medininkų pasienio posto aukos, tokios svarbios Lietuvos nepriklausomybei asmenybės kaip Vytautas Landsbergis bei Justinas Marcinkevičius ir daugelis kitų. Nuo šių metų nutarta tokius apdovanojimus kasmet skirti ir kultūros bendruomenės siūlomoms labiausiai nusipelniusioms asmenybėms. Daugiau..

     

 2013 m. balandžio 12 d. Venclovų namuose-muziejuje vyko muzikos ir poezijos programos „Šiaurės vakarų ženklai“ premjera.

Šį renginį skyrėme poetui Tomui Venclovai, sveikindami tapus Vilniaus miesto garbės piliečiu.

Programą sukūrė ir ją atliko aktorė Eglė Špokaitė ir eksperimentinės muzikos atlikėjas Lukas Devita.


Justinos Juozėnaitės fotografija

 

Josijas Brodskis yra pasakęs: „Kiekvienas didis poetas turi savąjį, vidinį, idiosinkratinį landšaftą, kurio fone sąmonėje – arba, ko gero, pasąmonėje – skamba jo balsas. Milošui – tai Lietuvos ežerai ir Varšuvos griuvėsiai. Pasternakui – Maskvos užkiemiai su ieva, W. H. Audenui – industrinė Vidurinioji Anglija (Midland), Mandelštamui – graikų – romėnų – egiptiečių portikų bei piliastrų koliažas, įteigtas Peterburgo architektūros. Turi tokį peizažą ir Venclova. Venclova – šiaurės poetas, gimęs ir užaugęs Baltijos pajūryje, jo peizažas monochrominis, vyrauja pilkos ir niūrios spalvos, taigi tiesiog šviesa iš viršaus, sutirštėjusi iki tamsumos. Atvertęs puslapį, skaitytojas atsidurs šiame peizaže...“. Poeto rinkiniuose kalbantys eilėraščiai jungiasi, skaidosi, moduliuojasi į skirtingus ženklus, sumuojančius kalbą, literatūrą, istoriją ir žmogų. Kokias sumas sudėlios vakaro atlikėjai – sužinosite atėję. Kokias ribas Šiaurės ir Vakarų trajektorijose žymės garsas ir žodis?

Eksperimentine muzika “įgarsinta”
T. Venclovos poezija skambės pirmą kartą.

 
 

Tęsdami renginių, skirtų paminėti 120-ąsias V. Mykolaičio-Putino metines, ciklą, pakvietėme atvykti į muziejų pasiklausyti „Knygos teatro“ aktorių Reditos Dominaitytės ir Raimondo Paškevičiaus teatralizuotai skaitomo romano „Altorių šešėly“. Šis teatras, pastatęs spektaklį pagal romano trečiąją dalį, šį sykį pristatė tekstus, atrinktus iš antrosios dalies „Eina gyvenimas“. Ne veltui skaitymai pavadinti „Dialogais“ – Raimondas Paškevičius įkūnys Liudo Vasario, o Redita Dominaitytė – baronienės vaidmenis.

     

2013 m. balandžio 4 d. Venclovų namuose-muziejuje vyko literatūros kritiko, vertėjo, prozininko, istoriko bei humanitarinių mokslų daktaro dr. Algimanto Bučio knygos„История при свете письменности. Культурные конфликты средневековья: три литовских эпизода“ ( „Istorija raštijos šviesoje. Viduramžių kultūriniai konfliktai: trys Lietuvos epizodai“) sutiktuvės. Dalyvavo knygos autorius dr. Algimantas Bučys, knygos vertėjas į rusų kalbą Georgijus Jefremovas.

 

Humanitarinių mokslų daktaras Algimantas Bučys kelią į mokslinę veiklą pradėjo Vilniaus universiteto lietuvių kalbos ir literatūros fakultete. Vėliau dirbo mokytoju kaimo mokykloje. 1968 m. apgynė disertaciją "Moderniojo romano problematika lietuvių literatūroje". Sukūrė ir išleido penkis poezijos rinkinius. Pastaraisiais metais išleido tris istorinių-literatūrinių tyrinėjimų tomus: „Barbarai vice versa klasikai. Centras ir periferija rašytojo strategijose: studijinis straipsnių rinkinys“ ( 2008 ), „Senoji lietuvių literatūra Mindaugo epochoje - XIII amžiuje. Viduramžių kultūrinių konfliktų poliparadigminiai tyrinėjimai“ (2009), „Senovinės lietuvių literatūros istorija ir chrestomatija“ (2012). „История при свете письменности. Культурные конфликты средневековья: три литовских эпизода“ ( „Istorija raštijos šviesojeю Viduramžių kultūriniai konfliktai: trys Lietuvos epizodai“) “ yra paskutinė ką tik išleista dr. Algimanto Bučio knyga pasakojanti keletą visuomenei mažai žinomų įdomių faktų: apie vienintelę šventąją Charintiją Lietuvaitę, apie pirmąjį lietuvį vienuolį Vaišvilką ir sudėtingą viduramžių Lietuvos kultūrinį gyvenimą.

 

 
 
Venclovų namuose-muziejuje
balandžio 3 d. 20 val. improvizacinės muzikos koncertas ZEN DADA. Dalyvauja:
EDGARS RUBENIS ir IVARS ARUTJUJAN (Ryga)

http://www.facebook.com/rubenisedgars
Šį Latvijos free džiazo duetą sudaro vienas talentingiausių jaunųjų Latvijos gitaristų ir būgnininkų - Edgars Rubenis (taip pat žinomas kaip Mona De Bo grupės lyderis. Jų paskutinis įrašas "Pag Pag" pateko į geriausių Latvijos albumų sąrašą) ir Ivars Arutyunyan (įvairių džiazo grupių narys, šiuo metu studijuoja muziką Kopenhagoje)
 

LIETUVOS MUZIEJŲ KELIAS 2013

Daugiau apie vakarą..

 
 

Venclovų namuose-muziejuje
kovo 28 d., ketvirtadienį, 17 val. Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į istoriko dr. Valdemaro Klumbio paskaitą „Neformalūs socialiniai tinklai sovietmečio Lietuvoje“.

Sovietmečiu žmonės ne tik vykdė planus, „pasiaukojamai kovojo už greitesnį komunizmo pastatymą“, klausė partijos nurodymų bei juos įgyvendino, tačiau ir tiesiog gyveno, bendravo bei draugavo. Labiau tiesiog gyveno nei vykdė, kovojo ir gyvendino.
Tokio gyvenimo sovietinis režimas kontroliuoti negalėjo. (O gal vis tik kontroliavo?) Tas nekontroliuojamas žmonių tarpusavio bendravimas kūrė labai įvairius neformalius

 

socialinius tinklus, kuriuose buvo galima elgtis kitaip nei reikalavo režimas. Tai buvo individo laisvėjimo terpė, bet joje formavosi ir stiprus kolektyiškumo, baimės išsiskirti jausmas. 
Šiais tinklais sklido režimą pašiepiantys anekdotai, oficialiai neskelbiamos žinios apie katastrofas bei avarijas, per juos žmonės įsigydavo „deficitinių“ daiktų ir parduodavo ar išmanydavo tai, ką buvo „sukombinavę“ darbovietėse, jais sklido užsienio grupių įrašai ir Vysockio dainos, kaip ir antisovietiniai pogrindiniai leidiniai. Taip pat jie padėdavo varžantis dėl nomenklatūrinių postų bei kylant karjeros laiptais. Paskaitoje ir bus aptarti įvairūs neformalių socialinių tinklų bruožai bei juos tiriant kylantys klausimai.

Renginys socialiniame tinkle facebook

 
 
 
Nuotrauka iš Bo Haeng Sunim archyvo
Kviečiame kovo 21 d., 18.30 val. į dzen meistro iš Pietų Korėjos Su Do Ksa Pang Džiang Siol Džiong Kunsunim kaligrafijos parodos atidarymą, kuris vyks Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejuje (Pilies g. 40).
Parodoje eksponuojama 13 šio meistro sukurtų kaligrafijų.
Paroda vyks iki balandžio 7 d. Daugiau..
     

2013 m. kovo 20 d. 18 val. Venclovų namuose-muziejuje vyks aktoriaus, diplomato Juozo Budraičio fotografijų parodos „Mano kinas. 1970-1990“ atidarymas. Dalyvauja fotografijų autorius J. Budraitis. Paroda veiks iki balandžio 15 d.
J. Budraitis Venclovų namuose-muziejuje,
G. Cemlicko fotografija

 

Juozas Budraitis - Lietuvos visuomenei puikiai žinomas kino, televizijos ir teatro aktorius, diplomatas, ir tik nedaugeliui pažįstamas kaip fotografas, įvairaus gyvenimo blykstes gaudantis nuo paauglystės iki šių dienų. Parodoje Juozo Budraičio užfiksuotos akimirkos pasakoja mums Lietuvos kino kūrėjų istorijas su ryškiausiais jų atstovais: Vytautu Žalakevičiumi, Raimondu Vabalu, Robertu Verba, Marijonu Giedriu, Arūnu Žebriūnu, Almantu Grikevičiumi, Algirdu Araminu, Eugenija Pleškyte, Rūta Staliliūnaite, Eugenija Bajoryte, Vaiva Mainelyte, Egle Gabrėnaite ir kitais. Pastarųjų Lietuvos žvaigždžių portretams atliepia Rusijos kino kūrėjai - Marina Nejolova, Irina Mirošničenko, Inokentijus Smoktunovskis, Rodionas Nachapetovas, Aleksejus Petrenka, Jevgenijus Leonovas, Lembitas Ulfsakas – sukurdami charakteringą ir turtingą XX a. vidurio – XXI a. pradžios Lietuvos ir Rusijos kino žiedą.
Fotografijų paroda apima gana ilgą trisdešimties metų laikotarpį. Muziejuje eksponuojami darbai, atspindintys kūrėjo būvį tuomet, kai nuleidžiama uždanga, prigesinamos šviesos ir atitraukiamos kameros – poilsio metu. Tą akimirką į mus žvelgia režisierius Vytautas Žalakevičius, aktorė Vaiva Mainelytė, kino kritikas Saulius Macaitis, režisierius Almantas Grikevičius, aktoriai Rūta Staliliūnaitė, Donatas Banionis ir Bronius Babkauskas ir kino dailininkas Vytautas Kalinauskas.
Kai kurių jau nėra šalia mūsų, tačiau Jie sugrįžta kartu su turtinga ir gražia praeitimi, žvelgdami į mus gyvybingais ir šviesiais veidais. 

 

Rūtos Mikšionienės straipsnis..

 


Edmundas Atkočiūnas                      Rimas Užgiris

2013 m. kovo 14 d. 18 val. Venclovų namuose-muziejuje vyks išeivijos poetų dr. Rimo Užgirio ir Edmundo Atkočiūno poezijos vakaras.
Rimo Užgirio poezija plačiai publikuojama Jungtinėse Amerikos Valstijose. Poetas kartu yra Viskonsino Madisono universiteto filosofijos daktaras. Niuarko Ratgerso universitete Rimas Užgiris įgijo kūrybinio rašymo magistro laipsnį. Jo filosofinė monografija "Desire, Meaning and Virtue: The Socratic Account of Poetry" buvo išleista 2009 metais. Poetas ne tik kuria eiles, bet ir verčia poeziją. Yra išvertęs nemažai poeto Tomo Venclovos eilėraščių, kurių klausysimės vakaro metu.
Edmundas Atkočiūnas - poetas, gyvenęs JAV, o šiuo metu gyvena Lietuvoje. 2008 m. buvo išleista jo memuarų knyga „Nesu kaltas, kad myliu. Vedusio kunigo gyvenimo istorija“. Renginys nemokamas.

 

Kovo 8-10 dienomis, Vilniuje ir Kaune koncertus surengė saksofonistės Louisės Dam Eckardt Jensen ir kontrabosininko Tomo Blancarto duetas “Home of Easy Credit” iš JAV. Kovo 9 d. 20 val. šį duetą buvo galima išgirsti Venclovų namuose-muziejuje (Pamėnkalnio g. 34). Skaitykite daugiau 15min.lt..
 

„Femme fatale" tradiciškai vaizduojama kaip labai graži, tobula, kartais turinti nepaprastų galių moteris (ragana, burtininkė). Jei moteris turi jausmus, kuriuos lengva pažinti, tai ji turi ir širdį, kuriai pažinti reikia laiko ir nuolankumo . Šįkart kalbėsiu apie moteris, kurioms pažinti prireiks laiko ir supratimo stebint jų portretus.  Laukiu žmonių, kurie išties nori manęs kažko paklausti. Tokių, kurie norėtų kartu išgerti arbatos ar vyno ir sužinoti ką tuose žmonėse mačiau aš, kodėl mano portretuose jie tokie, ir ką galiausiai man tai reiškia. Visuomet pateikdama savo portretus, kalbėdavau lakoniškai ir paprastai. O dabar manau, jog tie portretai ir žmonės juose, nusipelnė daugiau nei trumpalaikio akių dirstelėjimo... Bet ir apmąstymų.../Viktorija Rekašiūtė/
Paroda veiks iki kovo 20 d. Vienuolio g. 12-1.
„Beatričės namų“ darbo laikas I - V nuo 10 iki 17 val. Laukiame atvykstant!

Šiaurės Atėnai: Linas Kranauskas kalbina V. Rekašiūtę..

Dar vienas interviu..

     
Literatūrinis A.Puškino muziejus kviečia Lietuvos moksleivius dalyvauti XIII moksleivių meninės saviraiškos konkurse "Mano Aleksandras Puškinas". Konkurse ketinančių dalyvauti moksleivių sąrašus mokyklos turi pateikti konkurso rengėjams iki 2013 m. gegužės 15 d. elektroniniu paštu: konkursas.apuskinas@gmail.com .
 


Konkurso nuostatai ir dalyvių registracijos anketa

     
  2013 metai V. Mykolaičio-Putino muziejuje prasidėjo labai šventiškai – sausio 6-ąją, per Tris Karalius, buvo minimas rašytojo 120-asis jubiliejus. Ir tą pačią dieną Lietuvą pasiekė siuntinys iš Kanberos miesto Australijoje. Muziejaus kolektyvas nuoširdžiai dėkoja Canberros Lietuvių Bendruomenės Sąjungai, padovanojusiai 76-is knygos „Vinco Mykolaičio-Putino laiškai Australijon sesei Magdalenai Slavėnienei ir jos šeimai, 1957– 1967“ egzempliorius, išleistus 1971 m. Kanberoje.
     

Vasario 25 d. 18 val. maloniai kviečiame į knygos Josifo Brodskio ryšiai su Lietuva sutiktuves Venclovų namuose-muziejuje (Pamėnkalnio g. 34). Daugiau apie knygą..

 


Josifas Brodskis su Ramūnu Katiliumi (kairėje) ir Tomu Venclova. Uškovas (netoji Leningrado), 1972 m. gegužės pabaiga. Marijos Etkind nuotrauka. Iš Ramūno ir Elės Katilių archyvo.

Dalyvauja Josifo Brodskio bičiuliai: knygos sudarytojas Ramūnas Katilius su žmona Ele, Adas Katilius, Ina Vapšinskaitė, Tomas Venclova, knygos redaktorė Audra Kairienė, dailininkas Jokūbas Jacovskis. Knygą išleido R.Paknio leidykla.

     

2013 m. vasario 22 d. Venclovų namuose-muziejuje vyko Rusijos poetės, režisierės Tatjanos Danilianc kūrybos vakaras „Tarp raudona ir balta“. Jo metu buvo pristatomos poezijos rinktinės „Raudonas triukšmas“ ir „Balta“. Dalyvavo rinktinių  autorė Tatjana Danilianc, poetas Vladas Braziūnas.

 

Knygą „Raudonasis triukšmas“ sugalvojau prieš keletą metų. Pavadinimas atsirado kažkaip savaime. Kartais tenka patirti būseną, kai atrodo, jog kraujas raudoniu plūsta į galvą ir gaudžia. Taigi, „Raudonas triukšmas“. Labiau besigilindama į šį žodžių junginį pastebėjau, kad jis primena jūros bangų šnabždesį. Nuo tada jis man ėmė patikti vis labiau ir labiau. Daugiau..

 

2013 m. vasario 22 d. Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialiniame muziejuje (Tauro g. 10-1, Vilnius) buvo atidaryta Valentino Algirdo Kaliūno fotografijų paroda iš ciklo „Čiurlionio gimtinės takais“. Parodos atidarymo renginyje dalyvavo fotomenininkas Valentinas Algirdas Kaliūnas,Vilniaus mokytojų namų folkloro ansamblis „Tyklė“ ir kiti vakaro svečiai. Renginio metu buvo rodoma parodos autoriaus audiovizualinė kompozicija „Švytėjimas“.

RENGINIO FOTOGRAFIJOS

Paroda muziejuje veiks iki šių metų balandžio 1 d. Atvykę į muziejų, galėsite pasigrožėti meninėmis Valentino Algirdo Kaliūno fotografijomis ir įsigyti šio menininko kūrybos albumą. Vinco Krėvės-Mickevičiaus muziejus dirba nuo 10 iki 17 val. kiekvieną muziejaus darbo savaitės dieną, išskyrus sekmadienį ir pirmadienį.

 

     

2013 m. vasario 20 d. Venclovų namuose-muziejuje vyks Maskvos poetų, rašytojų, vertėjų, literatų grupės, dalyvausiančios šių metų Knygų mugėje 2013, susitikimas su visuomene.

 

Dalyvavo: poetė bei kino režisierė Tatjana Danilianc, rašytojas Andrejus Dmitrijevas, televizijos laidų vedėjas, literatūros kritikas Nikolajus Aleksandrovas, poetas, literatūros veikėjas Maksimas Amelinas, vaikų literatūros kūrėjas Michalinas Jasnovas, teatro kritikė, vertėja  Ana Šulgat.

     

Kviečiame švęsti Vasario 16-ąją su mumis!

 

Vasario 15 d. Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje (Pilies g. 40, Vilnius) vyko mokslinė-praktinė konferencija „Patriotizmo aspektai lietuviškame atviruke“ir bus atidaryta paroda „Lietuviški atvirukai XX a. pirmaisiais dešimtmečiais“
(iš Šiaulių „Aušros“ ir Marijos ir Jurgio Šlapelių namo-muziejaus rinkinių).
Pranešimai:
Tomas Petreikis (Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas): „Skuodo miestelėnas Davidas Davidas – patriotinių atvirukų leidėjas“;
Almantas Šlivinskas (Šiaulių „Aušros“ muziejus): „Lietuvos miestų vaizdai XX a. pr. atvirukuose“;
Vida Girininkienė (Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus):„Tautosakos rinkėjas Vincentas Bakutis lietuviškame atviruke“.
Diskusija „Atvirukas šventei ir kasdienybei“ (vad. Vida Girininkienė).

     

2013 m. vasario 14 d., vyko revoliucinė kampanija, siekianti sustabdyti smurtą prieš moteris ir merginas mūsų planetoje – V-diena: KYLA VIENAS MILIJARDAS.
Protesto akcija Vilniuje buvo surengta Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje, Pilies g. 40. Vyko video demonstravimas ir diskusija, kurią moderavo Lilija Henrika Vasiliauskienė, Vilniaus moterų namų Specializuotos pagalbos centro direktorė.

  Renginio metu demonstruotas video – Leslie Morgan Steiner, rašytojos ir garsios moterų žmogaus teisių gynėjos, dirbančios su moterimis išgyvenusiomis smurtą ir prievartą šeimoje, paskaita Kodėl smurto šeimoje aukos nepalieka savo smurtautojų, kur ji dalinasi taip pat ir savo asmenine patirtimi. Šią paskaitą taip pat galite rasti čia .
Šiandien kas trečia moteris visoje planetoje per savo gyvenimą yra išprievartaujama ar sumušama. Tai yra VIENAS MILIJARDAS motinų, dukterų, seserų, partnerių bei draugių. 2013 metų vasario 14-tą dieną vienas milijardas moterų bei tų, kurie jas myli, reikalavo nutraukti smurtą ir prievartą prieš moteris bei merginas.
     
Pirmosiomis sausio dienomis pasirodė Nacionalinės bibliotekos Lituanikos skyriaus parengtas poeto, vertėjo, literatūrologo, Lietuvos nacionalinės premijos laureato Tomo Venclovos bibliografijos sąvadas Tomas Venclova : bibliografijos rodyklė (1956-2011). Jame surinktas ir suregistruotas nepaprastai gausus ir įvairialypis autoriaus darbų grožinės kūrybos, publicistikos, eseistikos, literatūros kritikos baruose įrodymas. Kaupiant bibliotekoje prof. T. Venclovos literaturinį ir publicistinį palikimą daug prisidėjo šviesios atminties buvusi Nacionalinės bibliotekos Lituanikos skyriaus vedėja Silvija Vėlavičienė.
Knygos sudarytojos – Jolanta Budriūnienė ir Jolanta Garlaitė, daugiau..
 
     

Mieli Pertraukos dalyviai, svečiai ir bičiuliai, kviečiame žiūrėti FOTOGRAFIJASPertraukos gimtadienio šventės, kuri vyko vasario 9 d. Venclovų namuose-muziejuje. Šiemet projektui sukako šešeri. Pertraukos Gimtadienio proga - geriausių metų tekstų skaitymai, muzika, bendravimas, na ir, žinoma, tradicinis Pertraukos tortas :)
 

Šventės rengėjas Pertrauka.lt yra literatūrinė svetainė, skirta mokiniams, rašantiems įvairių žanrų kūrinius, norintiems publikuoti savo tekstus, gauti profesionalų įvertinimą. Pertrauka.lt siekia padėti jauniems autoriams rasti savo literatūrinį stilių ir formą, skelbti, kaupti ir saugoti nebanalius, savitus ir įdomius kūrinius. Svetainės vizija - suburti ne tik mokinius, bet ir mokytojus, padėti susirasti draugų ir bendraminčių, skatinti kartų dialogą, ugdyti kūrybiškumą, etišką bendravimą ir atsakingą požiūrį į gimtosios kalbos vartojimą virtualioje erdvėje.

     

2013 m. vasario 8 d. Venclovų namuose-muziejuje vyko elektroninės muzikos festivalio SPEIGAS edukacija: kūrybinės garso meno dirbtuvės su Wouter Jaspers (Nyderlandai).

Be savo, kaip muzikos atlikėjo amplua Wouter Jaspers taip pat yra Berlyne įsikūrusios atlikėjams ir prodiuseriams


 

skirtos muzikos įrangos parduotuvės „KOMA Elektronik“ įkūrėjas. www.koma-elektronik.com . Keturių su puse valandos trukmės dirbtuvėse W. Jaspers pasakos apie savo profesiją, muzikos instrumentų gamybos specifiką ir tarptautinę šios konkrečios verslo nišos rinką. Po lektoriaus išdėstyto įvado workshop’o dalyviai turės galimybę susilituoti sau nedideli muzikos intrumentą “Komanizerį”. Šios nedidelės mašinos pagrindą sudaro muzikos instrumentas tereminas ir judesių valdiklis. Plačiau apie festivalį skaitykite ..
B. Vagrienės fotografijos, daugiau fotografijų..

 
Autorės žodis..
 
Daugiau apie parodą..
 

Parodos pavadinimas “Gimtadienis“ pasirinktas ne dėl išmaningumo stygiaus, o dėl pačios šios šventės esmės. Kas metai ateinanti sukaktis leidžia vieneriais metais pasenti ir apmąstyti, kas tu esi ir kokie svarbūs kiti žmonės, kurie kuria ir perkuria. "Gimtadienyje" pristatomi Linos darbai, atlikti flomasteriais ir markeriais, taip pat Mildos eskizų rinkinys, kuriame galima piešti ar užrašyti savo mintis ir parodos lankytojams. Lina Itagaki ir gimtadienio kaltinkė Milda Urbšytė pakvietė apsilankyti B. Grincevičiūtės memorialiniame muziejuje „Beatričės namai“. Paroda veikė iki sausio 31 d.

     
 

2013 m. sausio 17 d. 19 val. Venclovų namuose-muziejuje LUNI universitetas surengė susitikimą su Lietuvos žaliųjų ir valstiečių sąjungos nariu Andriumi Mulevičiumi, 2012 m. rinkimuose kandidatavusiu į LR Seimą. Andrius - istorijos specialybės bakalauras ir Europos Sąjungos politikos ir administravimo specialybės magistras, tarptautinių šachmatų varžybų dalyvis, lauko teniso 2007 m. mažosios taurės laimėtojas.

     

Mona meili - džiazus!

Čiesos: Sausio 16 d., sereda, 6 adyna po pėitų Vėncluovų numų (Pamienkalni g. 34) geruojuo truobuo – ansamblis „Aprašymaa“:
Nivinskių Vytis (kontrabuosus),
Stalmokų Dovyds (saksafuons),
Vyšniauskių Dominyks (kornietka),
Naujokačių Dalius (visokie barabana).

Keturi šauni vaike – muzikonta, daug pasauli apkeliavėn, už pelkių marių gyvenėn i gražias įspūdes aptekėn, jau kėtą seredą (sausi šešiuoliktą) susirinko gimtuoji Vėlniaus Vėncluovų numuse, (katrėi dabarčiuos jau į muziejų pavėrtėn) i dalinosi tuo neklaužada džiazu. Tų vaikių ansamblis

 

 

unksčiau yr grajinis Vėlniou, tuo čiesa jaunimeli klubi Woo i Vienuo, kor vėskas po vėiną. I dabarčiuos dažna susibieg, nes nepatink anims po vėiną, i grajėn sykiu visuokiausiusi pasirodymusi. Visi džiazokontai, sykiu ir po vėiną, išsiskėr sava muzikiniu gramatnumu, fantazijas platomu ir poikiu garso!
Buvo i linksmų, i liūdnų vėitų.

.Daugiau apie renginį..

     


Kęstučio Šapokos fotografija

Sausio 11 d. Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejaus galerijoje (Pilies g. 40, Vilnius) buvo surengtas Benignos Kasparavičiūtės parodos „Tapyba“ atidarymas.
Parodos kuratorius – Kęstutis Šapoka. Paroda vyko iki sausio 30 d.

 

Tapytoja Benigna Kasparavičiūtė per porą paskutiniųjų kūrybinių tapybos metų (2011–2012) nutapė nemažai darbų, kuriuos sujungė pavadinimu „Tapyba“. Autorė pristato visai naują savo tapybos kolekciją. Ji yra tapiusi portretus, natiurmortus, peizažus, bet pastarųjų metų kūrybinė linija yra tapyba savyje arba tapybos tapyboje problematika. Tapyba – tai būsena. Kasparavičiūtei užtenka jos jausminio pavidalo. O spalvos priklauso nuo nuotaikos. Žodžiai tampa bereikšmiai prakalbinus tylą...

Šiuolaikinės tapybos kontekste tradicinės tapybos keliami klausimai čia svarbiausi – drobė, teptukas, net natūralus rankos prisilietimas (mažieji ir didieji Prisilietimai) – kelias į autentiškus tapybinius išgyvenimus ir jų išraiška tapyboje. Tapytoja paveikslo sukūrimo akimirką remiasi tapybos prigimties apmąstymais: „Kokia yra šiuolaikinės tapybos samprata tapyboje?

 

KONKURSO NUOSTATAI
 
2013 m sausio 6 d. VINCUI MYKOLAIČIUI-PUTINUI - 120
daugiau apie akciją "Būsenos"
 

Sausio 5–6 d. Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje vyko du paskutiniai premjeriniai spektakliai. Senojo namo erdvės – nuo autentiškais baldais apstatytų kambarių iki paslaptingo rūsio ir mažučio vidinio kiemelio – prisipildė spektaklio premjerai būdingo šurmulio. Čia buvo rodomas spektaklis „POST SCRIPTUM“ pagal Miguelio Delibes romaną „Penkios valandos su Mariju“. Idėjos autorė, režisierė ir Karmenos vaidmens atlikėja – Eglė Tulevičiūtė, spektaklio muzikinio sprendimo autorė ir flamenko solistė – Brigita Bublytė. Daugiau..

Kristijono Sipario fotografijos iš spektaklio repeticijų

 
     

Nuo 2012 m. gruodžio 18 d. iki 2013 m. sausio 31 d. Venclovų namuose – muziejuje veikė vieno eksponato parodėlė – „Kuntaplio pasakojimai“. „Kuntaplis“ – smagus, žvitrus, gyvybingas, pašaipus ir krizenantis laikraštėlis, leistas Kaune nuo 1933 m. liepos 2 d. iki 1940 m. gruodžio 15 d. „Kuntaplį“ kartą per savaitę siūdavo Maironio gatvėje, Nr. 14. Kiekvienas „Kuntaplio“ modelis būdavo vis kitoks, tačiau visuomet – su pakulne, kad pašaipūniškai užmintų tiems, kas kūrė ir sudarė įvairų, platų ir kūrybingą laikraštuko turinį.
 „Kuntaplio“ batsiuviu – redaktoriumi ir leidėju tapo Teofilis Tilvytis,

  o jį avėjo tie, kuriems trynė kulnus socialinio ir politinio gyvenimo negerovės, valstybinės valdžios aferos, suktybės, paprastų ir turtingų ponaičių ydos bei kvailybės.
„Kuntaplyje“ gausu linksmų, trumpų žinučių, čaižių feljetonų, pašaipių šaržų ir išraiškingų antraščių, Lietuvos miestų, miestelių, kaimų - kaimelių gyvenimo peripetijų, užsienio šalių politinių aktualijų, prozinių bei poetinių karikatūrų ir kitų komiškų mizanscenų. „Kuntaplis“ spėdavo visur įlįsti - į Prezidentūrą, Valstybinį teatrą, Vilnių, Šančių mėsos parduotuvę, Ukmergės žyduko siuvyklą; akylai išklausydavo radiofonų spektaklius, diplomatų kalbas, Kauno ponių „pliotkavones“; surinkdavo skirtingų Lietuvos miestų skelbimus, pranešimus ir garsiai juos skelbdavo. „Kuntaplis“ buvo sveikos kritikos ir gero humoro gyvsidabris Lietuvos tarpukario gyvenime
.
     

Gruodžio 15 d. Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje (Pilies g. 40, Vilnius) į buvo surengtas retrospektyvinės menininko Ričardo Vaino parodos atidarymas. Parodoje eksponuotos spalvotos medžio skulptūros ir tapybos darbai.
Paroda vyko iki 2013 m. sausio 8 dienos.

 
 
 


Kęstutis Nastopka Venclovų namuose-muziejuje renginio metu, Jono Jakimavičiaus fotografija

 

Gruodžio 10 d. Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija paskelbė 2012 m. Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatus. Daugiau ..

Vilniaus memorialinių muziejų direkcija sveikina direkcijos Muziejų tarybos narį profesorių Kęstutį Nastopką, tapusį 2012 m. premijos laureatu už pasaulinį pripažinimą pelniusios lietuviškos semiotikos plėtojimą ir literatūros kūrinių suvokimo meną.

 
     
     
     
     
  2012 metai
 
2011 metai
 
2010 metai
 
2009 metai
 
2008 metai
 
2007 metai
 
2005-2006 metai
     
     
     
   
J. Brodskis, piešinys iš R. Katiliaus kolekcijos