EDUKACIJA VILNIAUS MEMORIALINIŲ MUZIEJŲ DIREKCIJOJE

 

Apie papildytos realybės
mobiliąją programėlę
ir ja paremtą
edukacinę programą

 

Visos Vilniaus memorialinių muziejų direkcijoje siūlomos
EDUKACINĖS PROGRAMOS
(versija spausdinimui
)

 

Neformaliojo švietimo programa SLĖPYNĖS MUZIEJUJE
(versija spausdinimui)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tomo Venclovos draugo Josifo Brodskio
piešinys, vaizduojantis būsimąjį paminklą
Tomui Venclovai („Tomui Venclovai – dėkinga žmonija“). Pieštukas, raudonas tušinukas.
Iš Ramuno ir Eles Katiliu asmeninio archyvo.

 

VENCLOVŲ NAMŲ-MUZIEJAUS EDUKACINĖS PROGRAMOS:

Vilniaus memorialinių muziejų direkcija kartu su 16-ka Lietuvos muziejų-partnerių 2011-2014 m. dalyvavo Lietuvos muziejų asociacijos neformaliojo švietimo edukaciniame projekte „Muziejus – mokykla – moksleivis. Muziejų ir bendrojo lavinimo mokyklų nacionalinis partnerystės tinklas“. Šio projekto rėmuose Venclovų namai-muziejus parengė naują edukacinį užsiėmimą "Juos siejo Vilnius..." , kurį dabar gali užsisakyti visos mokyklos. Daugiau...

Edukacinis užsiėmimas JUOS SIEJO VILNIUS...
Užsiėmimų vieta: Pamėnkalnio g. 34, Vilnius.
Tel. (8~5) 262 85 25 , mob. 867883665, el. paštas: info.venclovos@vilniausmuziejai.lt 
Užsiėmimas nemokamas, laikas sutariamas iš anksto telefonu arba el. paštu. 
Muziejus lankomas I-V nuo 10 iki 17 val.

Venclovų namuose-muziejuje pristatomas naujas edukacinis užsiėmimas „Juos siejo Vilnius...“. 
„Jie“ – tai Tomas Venclova, Josifas Brodskis ir Česlovas Milošas – vieni ryškiausių XX amžiaus literatų bei humanizmo apologetų. Šių kūrėjų gyvenimo ir kūrybos triptiką formavo ne tik didžiosios praėjusio šimtmečio tragedijos ir įgimtas pasipriešinimo bei nesusitaikymo jausmas, bet ir vienas unikaliausių to laikmečio miestų – Vilnius. Čia, naujamiesčio gatvėmis, apipelijusiais senamiesčio kiemais savo laiku nardė Česlovas Milošas, Tomas Venclova, o Josifas Brodskis, kartą persmelktas gaivalingos ir stoiškos miesto dvasios, čia grįždavo ir grįždavo... 
Naujuoju edukaciniu užsiėmimu siekiama atskleisti Vilniaus darytą poveikį kiekvienam iš minėtų kūrėjų, atverčiant svarbiausius miesto ir poeto sąšaukos puslapius. 
Pagrindinis ir svarbiausias turinio aspektas – įvairi, spalvinga miesto architektūra, kurios daugiaplaniam paveikslui daugiausia įtakos turėjo daugiatautė Vilniaus gyventojų sudėtis. 
Edukacinio užsiėmimo tikslas - per Vilniaus architektūrą ir tautinę įvairovę atskleisti Tomo Venclovos, Česlovo Milošo ir Josifo Brodskio asmenines patirtis, kurios inspiravo skirtingas, tačiau kai kuriais atžvilgiais panašias pažiūras į juos supusį pasaulį. 
Modulis suderintas su viduriniojo ugdymo mokykline programa. Trukmė – 2 ak. val.


Venclovų namų-muziejaus
projektas „Trijų poetų draugystė“ - sukurta edukacinė programa vyresniųjų klasių moksleiviams:

Projektą 2011 m. dalinai finansavo LR Kultūros rėmimo fondas

„Trijų poetų draugystė“ – tai pasakojimas apie trijų iškilių asmenybių – Česlovo Milošo, Josifo Brodskio ir Tomo Venclovos gyvenimo ir kūrybos kelius ir juos suvedusias aplinkybes. Tai pamoka apie draugystę, pasipriešinimą represinei sistemai, asmenybės ir kūrybinę laisvę, egzilio patirtį ir palikimą ateities kartoms. Gyvą pasakojimą iliustruoja specialiai šiai edukacinei programai sukurtas video montažas, kuriame gausu sąsajų ir palyginimų su platesniu kultūriniu ir istoriniu kontekstu.
Programos trukmė 45 min. Pamoka vyksta Vilniuje, Pamėnkalnio g. 34.


Venclovų namų-muziejaus projektas „Tomas Venclova. Kultūros ir laisvės skonis“ - du edukacinai užsiėmimai muziejuje vyresniųjų klasių moksleiviams:

Projektą 2009 m. dalinai finansavo LR Kultūros rėmimo fondas

  1. Edukacinis užsiėmimas „Pasirinkusiam niekas nekeista“ (T. Venclova)
    Gyvenimo nenuspėjamumas ir moraliniai pasirinkimai. Menininkas prieš represinę sistemą. Kokią kainą tenka mokėti už pasiryžimą gyventi prieš oficialiai nustatytas  ir priimtas normas? Kaip jaustumėtės, jei jūsų tėvas būtų įsitikinęs komunistas? Kas yra žmogaus teisės? Į šiuos ir kitus klausimus visi kartu mėginsime atsakyti išgirdę pasakojimą apie antisovietinį pasipriešinimą 
    7-tojo dešimtmečio Lietuvoje. Pasakojime bus remiamasi Lietuvos Helsinkio grupės dokumentais, grupės narių susirašinėjimais, dokumentiniais kadrais.
    Trukmė 1,5 val.
    Skirtas 8 – 12 klasių vidurinių mokyklų ir gimnazijų moksleiviams, 8 – 10 klasių jaunimo mokyklų moksleiviams, suaugusiųjų mokyklų moksleiviams, pritaikomas pagal amžių.
    Užsiėmimas nemokamas. Vyksta Vilniuje, Pamėnkalinio g. 34.
  2. Edukacinis užsiėmimas „Laiptai į Parnasą“
    Tai literatūrinis žaidimas, kuriame Tomo Venclovos gyvenimo ir kūrybos ypatumai atsiskleidžia  per kalbos ženklus. Tomo Venclovos eilėraščiai – kartu archajiški ir šiuolaikiški, savyje talpinantys nuorodas tiek į Antikos mitus, tiek į Vakarų ir Rytų kultūras.
    Žaidimo metu ieškosime užkoduotų prasmių, atveriančių platesnį Tomo Venclovos kūrybos suvokimą. Užsiėmimo pabaigoje interpretuosime atrastus ženklus, kviesime diskusijai. Pagrindinis edukacinės programos tikslas – Tomo Venclovos eilėraščiuose gausias mitų nuorodas ir kalbinius simbolius priartinti prie jo asmenybės ir biografijos bruožų, gyvai perteikti eilėraščiuose aptinkamų ženklų prasmę ir skatinti jų interpretacijas. 
    Trukmė 1,5 val.
    Skirtas 10 – 12 klasių moksleiviams, pritaikomas pagal amžių.Vyksta Vilniuje, Pamėnkalinio g. 34.
    Užsiėmimas gali būti vedamas taip pat suaugusiems ir senjorams,

Užsisakyti šias programas galima
tel. (8~5) 2628525, mob. 867883665
arba el. paštu info.venclovos@vilniausmuziejai.lt

KVIEČIAME ! Vis dar nemokamai !

 

www.vilniausmuziejai.lt

© Vilniaus memorialinių muziejų direkcija, 2007